Munch-Auksjonen 2009

Auksjon mandag 30. november 2009 kl 19:00

Katalog

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Radering trykket i brunt på tykt beige papir
Arket: 305x425 mm Motivet: 205x285 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Dagen derpå

Radering trykket i svart på middels tykt
Arket: 348x440-442 mm Motivet: 193x277 mm
gulhvitt papir

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 501-504x387-390 mm
Motivet: 455-462x315-320 mm

NOK 500 000–700 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)På kjærlighetens bølger

Litografi trykket i svart på tynt grågrønt papir
Arket: 318x426 mm Motivet: 310x560 mm
oppklebet på gulhvit kartong med mål: 447x560 mm Signert med blyant på kartongen nede t.h.: Edvard Munch

NOK 300 000–500 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse I

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 499x646 mm Motivet: 455-460x560-570 mm
papir Signert med blyant nede t.v.: E Munch

NOK 1 000 000–1 200 000
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Døden i sykeværelset

Litografi trykket i svart på tynt Japanpapir
Arket: 420x690 mm Motivet: 400x550 mm

NOK 600 000–800 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Huset ved kysten II

Fargetresnitt trykket i svart og grønt på middels
Arket: 516x657 mm Motivet: 347x500 mm
tykt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Stormen

Tresnitt trykket i svart på
Arket: 253-257x363 mm Motivet: 217x325-330 mm

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Mannsakt

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt
Arket: 607x448 mm Motivet: 483-499x365-370 mm
japanpapir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning I

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt
Arket: 574x434 mm Motivet: 473x356 mm
Kinapapir Usignert

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)August Strindberg

Arket: 632x430 mm Motivet: 510x367 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Henrik Ibsen på Grand Café

Arket: 530x690 mm Motivet: 430x590 mm
Japanpapir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 300 000–500 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Treet I

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 277x408 mm Motivet: 224x364 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Kjærlighetsblomsten

Arket: 639-643x298-304 mm
Motivet: 620x290 mm
Kinapapir, montert av kunstneren på tykt brunt papir , med mål: mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch Påtegnet med blyant nede t.v.: "L Sch 70 1896".

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett ved vinen

Litografi trykket i svart på middels tynt
Arket: 497x612 mm Motivet: 420x515 mm
lyst beige papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med skjegg

Litografi trykket i svart på middels tykt
Arket: 486x703 mm Motivet: 425x612 mm
gulhvitt papir
Usignert

{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Hode ved hode

Fargetresnitt trykket i gråsvart, blått og rødt
Arket: 500-527x644 mm Motivet: 397x540 mm
på middels tynt gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 2 000 000–3 000 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinner på stranden

Tresnitt trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 217x330 mm Motivet: 217x330 mm
doublert Usignert

{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Panikk

Tresnitt trykket i svart på tynt Japanpapir
Arket: 418x699 mm Motivet: 316-320x577-580 mm
doublert Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse II

Litografi trykket i blått på hvitt papir
Arket: 405x603 mm Motivet: 405x602 mm
montert på beige kartong av kunstneren;
Kartongmål: 440x624 mm
Signert med blyant på kartongen nede t.h.: E Munch

NOK 800 000–1 000 000
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn I

Radering trykket i brunsvart på beige papir
Arket: 551x414-417 mm Motivet: 361x269 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 700 000–900 000
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Vampyr II 1895

Litografi trykket i svart på gulhvitt papir
Arket: 469x626 mm Motivet: 382x550 mm
oppklebet på brun kartong
Signert og datert med penn nede t.h.: E Munch 95

NOK 500 000–700 000
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)Den døde mor og barnet

Radering trykket i svartbrunt på middels tynt
Arket: 548x724 mm Motivet: 322x491 mm
hvitt Van Gelder papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Dødskyss

Litografi trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 440x597 mm Motivet: 295-299x452-460 mm
papir Usignert

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)To kvinneakter

Akvarell i blått, rødt, gult og grønt på tykt
507x647
beige papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 3 000 000
{lot.title}
26

Arket: 561-566x434 mm Motivet: 460x320 mm

NOK 600 000
{lot.title}
27
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med sigar

Arket: 670x492-497 mm Motivet: 566x455 mm
gulhvitt papir Usignert

{lot.title}
28
Munch, Edvard(1863-1944)Hagen

Radering trykket i brunt på tykt gulhvitt papir
Arket: 577x732 mm Motivet: 446-450x555-557 mm

{lot.title}
29
Munch, Edvard(1863-1944)Dr Max Linde

Litografi trykket i gråsvart på tynt gulhvitt
Arket: 548x333 mm Motivet: 292-297x216 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

{lot.title}
30
Munch, Edvard(1863-1944)Dr Max Asch

Arket: 474x343 mm Motivet: 252x176 mm
beige papir
Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

{lot.title}
31
Munch, Edvard(1863-1944)Jacob E. Goldstein II

Litografi trykket i svart på gråhvitt papir
Arket: 379x263 mm Motivet: 330x230 mm
montert av kunstneren på middels tykt gulhvitt papir, med mål: 485x380 mm
Signert med blyant på monteringen nede t.h.: Edv. Munch

{lot.title}
32
Munch, Edvard(1863-1944)Omegas øyne

Arket: 329x249 mm Motivet: 230x183 mm
gulhvitt papir
Usignert

{lot.title}
33
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med to hunder Truls og Fips III

Hektografi
Arket: 152-155x163 mm Motivet: 87x118 mm
Antagelig sekundær påtegnelse nede på arket: Fips, Truls og Edvard Munch - selvportrett.

{lot.title}
34

Arket: 638x394-398 mm Motivet: 620x290 mm
oppklebet på syrefri bakpapp

NOK 90 000–120 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her