Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Kjærringa ved bækken (Pesta) 1899
Olje på lerret
45x68
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1899.
Omtalt i verksfortegnelsen fra utstillingen "Theodor Kittelsen" i Oslo Kunstforening, 21. januar - 1. mars 1964, kat. nr. 704
Th. Kittelsens Lauvlia, 1996
Blaafarveværket, "Th. Kittelsen" 24. mai - 21. september 2014, kat. nr. 85 med tittelen "Pesta"
Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Auksjonert torsdag 30. november 2023 kl 18:00
Tilslag NOK 550 000