Auksjon mandag 30. november 2015 kl 19:00

Våre lokaler, Gamle Logen

Dahl, Johan Christian (1788-1857)
Bergen sett fra Laksevåg

Olje på lerret
47x63
Usignert

Malt i 1811. PROVENIENS: Dr. H.M.W. Klingberg, København; Familien Bull (1907); Rasmus Meyer (1914); Otto Nyquist Salg. Store Ge, Oslo 1932, Nr. 21; Alf Falck, Bergen (1937) og Inger Falck (1938).

UTSTILT:

Christiania Kunstforening, Kristiania 1907, kat.nr. 4. Jubilæumsutstillingen, Kristiania 1914, kat.nr. 85a. Bergen Kunstforening, Bergen 1938, kat.nr. 7.

Auksjonert mandag 30. november 2015 kl 19:00

Vurdering
NOK 400 000–600 000

Tilslag NOK 400 000