Auksjon mandag 8. desember 2014 kl 19:00
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)
De tre gamle menn

Blandingsteknikk
27,5x36,5
Signert nede t.v.: Espolin Johnson

Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på bakpappen: ""De tre gamle menn" av Leo Tolstoy Kåre Espolin Johnson 1950". Laget som illustrasjon til juleheftet "Julehelg" 1950, til en russisk legende fortalt av Leo Tolstoj, som heter "De tre gamle menn".

Statens kunstutstilling, Høstutstillingen, Oslo 1950, kat.nr. 280. Kunstnerforbundet, Oslo 1978, kat. nr. 13.

Vurdering

Auksjonert mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Tilslag NOK 15 000