Fargeradering
62x50,5
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Fargeradering
62x50,5
Fargeradering
49-50x62
Tusj og fargeblyant på papir, oppklebet på papir
17x18 og 11,5x8,5
Usignert
Radering
45x33,5
Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg. Påtegnet nede t.v.: Kunstnertryk
Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
35-35,5x46
Signert i platen nede t.h.: Astrup Signert og påtegnet nede på arket: N. Astrup Illustration til H.E. Kinck "Herborgs-peren" (Bygdetyvens død)
Kull på papir
53,5x42,5
Signert og datert med blyant nede t.h.: Karsten -14
Litografi, lysmål
47x62
Signert i platen nede t.v.: F. Legér.
Litografi, lysmål
84x61
Signert nede t.v.: Frans Widerberg
Serigrafi
66x48
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.
Litografi
51x69
Litografi
45x54,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-
Serigrafi
44x58,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -
Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi
50x67
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi
46,5x38
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi
42x76
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
62x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
59x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
64x47
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
67x54
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
71x89
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
60x43
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
59x48
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen -68.
Serigrafi, lysmål
67x51
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
68x46
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
62x62
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
57x44
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69.
Serigrafi på lerret, oppklebet på plate
110x74
Signert oppe t.v.: Gunnar S.
Akvarell på papir
30x39
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: HFG. Drøbak 16 Sept 1875
Olje på lerret
22x37
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1878
Olje på lerret
42x64
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1872
Olje på papir, oppklebet på lerret
25x34
Usignert
Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.v.: B. Lund. 1842.
Olje på lerret
36x40
Signert nede t.v.: C Lorck
Olje på lerret
50x79
Signert nede t.v.: Reinholdt Boll.
Olje på lerret
63x94
Signert og datert nede t.v.: Morten - Müller -87.
Olje på lerret
53x85
Signert nede t.h.: L. Munthe
Olje på lerret
57x91
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1893.
Olje på lerret
54x84
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: A: Askevold 79 (?)
Olje på lerret
49x83
Signert nede t.h.: Askevold:
Olje på lerret
54x69
Signert nede t.v.: Aug. Eiebakke
Olje på lerret
50x80
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Grimelund. Amboise 14 Novbr 1882.
Olje på lerret
41x56
Signert og datert nede t.v.: Elisabeth Sinding 99
Akvarell på papir
22x86
Signert nede t.h.: G Munthe
Olje på lerret
59x89
Signert og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. 1911.
Olje på lerret
50x70
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Enebak. 1917.
Olje på plate
60x40
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på mahogniplate
22x15,5
Signert nede t.v.: P. Krohg
Olje på papp
20x28
Signert nede t.h.: Th H
Olje på lerret
80x98
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
74x103
Signert nede t.h.: E. Ulving
Olje på lerret
69x88
Signert og datert nede t.h.: H. Haakö 1925.
Olje på lerret
69x88
Signert og datert på baksiden av lerretet: Torstein Torsteinson. -39.
Olje på lerret, oppklebet på plate
27x34
Signert nede t.v.: A Normann
Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.v.: Thv. Eichsen. 30.
Olje på lerret
34x46
Signert og datert nede t.h.: EE 60
Olje på lerret
60x81
Signert og datert nede t.v.: Erlend Grøstad 96
Olje på plate
16x22
Signert nede t.h.: Aulie
Olje på lerret
90x60
Signert oppe t.v.: E.H.J.
Blandingsteknikk på papir
47x60
Signert og datert nede t.v.: Nesjar. '81.
Olje på papir
30x40
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 82.
Olje på lerret
29x73
Signert nede t.h.: K Nupen Påtegnet "Pyramideskisse" tre steder, nede t.v. og t.h. og oppe på midten.
Sølv
H: 3 cm Vekt: 26 gr
Bergen, 1745. Fullstemplet. Mester: Jens Kahrs, virksom 1738-81, dette stempelet med året 1745. Bergen bystempel med året 1745. Guardein: Jens Kahrs, virksom 1744-1765. Utydelig stempel: "8M" (?).
Sølv
H: 7 cm Vekt: 44 gr
Bergen, 1797. Fullstemplet. Mester: Johan Salomon Hind, virksom 1792-1817. Bergen bystempel. Guardein: Mathias Pettersen, virksom 1790-1812. Årsstempel: 97. Månedsstempel: Stenbukken 21/12-21/1.
Sølv
H: 7,5 cm Vekt: 53 gr
Trondheim, ca 1800. Mester: Engelbreth Knudsen Engelbrethsen Møller, virksom 1771-1812.
Sølv
H: 7 cm Vekt: 19 gr
Bergen, ca 1870. Fullstemplet. Mester: Knud Olai Hansen, virksom 1864-? Bergen bystempel med syv kuler. Stemplet: 131/3. Månedsstempel: 6M, juni (?). Et litt utydelig stempel: WL (?).
Stengods og sølv
H: 19 cm
Kanne: Egersund, ca. 1900. Sølvlokk, Drammen (Bragernes/Strømsø), ca. 1810. Empire. Mester: Peter Jonsen, virksom 1802-1827.
Bjerkerot, bonet
H: 24 cm
Norge sent 1700-tallet.
Grålig glass
H: 17 cm
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1760-1800.
Klart glass
H: 18 cm
Hurdal/Gjøvik, ca. 1800-1830.
Grålig glass
H: 16,5 cm
Trolig norsk, Nøstetangen/Hurdal, ca. 1770-1800.
Grålig glass
H: 15,5 cm
Antageligvis Norge, sent 1700-tallet, tidlig 1800-tallet.
Grålig glass
H: 15,5 cm
Grålig glass
H: 15 cm
Klart glass
H: 14 cm
England, 1800-tallet.
Klart glass
H: 14,3 cm
England, 1800-tallet.
Klart glass
H: 14,3 cm
England, 1800-tallet.
Klart glass
H: 16,5 cm
England, sent 1700-tallet.
Grålig glass
H: 16,5 cm
England, senere.
Klart glass
H: 16 cm
England, sent 1700-tallet.
Klart glass
H: 17,3 cm
England, sent 1700-tallet.
Klart glass
H: 14,8 cm
England, sent 1700-tallet.
Klart glass
H: 15,7 cm
England, senere.
Klart glass
H: 15,5 cm
England, tidlig 1800-tall.
Klart glass
H: 15,5 cm
England, sent 1700-tallet.
Klart glass
H: 15 cm
England, sent 1700-tallet.
Klart glass
H: 14,7 cm
England, sent 1700-tallet.
Klart glass
H: 11,6 cm
England, sent 1700-tallet.
Klart glass
H: 11,7 cm
Norge/England, senere.
Klart glass
H: 12,1 cm
Norge/England, senere.
Klart glass
H: 15 cm
England, senere.
Klart glass
H: 15 cm
Norge/England siste del av 1700-tallet.
Klart glass
H: 14 cm
Grålig glass
H: 16 cm
Tyskland, sent 1700-tallet.
Grønt glass
H: 29 cm.
Antageligvis dansk. Tidlig 1800-tallet.