Munch-Auksjonen 2003

Auksjon onsdag 19. november 2003 kl 21:00

Store Sal

Sjalusi I
Munch, Edvard (1863-1944)
Sjalusi I

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 370x490 mm Motivet: 330x460 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1896
MM G 201. Sch.nr. 57. Woll nr. 68.

Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 21:00

Vurdering
NOK 200 000–300 000

Tilslag NOK 240 000

Jealousy I
Lithograph printed in black on medium thin cream wove
Sheet: 370x490 mm Image: 330x460 mm
Signed in pencil lower right: Edv Munch
1896
MM G 201. Sch.no. 57. Woll no. 68.