Jubileumsauksjonen 1814-2014, del I

Auksjon onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Våre lokaler, Gamel logen

Werenskiold, Erik (1855-1938)
Studie til Liti Kjersti i Nansens spisestue 1907

Blyant på tykt hvitt papir
34x25
Signert og datert nede t.h.: EW 1907

Signert og påtegnet, antagelig av kunstneren, på bakplate av papp: "Studie til veggen i Nansens spisestue E Werenskiold", samt signert og påtegnet: "E. Werenskiold. Lysaker Norwegen", og signert og påtegnet: "EW. nr. 65." Dedikasjon fra Werenskiolds sønn, Dagfin, på baksiden av innrammingen.

UTSTILT:

Grafikai kiallitas, Mücsarnok, Budapest, Østerrike-Ungarn 1909, kat.nr. 436.

Auksjonert onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Vurdering