Astrup, Nikolai(1880-1928)
Et Jølstersagn
Tresnitt trykket i svart på tynt beige papir
Arket: 18-18,2x16,5-16,7
Signert oppe t.h.: N. Astrup
Påtegnet og datert nede i en smal marg under motivet: "Smale-rövaren - Til Kari fra far. 31 Aug. 1923".
(Smale-røvaren=Saue-tyven). Loge, Gjessing, Greve nr. 18.
Proveniens:
Kunstnerens familie.
Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 300–3 500EUR 2 100–3 200
Auksjonert tirsdag 30. mai 2017 kl 18:00
Tilslag NOK 27 000