Nettauksjon 22. november – 6. desember 2023
Riis, Bendik(1911-1988)
Vinter i nordens klipper 1946

Pastell på papir
Lysmål: 28x38,5
Signert og datert nede på midten: Herr Kunstmaleren Bendik Riis ad. 20.-11-11- tegnet November år 1946

Påtegnet nede på midten: "Vinter*i*Nordens*Klipper*og*Snø-Jul*og*Höitid*og*Fred"

Avbildet s. 249 Jacobsen "Her Kunstmaler Bendik Riis"

Vurdering