Werenskiold, Erik(1855-1938)
Utkast til Liti Kjersti i Nansens spisestue
Blyant og tusj på papir
22,5x37
Signert nede t.v.: EW
Stempel i oval helt ytterst i nedre v. hjørne: TL.
Påtegnet med blyant på baksiden av arket: "Margit Hjuxe. Folkevise. Utkast.". Se T. Svedfelt 1938, ferdige dekorasjon av dette motivet, avbildet s. 52.
PROVENIENS: Thorsten Larrsons samling.
Vurdering
Auksjonert mandag 8. desember 2014 kl 19:00
Tilslag NOK 10 000