Munch-Auksjonen 2009

Auksjon mandag 30. november 2009 kl 19:00

Treet I
Munch, Edvard (1863-1944)
Treet I

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 277x408 mm Motivet: 224x364 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Påtegnet med blyant av kunstneren i nedre marg t.h.: "Das Kreuz (Stimmung von Kriege) Lithograferet Oslo 1916 Gedruckt 1916 von Nilsen". Påtegnet med blyant, antagelig av kunstneren nede t.v.: "Schiefler".
1916
Sch. nr. 433. Woll nr. 585.

Auksjonert mandag 30. november 2009 kl 19:00

Vurdering

Tilslag NOK 86 000