Auksjon mandag 8. juni 2015 kl 20:00
Staup/Brudebeger

Sølv
H: 7 cm Vekt: 44 gr
Bergen, 1797. Fullstemplet. Mester: Johan Salomon Hind, virksom 1792-1817. Bergen bystempel. Guardein: Mathias Pettersen, virksom 1790-1812. Årsstempel: 97. Månedsstempel: Stenbukken 21/12-21/1.

Konisk korpus og hvelvet fot drevet, punktgravert og punslet med blomst- og bladranke. Fotrand og munningsrand utbrettet og glatte. Snodd tråd mellom korpus og fot. Bånd på øvre del av korpus med 5 kroker, ringer for løv. Løv mangler. Fot bøyd, med sprekk.

Vurdering
NOK 2 000

Auksjonert mandag 8. juni 2015 kl 20:00

Tilslag NOK 3 000