Auksjon torsdag 30. november 2023 kl 18:00
Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Draugen 1887

Pen og lavering på papir
Lysmål: 30x44
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1887.

Illustrasjon fra boken "Troldskab" 1892

Kunstnernes Hus, Oslo "Th. Kittelsen" 03.05.41 – 25.05.41
Kunstnernes Hus, Oslo "Theodor Kittelsen" 27.04.57 – 19.05.57

Vurdering
NOK 150 000–200 000

Auksjonert torsdag 30. november 2023 kl 18:00

Tilslag NOK 150 000