Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon torsdag 8. juni 2017 kl 18:00

Stoler, skisser
Astrup, Nikolai (1880-1928)
Stoler, skisser

Blyant og penn på tynt gulhvitt papir
9,5-15x8,5-17,5
Usignert

4 tegninger montert i samme passepartout, 3 i høydeformat, 1 i lengdeformat. Art Nouveau-design. Minner om Gerhard Munthes design av stoler.

PROVENIENS:

Kunstnerens familie.

Auksjonert torsdag 8. juni 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 6 000–8 000 USD 700–1 000 EUR 600–900