Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 1. juni 2015 kl 20:00

Våre lokaler, Gamle Logen

Tidemand, Adolph (1814-1876)
Kunstnerens mor

Olje på lerret
55x48
Signert nede t.h.: A. Tidemand.

Malt i 1844. Påtegnet, noe utydelig, på baksiden, på blindrammen: "Portræt af Moder gammel i 65 Aars Alder malt af Adolf". Kunstnerens mor, Johanne Henriette Tidemand, f. Haste (1779-1859). Hun var 65 år i 1844, og da malte Adolph henne i Christiania, se Dietrichson No 140. Påskriften er antagelig påført av kunstnerens bror, Dr. August Tidemand, i og med at maleriet har fulgt denne grenen av familien.

Auksjonert mandag 1. juni 2015 kl 20:00

Vurdering

Tilslag NOK 35 000