25 år Jubileumsauksjonen Fokus 1900

Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Visning 15. - 23. november

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Sandberg, Tom (1953-2014)
Uten tittel (Sølepytt) (Hull) og (Sten)

C-print
Lysmål, 9,5x14,5
Alle signert og datert på baksiden av innrammingen, henholdsvis: Tom Sandberg 1990, 1991 og 1987

3 stk. Alle nummerert samme sted: Nr 2-20. Rammet inn av kunstneren med ekeramme.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1991.

Auksjonert torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 50 000–70 000 USD 6 100–8 600 EUR 5 300–7 400

LITTERATUR: Øystein Ustvedt: "Tom Sandberg", Nbl.

Med årene begynte Sandbergs virksomhet å særlig kretse om to motivgrupper: bilder av bybakken og portretter. Sølepytter og den urbane asfaltens møte med andre materialer og substanser står sentralt i den første gruppen. Det er bilder som nærmer seg abstrakte komposisjoner, rike på tekstur- og lysvirkninger, kontraster og assosiasjonsvekkende formspill.