Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 1. juni 2015 kl 20:00

Våre lokaler, Gamle Logen

Nerdrum, Odd (1944-)
Twin mother by the Sea 1999

Olje på lerret
164,5x195,5
Signert og datert på ombøyd del av lerretet t.v.: Nerdrum 98-99

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen.

UTSTILT:

Forum Gallery, 5th Avenue, New York, 06.01.-05.02.2000.

Auksjonert mandag 1. juni 2015 kl 20:00

Vurdering
NOK 600 000–800 000

Tilslag NOK 800 000

LITTERATUR: Bjørn Li og Jan Ove Tuv: Odd Nerdrum: Themes, Oslo 2007, avbildet s. 123; detalj s. 122.

MOTHER AND CHILD

An apple protects its core.

A mother guards her child. S. 115.