Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon torsdag 8. juni 2017 kl 18:00

Blomster og en mugge
Kavli, Arne (1878-1970)
Blomster og en mugge

Olje på lerret
75x73
Signert nede t.h.: Arne Kavli

Malt i 1912. Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Gross. Alfred Larsen".

PROVENIENS: Alfred Waldemar Garmann Larsen (1863-1950), Tulla Larsens bror.

UTSTILT:

Norges Jubilæumsutstilling 1914. Kunstnernes Hus, Oslo, retrospektiv utstilling 26. mars-18. april 1938, kat.nr. 28 med tittel: "Blomster og en mugge", oppført i katalogen under året 1912.

Auksjonert torsdag 8. juni 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 30 000–40 000 USD 3 600–4 800 EUR 3 200–4 300