Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon mandag 8. juni 2015 kl 20:00

Våre lokaler, Gamle Logen

Katalog med tilslag

{lot.title}
105
Thaulow, Frits(1847-1906)Måkene

Fargeradering
62x50,5
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

{lot.title}
106
Thaulow, Frits(1847-1906)Marias måned

Fargeradering
49-50x62

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
107
Kittelsen, Theodor(1857-1914)En spøkelseshistorie og et portrett

Tusj og fargeblyant på papir, oppklebet på papir
17x18 og 11,5x8,5
Usignert

{lot.title}
108
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fiskerens hus

Radering
45x33,5
Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg. Påtegnet nede t.v.: Kunstnertryk

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
109
Astrup, Nikolai(1880-1928)Bygdetyvens død

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
35-35,5x46
Signert i platen nede t.h.: Astrup Signert og påtegnet nede på arket: N. Astrup Illustration til H.E. Kinck "Herborgs-peren" (Bygdetyvens død)

{lot.title}
110
Karsten, Ludvig(1876-1926)Akt 1914

Kull på papir
53,5x42,5
Signert og datert med blyant nede t.h.: Karsten -14

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
111
Léger, Fernand(1881-1955)Ballet Suédois

Litografi, lysmål
47x62
Signert i platen nede t.v.: F. Legér.

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
112
Widerberg, Frans(1934-2017)De usynlige

Litografi, lysmål
84x61
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

NOK 10 000
Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
113
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Mot Lofoten

Serigrafi
66x48
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

{lot.title}
114
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Lofotskøyter

Litografi
51x69

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
115
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Enken

Litografi
45x54,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

{lot.title}
116
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Nykene i storm

Serigrafi
44x58,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -

{lot.title}
117
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 40 000–50 000
Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
118
Fjell, Kai(1907-1989)Vår

Serigrafi
50x67
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
119
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Serigrafi
46,5x38
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
120
Fjell, Kai(1907-1989)Stjernebilder

Serigrafi
42x76
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
121
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
62x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
122

Serigrafi, lysmål
59x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
123

Serigrafi, lysmål
64x47
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
124

Serigrafi, lysmål
67x54
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
125

Serigrafi, lysmål
71x89
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
126

Serigrafi, lysmål
60x43
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
127
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1968

Serigrafi, lysmål
59x48
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen -68.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
128

Serigrafi, lysmål
67x51
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
129

Serigrafi, lysmål
68x46
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
130

Serigrafi, lysmål
62x62
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
131
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Fugl 1969

Serigrafi, lysmål
57x44
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69.

NOK 3 000
{lot.title}
132

Serigrafi på lerret, oppklebet på plate
110x74
Signert oppe t.v.: Gunnar S.

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
133
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Drøbak 1875

Akvarell på papir
30x39
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: HFG. Drøbak 16 Sept 1875

NOK 35 000–40 000
Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
134
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Landskap med innsjø 1878

Olje på lerret
22x37
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1878

NOK 30 000
Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
135
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Storm på heden 1872

Olje på lerret
42x64
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1872

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
136
Stoltenberg, Matthias(1799-1871)Fra Disen i Hamar

Olje på papir, oppklebet på lerret
25x34
Usignert

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
137
Lund, Bernt(1812-1885)Utsyn mot Akershus festning og slottet 1842

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.v.: B. Lund. 1842.

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
138
Lorck, Karl(1829-1882)To barn ser på pike som knipler

Olje på lerret
36x40
Signert nede t.v.: C Lorck

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
139
Boll, Reinholdt(1825-1897)Kystlandskap med folkeliv

Olje på lerret
50x79
Signert nede t.v.: Reinholdt Boll.

{lot.title}
140
Müller, Morten(1828-1911)Kystlandskap med folkeliv 1887

Olje på lerret
63x94
Signert og datert nede t.v.: Morten - Müller -87.

Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
141
Munthe, Ludvig(1841-1896)Kystlandskap med folkeliv

Olje på lerret
53x85
Signert nede t.h.: L. Munthe

{lot.title}
142
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1893

Olje på lerret
57x91
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1893.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 54 000
{lot.title}
143
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Nærøfjord 1879

Olje på lerret
54x84
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: A: Askevold 79 (?)

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
144
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Hjørundfjord

Olje på lerret
49x83
Signert nede t.h.: Askevold:

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
145
Eiebakke, August(1867-1938)To kvinner i sommerlandskap

Olje på lerret
54x69
Signert nede t.v.: Aug. Eiebakke

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
146
Grimelund, Johannes(1842-1917)Elvelandskap fra Amboise, Loiredalen 1882

Olje på lerret
50x80
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Grimelund. Amboise 14 Novbr 1882.

{lot.title}
147
Sinding, Elisabeth(1846-1930)To gressende hester 1899

Olje på lerret
41x56
Signert og datert nede t.v.: Elisabeth Sinding 99

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
148
Munthe, Gerhard(1849-1929)Forlegg til Kristinafrisen

Akvarell på papir
22x86
Signert nede t.h.: G Munthe

Tilslag NOK 21 000 med forbehold
{lot.title}
149
Munthe, Gerhard(1849-1929)Elvelandskap, Østerdalen 1911

Olje på lerret
59x89
Signert og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. 1911.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
150
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Enebakk 1917

Olje på lerret
50x70
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Enebak. 1917.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
151
Krohg, Christian(1852-1925)Stående pike

Olje på plate
60x40
Signert nede t.h.: C Krohg

{lot.title}
152
Krohg, Per(1889-1965)Ved kaien

Olje på mahogniplate
22x15,5
Signert nede t.v.: P. Krohg

NOK 20 000–25 000
{lot.title}
153
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kong Oscar II på Finnmarksvidda

Olje på papp
20x28
Signert nede t.h.: Th H

{lot.title}
154
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Nordavind Åsgårdstrand

Olje på lerret
80x98
Signert nede t.h.: Th Holmboe

{lot.title}
155
Ulving, Even(1863-1952)Fra Nordland

Olje på lerret
74x103
Signert nede t.h.: E. Ulving

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
156
Haakø, Hans(1897-1984)Kystlandskap 1925

Olje på lerret
69x88
Signert og datert nede t.h.: H. Haakö 1925.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
157
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Kystlandskap med seilbåt 1939

Olje på lerret
69x88
Signert og datert på baksiden av lerretet: Torstein Torsteinson. -39.

{lot.title}
158
Normann, Adelsteen(1848-1918)Rød robåt

Olje på lerret, oppklebet på plate
27x34
Signert nede t.v.: A Normann

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
159
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Holmsbu 1930

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.v.: Thv. Eichsen. 30.

{lot.title}
160
Enger, Erling(1899-1990)Elvelandskap 1960

Olje på lerret
34x46
Signert og datert nede t.h.: EE 60

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
161
Grøstad, Erlend(1923-)Fra Blengsdalen i Flatdal 1996

Olje på lerret
60x81
Signert og datert nede t.v.: Erlend Grøstad 96

{lot.title}
162
Aulie, Reidar(1904-1977)Morgen over byen

Olje på plate
16x22
Signert nede t.h.: Aulie

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
163
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Vampyr

Olje på lerret
90x60
Signert oppe t.v.: E.H.J.

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
164
Nesjar, Carl(1920-2015)Komposisjon 1981

Blandingsteknikk på papir
47x60
Signert og datert nede t.v.: Nesjar. '81.

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
165
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1982

Olje på papir
30x40
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 82.

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
166
Nupen, Kjell(1955-2014)Pyramideskisser I

Olje på lerret
29x73
Signert nede t.h.: K Nupen Påtegnet "Pyramideskisse" tre steder, nede t.v. og t.h. og oppe på midten.

167
Tumling med to hanker

Sølv
H: 3 cm Vekt: 26 gr
Bergen, 1745. Fullstemplet. Mester: Jens Kahrs, virksom 1738-81, dette stempelet med året 1745. Bergen bystempel med året 1745. Guardein: Jens Kahrs, virksom 1744-1765. Utydelig stempel: "8M" (?).

NOK 2 000
{lot.title}
168
Staup/Brudebeger

Sølv
H: 7 cm Vekt: 44 gr
Bergen, 1797. Fullstemplet. Mester: Johan Salomon Hind, virksom 1792-1817. Bergen bystempel. Guardein: Mathias Pettersen, virksom 1790-1812. Årsstempel: 97. Månedsstempel: Stenbukken 21/12-21/1.

NOK 2 000
169
Kåse

Sølv
H: 7,5 cm Vekt: 53 gr
Trondheim, ca 1800. Mester: Engelbreth Knudsen Engelbrethsen Møller, virksom 1771-1812.

NOK 3 000
170
Luktevannshus

Sølv
H: 7 cm Vekt: 19 gr
Bergen, ca 1870. Fullstemplet. Mester: Knud Olai Hansen, virksom 1864-? Bergen bystempel med syv kuler. Stemplet: 131/3. Månedsstempel: 6M, juni (?). Et litt utydelig stempel: WL (?).

NOK 1 500
{lot.title}
171
Kanne med lokk

Stengods og sølv
H: 19 cm
Kanne: Egersund, ca. 1900. Sølvlokk, Drammen (Bragernes/Strømsø), ca. 1810. Empire. Mester: Peter Jonsen, virksom 1802-1827.

NOK 15 000–18 000
{lot.title}
172
Kanne med lokk

Bjerkerot, bonet
H: 24 cm
Norge sent 1700-tallet.

{lot.title}
173
Vinkaraffel

Grålig glass
H: 17 cm
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1760-1800.

NOK 3 000–4 000
174
Vinkaraffel

Klart glass
H: 18 cm
Hurdal/Gjøvik, ca. 1800-1830.

{lot.title}
175
Vinglass"Nøgen Jomfru"

Grålig glass
H: 16,5 cm
Trolig norsk, Nøstetangen/Hurdal, ca. 1770-1800.

NOK 2 000
176
Vinglass"Nøgen Jomfru"

Grålig glass
H: 15,5 cm
Antageligvis Norge, sent 1700-tallet, tidlig 1800-tallet.

NOK 1 000
177
Vinglass

Grålig glass
H: 15,5 cm

NOK 1 000
178
Vinglass"Nøgen Jomfru"

Grålig glass
H: 15 cm

NOK 300
{lot.title}
179
Vinglass

Klart glass
H: 14 cm
England, 1800-tallet.

180
Vinglass

Klart glass
H: 14,3 cm
England, 1800-tallet.

NOK 500–700
181
Vinglass

Klart glass
H: 14,3 cm
England, 1800-tallet.

NOK 500–700
{lot.title}
182
Vinglass

Klart glass
H: 16,5 cm
England, sent 1700-tallet.

NOK 500–700
183
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 16,5 cm
England, senere.

NOK 500–700
184
Vinglass

Klart glass
H: 16 cm
England, sent 1700-tallet.

NOK 500–700
185
Vinglass

Klart glass
H: 17,3 cm
England, sent 1700-tallet.

NOK 500–700
{lot.title}
186
Vinglass

Klart glass
H: 14,8 cm
England, sent 1700-tallet.

NOK 500–700
187
Vinglass

Klart glass
H: 15,7 cm
England, senere.

NOK 500–700
188
Vinglass

Klart glass
H: 15,5 cm
England, tidlig 1800-tall.

NOK 500–700
{lot.title}
189
Vinglass

Klart glass
H: 15,5 cm
England, sent 1700-tallet.

NOK 500–700
190
Vinglass

Klart glass
H: 15 cm
England, sent 1700-tallet.

NOK 500–700
191
Vinglass

Klart glass
H: 14,7 cm
England, sent 1700-tallet.

NOK 500–700
{lot.title}
192
Hetvinsglass

Klart glass
H: 11,6 cm
England, sent 1700-tallet.

NOK 500–700
193
Hetvinsglass

Klart glass
H: 11,7 cm
Norge/England, senere.

NOK 500–700
194
Hetvinsglass

Klart glass
H: 12,1 cm
Norge/England, senere.

NOK 500–700
195
Vinglass

Klart glass
H: 15 cm
England, senere.

NOK 500–700
196
Vinglass

Klart glass
H: 15 cm
Norge/England siste del av 1700-tallet.

197
Vinglass

Klart glass
H: 14 cm

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
198
Vinglass

Grålig glass
H: 16 cm
Tyskland, sent 1700-tallet.

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
199
Flaske

Grønt glass
H: 29 cm.
Antageligvis dansk. Tidlig 1800-tallet.

NOK 1 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her