Nettauksjon 22. november – 6. desember 2023

Kunst på papir

KatalogTilslagsliste

Status

Kunstner

Vurdering

1
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi
Motivet: 58x43,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
2

Serigrafi
Motivet: 70x57,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
3

Serigrafi
Motivet: 78x63
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 11 500
Komposisjon 1970
4
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1970

Serigrafi
Motivet: 59,5x50
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -70.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 7 600
5

Serigrafi
Motivet: 71,5x57,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 8 000
6

Serigrafi
Motivet: 56,5x56,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1952
7
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1952(1952)

Tresnitt
Arket: 51x39 Motivet:42,5x34,5
Signert og datert nede t.h.: G. Kongelf. 1952.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Komposisjon 1956
8
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1956(1956)

Litografi
Lysmål: 33,5x48
Signert og datert nede t.v.: G. Kongelf 56.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Middelhavsblått 1973
9
Advocaat, Gunnvor(1912-1997)Middelhavsblått 1973(1973)

Serigrafi
Arket: 50x54,5 Motivet: 39,5x42,5
Signert og datert nede t.h.: G. Advocaat. 73.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Komposisjon 1980
10
Advocaat, Gunnvor(1912-1997)Komposisjon 1980(1980)

Litografi
Arkert: 54x65 Motivet: 44x52
Signert og datert nede t.h.: G. Advocaat. 80

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Forventning 1991
11
Advocaat, Gunnvor(1912-1997)Forventning 1991(1991)

Litografi
Motivet: 47x55
Signert og datert nede t.h.: G. Advocaat 91

Vurdering
Tilslag
NOK 3 600
Randazzo 1991
12
Advocaat, Gunnvor(1912-1997)Randazzo 1991(1991)

Litografi
Motivet: 47,5x47
Signert og datert nede t.h.: G. Advocaat 1991

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Tresnitt II 1958
13
Sitter, Inger(1929-2015)Tresnitt II 1958(1958)

Tresnitt
Motivet: 45,5x38
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter -58

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Komposisjon 1970
14
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1970(1970)

Fargelitografi
63x48
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 70

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 5 000
Uten tittel
15
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(2010)

Litografi
Motivet: 22x16
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 000
Uten tittel
16
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(1986)

Fargelitografi
Motivet: 25,5x22

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
17
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Litografi
Arket=Motivet: 76x54
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
18

Litografi
Motivet: 52x40
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
19

Litografi
Lysmål: 62x88,5
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Mappe à 5 trykk: Horisont 1986
20
Nupen, Kjell(1955-2014)Mappe à 5 trykk: Horisont 1986(1986)

Litografi
Arket=Motivet: 46x65,5
Alle signert nede t.h. K. Nupen.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Komposisjon 1989
21
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1989

Olje på papir
Lysmål: 12,5x8,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 1989.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 600
22
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi med håndkolorering
Lysmål: 40x47
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
23

Litografi
Lysmål: 47x50
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 5 000
Komposisjon 1996
24
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1996

Litografi
Lysmål: 63x44
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 96.

Vurdering
NOK 5 000
Komposisjon 1996
25

Litografi
Lysmål: 64x45
Signert nede t.h.: Weidemann 96.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Komposisjon 1996
26

Litografi
Lysmål: 75x55

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Komposisjon 1984
27
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1984(1984)

Litografi
Lysmål: 55x74,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 84

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Komposisjon 1998
28
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1998

Litografi
Lysmål: 36x50
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 98

Vurdering
Tilslag
NOK 2 600
Traumatisk selsskapsscene (Spor)
29
Bleken, Håkon(1929-)Traumatisk selsskapsscene (Spor) (1995)

Fargelitografi
Arket=Motivet: 76x56
Signert nede t.h.: Håkon Bleken

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Det høyeste høye
30
Mappe og bordDet høyeste høye

Blandingsteknikk
Mappe: 60x43 og bord: 33-40x63,5x46-99

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Egget
31
Kleiva, Per(1933-2017)Egget(1968)

Serigrafi
Arket: 64x58,5 Motivet: 49x49
Signert nede t.h.: Per Kleiva -68

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Norwegian wood 1979
32
Kleiva, Per(1933-2017)Norwegian wood 1979(1979)

Serigrafi
Motivet: 62x45
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva 79

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Fontene
33
Kleiva, Per(1933-2017)Fontene(1992)

Serigrafi
Motivet: 58x50
Signert nede t.h.: Per Kleiva ?

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Fontene
34

Serigrafi
Motivet: 58x50

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
35
Hebler, Herman(1911-2007)Komposisjon

Serigrafi
Lysmål: 54x40 Motivet: 52x38
Signert nede t.h.: Hebler

Vurdering
36
Pierre, Alechinsky(1927-)Komposisjon

Blandingsteknikk, radering og litografi
Arket: 57,5x44,4
Signert nede t.h.: Alechinsky

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Homage a Peder Cappelen I, II, III og IV
37
Johannessen, Jens(1934-)Homage a Peder Cappelen I, II, III og IV(1977)

Serigrafi
Motivet: 49x43, 49x42, 51x45 og 51x46
Alle signert nede t.h.: Jens Johannessen

Vurdering
Sommerfugl
38
Johannessen, Jens(1934-)Sommerfugl(1990)

Litografi
Motivet:56x41
Signert nede t.h.: Jens Johannessen

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Speilbilde
39
Hansen, Tore(1949-)Speilbilde

Tresnitt
Arket: 90x63 Motivet: 56,5x50
Signert nede t.h.: Tore Hansen

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 8 500
Fra Nyfossum 2002
40
Lorentzen, Ida(1951-)Fra Nyfossum 2002(2002)

Serigrafi
Motivet: 52x37
Signert og datert nede t.h.: Ida Lorentzen 02

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Oppstandelse II
41
Widerberg, Frans(1934-2017)Oppstandelse II(1974)

Litografi
Motivet: 80x60
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 5 600
Vinget/Svever
42
Widerberg, Frans(1934-2017)Vinget/Svever

Tresnitt
Motivet: 40x41
Signert nede t.v.: Frans

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Rytter/blå
43
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter/blå (1994)

Litografi
Motivet: 60x80
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 9 000
To ryttere
44
Widerberg, Frans(1934-2017)To ryttere(1983)

Tresnitt
Motivet: 60x80

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Reven rasker over isen 1989
45
Bratteli, Marianne(1951-)Reven rasker over isen 1989(1989)

Tresnitt
44,5x91,5
Signert og datert nede t.h.: Marianne Bratteli 1989

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
Innsekt 1972
46
Gauguin, Paul René(1911-1976)Innsekt 1972

Litografi
Motivet: 49x66,5
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1972

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 500
Monkey with balloons
47
Appel, Karel(1921-2006)Monkey with balloons

Litografi
Lysmål:74x55,5
Signert nede t.v.: appel

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 500
Hest i vind
48
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hest i vind(1953)

Tresnitt
Arket: 54,5x78 Motivet:47,5x67,5
Signert nede t.h.: L. Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Frimerker
49
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Frimerker

Serigrafi
Lysmål: 35x46,5
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 500
Portrett av Jakob Weidemann
50
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Portrett av Jakob Weidemann

Tresnitt
Motivet: 39x29,5
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 3 600
Offerlam
51
Gullvåg, Håkon(1959-)Offerlam

Litografi
Motivet: 73x54
Signert nede t.h.: Håkon Gullvåg

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Genanse og verdighet 1999
52
Olsen, Kjell Erik Killi(1952-)Genanse og verdighet 1999(1999)

Litografi
Motivet: 53,5x43,5
Signert og datert nede t.h.: Killi Olsen 1999

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Fra Rosmersholm
53
Opdahl, Ørnulf(1944-)Fra Rosmersholm

Litografi
Arket=Motivet: 73x52,5
Signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl

Vurdering
Tilslag
NOK 1 700
Fra Rosmersholm
54

Litografi
Arket=Motivet: 73x52,5

Vurdering
Tilslag
NOK 2 900
Pianisten 1992
55
Pushwagner, Hariton(1940-2018)Pianisten 1992

Serigrafi
Motivet: 40x56,5
Signert og datert nede t.h.: Pushwagner -92

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 34 000
Melgaard, Bjarne (1967-), Uten tittel 2017
56
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)Melgaard, Bjarne (1967-), Uten tittel 2017(2017)

Fargeradering
Lysmål: 101x141 Motivet: 79x119
Signert nede t.h.: Sverre Bjertnes Bjarne Melgaard

Vurdering
 Stella, Signe og Christina
57
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-) Stella, Signe og Christina(2002)

Litografi
Motivet: 58x75,5
Signert nede t.h.: S Bjertnæs

Vurdering
NOK 5 000
Byste med stort hår 1972
58
Ransve, Bjørn(1944-)Byste med stort hår 1972(1972)

Litografi
Motivet: 65x48,5
Signert og datert nede på midten: Ransve 1972

Vurdering
Klode
59
Hagen, Else(1914-2010)Klode(1973)

Litografi
Motivet: 25x23
Signert nede t.h: Else Hagen

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Legende I
60
Nesch, Rolf(1893-1975)Legende I(1946)

Radering
Lysmål: 15,5x14,5 Motivet: 13x12,5
Signert nede t.h.: Nesch

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Interiør 1941
61
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør 1941(1941)

Litografi
36x37
Signert og datert nede t.v.: J Rian 41

Vurdering
Fra Telemark
62
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Telemark

Tresnitt
Motivet: 35x38
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Landskap med figurer
63
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap med figurer

Tresnitt med håndkolorering
Lysmål: 50x45,5
Signert nede på midten: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 18 500
Oppstandelsen (Triptyk) 1963
64
Winge, Sigurd(1909-1970)Oppstandelsen (Triptyk) 1963(1963)

Radering
54x40+54x40+54x40
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63

Vurdering
Frise
65
Winge, Sigurd(1909-1970)Frise

Radering
Lysmål: 30x98
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -50

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Morgen 1957
66
Winge, Sigurd(1909-1970)Morgen 1957

Radering
Motivet: 40x57
Signert nede t.h.: Sigurd Winge -57

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Siesta 1953
67
Winge, Sigurd(1909-1970)Siesta 1953

Radering
Motivet: 37x51
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -53

Vurdering
Fyret 1951
68
Winge, Sigurd(1909-1970)Fyret 1951

Radering
Motivet: 29,5x49
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -51.

Vurdering
Varder 1948
69
Winge, Sigurd(1909-1970)Varder 1948

Radering
Motivet: 27x46,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -48.

Vurdering
Torso 1948
70
Winge, Sigurd(1909-1970)Torso 1948

Radering
Motivet: 23x47
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge 48

Vurdering
Midnatt 1914
71
Sohlberg, Harald(1869-1935)Midnatt 1914(1914)

Radering
Motivet: 46x64
Signert og datert i trykket nede t.h.: Sohlberg 1914.
Signert og datert nede t.h.: Sohlberg. 1914

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Nuorostæggje (Lassokaster)
72
Savio, John(1902-1938)Nuorostæggje (Lassokaster)

Tresnitt
Motivet: 21x31
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Flyktninger over Finnmarksvidda
73
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Flyktninger over Finnmarksvidda(1947)

Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 26,5x45,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Drøm 1958
74
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Drøm 1958

Litografi
Motivet: 38x29
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -58

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Per Anders 1953
75
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Per Anders 1953

Serigrafi
Lysmål: 39x28
Signert nede t.h.: Espolin Johnson 1953

Vurdering
NOK 5 000
Ungdomslandet
76
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Ungdomslandet(1975)

Serigrafi
Motivet: 22x30

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Forstadshus I, Figurer, Skisse av Søyle, Skisse av figur og Skisse fra tegneblokk
77
Ness, Bjarne(1902-1927)Forstadshus I, Figurer, Skisse av Søyle, Skisse av figur og Skisse fra tegneblokk

2 stk raderinger og 3 stk blyant på papir
Lysmål: 11,5x14, 19x15,5, 12,5x18,5, 9x14 og 11,5x15,5
Usignert

Vurdering
Tre kvinneakter
78
Ness, Bjarne(1902-1927)Tre kvinneakter

Blyant på papir
Lysmål: 34x22, 24x13 og 35x25.5
Usignert

Vurdering
NOK 10 000
På stranden 1916
79
Zorn, Anders(1860-1920)På stranden 1916

Radering
Motivet: 18x24,5
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 6 400
Hval ved broen 1989
80
Fjell, Kai(1907-1989)Hval ved broen 1989

Pastell og tusj på papir
Lysmål: 49x63,5
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -89

Vurdering
Sittende kvinneakt 1969
81
Fjell, Kai(1907-1989)Sittende kvinneakt 1969

Akvarell på papir
Lysmål: 23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -69

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Diogenes søkende mennesker
82
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Diogenes søkende mennesker

Penn på papir
30,5x24
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Vurdering
Vinterlandskap
83
Tveter, Kåre(1922-2012)Vinterlandskap

Akvarell på papir
Lysmål: 27x36,5
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Sogndalsfjorden
84
Munthe, Ludvig(1841-1896)Sogndalsfjorden

Penn på papir
Arket: 23x29
Signert nede t.h.: LM

Vurdering
NOK 5 000
Elvelandskap 1899
85
Stabell, Harald Krohg(1874-1963)Elvelandskap 1899

Akvarell på papir
Lysmål: 26,5x37
Signert og datert nede t.h.: HK Stabell 1899.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Vinter i nordens klipper 1946
86
Riis, Bendik(1911-1988)Vinter i nordens klipper 1946(1946)

Pastell på papir
Lysmål: 28x38,5
Signert og datert nede på midten: Herr Kunstmaleren Bendik Riis ad. 20.-11-11- tegnet November år 1946

Vurdering
Vinterlandskap med solnedgang 1943
87
Riis, Bendik(1911-1988)Vinterlandskap med solnedgang 1943(1943)

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis. 1943.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Fra Malmøya 1954
88
Riis, Bendik(1911-1988)Fra Malmøya 1954

Olje på plate
14x9,5
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis 1954

Vurdering
NOK 13 000–15 000
Landskap med bjørkestammer
89
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap med bjørkestammer

Olje på plate
59x75
Signert nede på midten: Benrik Riis

Vurdering
Skogslandskap 1942
90
Enger, Erling(1899-1990)Skogslandskap 1942(1942)

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: Erling Enger. -42

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Studie av kyr
91
Askevold, Anders(1834-1900)Studie av kyr(Ca. 1870)

Olje på plate
19,5x26
Usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Fra Nord-Norge 1874
92
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Nord-Norge 1874

Olje på lerret
56x101
Signert og datert nede t.v.: A Normann Daf 74.

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Aftenstemning fra Nordfjord
93
Müller, Morten(1828-1911)Aftenstemning fra Nordfjord

Olje på lerret
29x47
Signert nede t.h.: Morten Müller

Vurdering
Fjelllandskap
94
Sinding, Otto(1842-1909)Fjelllandskap

Olje på lerret
71x61
Signert nede t.h.: Otto Sinding -

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Fjordlandskap, Vestlandet 1845
95
Baade, Knud(1808-1879)Fjordlandskap, Vestlandet 1845(1845)

Olje på lerret
34x42
Signert og datert nede på midten: K Baade 1845

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Munk i interiør 1879
96
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Munk i interiør 1879(1879)

Olje på lerret
44x36
Signert, datert og stedsbestemt oppe t.h.: Th Kittelsen Munchen 1879.

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Stående kvinne
97
Durban, Arne(1912-1993)Stående kvinne

Bronse
H: 43 cm
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Stående pike
98
Durban, Arne(1912-1993)Stående pike

Bronse
H: 34 cm
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Knelende barn med hendende på hodet
99
Durban, Arne(1912-1993)Knelende barn med hendende på hodet

Bronse
H: 14 cm
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Fremoverbøyd danser
100
Hurum, Per(1910-)Fremoverbøyd danser

Bronse
H: 22 cm
Usignert?

Vurdering
Sittende kvinne
101
Hurum, Per(1910-)Sittende kvinne(Tidlig 1940-tallet)

Bronse
H: 18 cm
Usginert?

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Sittende hund
102
Storm, Per Palle(1910-1994)Sittende hund

Bronse
H: 12 cm
Signert: PS

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på