Jubileumsauksjonen 1814-2014, del 2

Auksjon mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Riis, Bendik (1911-1988)
Polar Stjernen

Olje på papir, lysmål
29x20,5
Signert på baksiden av arket: Herr Kunstmaleren Bendik Riis

Påtegnet diverse med penn på baksiden av arket bl.a.: "Adresser St. Olafs Forlag returadresse Fredrikstad Kunstforening Faste Galleri Fredrikstad Bibliotheket overlyssalen malt af Herr Kunstmaleren Bendik Riis. Copyrights ...Adresse St. Olavs Forlag ...Jule - og Nyttårshefte ...Jeg har også Dikt. ...Kunstverkets Værdi Kr. 114.- Assuranceværdi Kr. 119.- Bankkonto Bendik Riis Kunstmaler Bankforretning Fredrikstad & Omegn Bank." Rammet inn slik at man ser begge sider av arket.

Auksjonert mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Vurdering

Tilslag NOK 15 000 med forbehold