Riis, Bendik(1911-1988)
Vinter i nordens klipper 1946
Pastell på papir
Lysmål: 28x38,5
Signert og datert nede på midten: Herr Kunstmaleren Bendik Riis ad. 20.-11-11- tegnet November år 1946
Påtegnet nede på midten: "Vinter*i*Nordens*Klipper*og*Snø-Jul*og*Höitid*og*Fred"
Avbildet s. 249 Jacobsen "Her Kunstmaler Bendik Riis"
Vurdering