Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon mandag 8. juni 2015 kl 20:00

Våre lokaler, Gamle Logen

Holmboe, Thorolf (1866-1935)
Kong Oscar II på Finnmarksvidda

Olje på papp
20x28
Signert nede t.h.: Th H

Påtegnet (etter vår mening noe feilaktig) på baksiden av platen: "Kong Carl På Hardangervidda Galtung". Antageligvis forlegg til illustrasjonsarbeid. Holmboe har blant annet illustrert J. Børresen: Med kong Oscar II nordenfor Polarsirkelen 1903/1904.

Auksjonert mandag 8. juni 2015 kl 20:00

Vurdering