Riis, Bendik(1911-1988)
Hjemmets Jul
Olje på papir, lysmål
29x20
Signert på baksiden av arket: Herr Kunstmaleren Bendik Riis
Påtegnet diverse med penn på baksiden av arket bl.a.: ""Hjemmet" postet 15 dec 1951-postet 17 dec 1951 Ide for Reproduksjon for Julehefte-Ekstrabilag for Jul Idemaleri-malet af Herr Kunstmaleren Bendik Riis Bankkontoforretningsadresse Bendik Riis -Fredrikstad og Omegn Bank a/s Fredrikstad Kunstværdi Kr 114.- Assuranceverdi Kr. 119.- Copyrights ...rights Returadresse Fredrikstad Kunstforening Faste Galleri - for opbevaring Fredrikstad Bibliotek - Eventyrsalen - Fredrikstad". Rammet inn slik at man ser begge sider av arket.
Vurdering
Auksjonert mandag 8. desember 2014 kl 19:00
Tilslag NOK 17 000