Auksjon onsdag 19. november 2003 kl 21:00

Munch-Auksjonen 2003

KatalogTilslagsliste

Vurdering

Liggende løve II
1
Munch, Edvard(1863-1944)Liggende løve II

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 356-360x500 mm Motivet: 353x450 mm
papir
Signert med blyant nede t.h., antagelig forsterket: Edv. Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Sjalusi I
2
Munch, Edvard(1863-1944)Sjalusi I

Arket: 370x490 mm Motivet: 330x460 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 240 000
Selvportrett med hatt I
3
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med hatt I

Litografi trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 500x375 mm Motivet: 202x185 mm
papir
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Konsul Sandberg
4
Munch, Edvard(1863-1944)Konsul Sandberg

Arket: 358x510 mm Motivet: 235x345 mm
papir

Vurdering
Skyen
5
Munch, Edvard(1863-1944)Skyen

Litografi trykket i svart på tykt Japanpapir
Arket: 287x542 mm Motivet: 258x497 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Etter Bergens brann I
6
Munch, Edvard(1863-1944)Etter Bergens brann I

Litografi i svart på gulhvitt papir, lysmål
30x43

Vurdering
Kvinnehode
7
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnehode

Tresnitt trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 303x292 mm Motivet: 250x197 mm

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Klesvask ved vannkanten
8
Munch, Edvard(1863-1944)Klesvask ved vannkanten

Fargetresnitt trykket i svart og rødt på middels
Arket: 482x607 mm Motivet: 328x458 mm
tynt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h: Edv. Munch

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 200 000
Livet
9
Munch, Edvard(1863-1944)Livet

Radering trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 396x450 mm Motivet: 335x395 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch Påtegnet av kunstneren nede t.h.: "2det Forsogstryk 1915 (Selv)".

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Kvinneportrett. Frøken Harder
10
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinneportrett. Frøken Harder

Radering trykket i svart på middels tynt
Arket: 441x310 mm Motivet: 207x144 mm
gulhvitt papir

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Dagen derpå
11
Munch, Edvard(1863-1944)Dagen derpå

Radering i svart trykket på tykt gulhvitt papir
Arket: 430-432x590 mm Motivet: 193x275mm
mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
NOK 250 000–300 000
Tilslag
NOK 195 000
Det syke barn I
12
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn I

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 589x436 mm Motivet: 361x269 mm
papir

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 300 000
Bjørn
13
Munch, Edvard(1863-1944)Bjørn

Litografi trykket i svart på tynt beige papir
Arket: 199x329 mm Motivet: 165x240 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Liggende løvinne
14
Munch, Edvard(1863-1944)Liggende løvinne

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 202x355 mm Motivet: 170x235 mm
Usignert Påtegnet med blyant av kunstneren nede på arket: "Til Tiedemand til erindring om 42. 22-12-42"

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Snølandskap
15
Munch, Edvard(1863-1944)Snølandskap

Tresnitt trykket i svart på tynt Japanpapir
Arket: 475-485x660 mm Motivet: 322x458
mm
Usignert

Vurdering
NOK 100 000
Hjertet
16
Munch, Edvard(1863-1944)Hjertet

Fargetresnitt trykket i rødt, grønt og svart på
Arket: 507x362 mm Motivet: 250x184 mm
tykk gulhvit kartong

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Mann med hest I
17
Munch, Edvard(1863-1944)Mann med hest I

Arket: 497x725 mm Motivet: 295x492 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv Munch 1915

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 23 000
Mann med hest II
18
Munch, Edvard(1863-1944)Mann med hest II

Arket: 476x698-702 mm Motivet: 370x608 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Synden
19
Munch, Edvard(1863-1944)Synden

Litografi trykket i svart på beige, tykt papir
Arket: 785x497 mm Motivet: 690x398 mm

Vurdering
NOK 250 000
Døden og kvinnen
20
Munch, Edvard(1863-1944)Døden og kvinnen

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 595x433 mm Motivet: 233x167 mm

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 110 000
Dr Max Linde
21
Munch, Edvard(1863-1944)Dr Max Linde

Litografi trykket i svart på meget tynt gulhvitt
Arket: 540x330 mm Motivet: 294x216 mm
papir

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 15 000
Arkitekt Henrik Bull
22
Munch, Edvard(1863-1944)Arkitekt Henrik Bull

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 563x432 mm Motivet: 335x340 mm
papir

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Emanuel Goldstein
23
Munch, Edvard(1863-1944)Emanuel Goldstein

Radering trykket i svart på middels tykt
Arket: 435x307 mm Motivet: 145x93 mm
gulhvitt papir

Vurdering
Løsrivelse II
24
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse II

Litografi trykket i gråblått på middels tynt
Arket: 484x711 mm Motivet: 415x640 mm
gulhvitt papir
Usignert Signert og datert i stenen: E Munch 96

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 180 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på