Auksjon mandag 30. november 2015 kl 19:00

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Genrescene fra Hallingdal
1
Flintoe, Johannes(1787-1870)Genrescene fra Hallingdal

Gouache, lysmål
70x75
Usignert

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 150 000
Bergen sett fra Laksevåg
2
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Bergen sett fra Laksevåg

Olje på lerret
47x63
Usignert

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 400 000
Kramsfugl
3
Bergslien, Knud(1827-1908)Kramsfugl

Olje på papir, oppklebet på lerret
25x31
Beskåret signatur nede t.h.: ... slien

Vurdering
Bestemor vugger et barnebarn 1862
4
Bergslien, Knud(1827-1908)Bestemor vugger et barnebarn 1862

Olje på lerret
86x74
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien. 1862

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Fjellandskap 1858
5
Hertervig, Lars(1830-1902)Fjellandskap 1858

Olje på papir, oppklebet på plate
20,5x27,5
Usignert
Malt i 1854/55.

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Landskap med seter 1856
6
Hertervig, Lars(1830-1902)Landskap med seter 1856

Akvarell og gouache på papir, lysmål
32x49,5
Signert og datert nede på midten: L.H. 1856 Signert og datert nede t.h.: Lars Hertervig 1874

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 190 000
Fållnäs i Södermanland
7
Balke, Peder(1804-1887)Fållnäs i Södermanland

Olje på lerret
26x35
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 56 000
På ski 1908
8
Dørnberger, Karl(1864-1940)På ski 1908

Olje på plate
50x40
Signert og datert nede t.v.: K Dørnberger. 1908.

Vurdering
Tilslag
NOK 33 000
Parti fra Son 1906
9
Dørnberger, Karl(1864-1940)Parti fra Son 1906

Olje på lerret
81x101
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Dørnberger 1906 Soon

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Sledekjøring på isen
10
Ender, Axel(1853-1920)Sledekjøring på isen

Olje på lerret
95x148
Signert nede t.v.: Axel Ender-

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 300 000
Vinterlandskap med garnfiskere i robåt 1892
11
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Vinterlandskap med garnfiskere i robåt 1892

Olje på lerret
82x117
Signert og datert nede t.h.: Smith-Hald 92

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 94 000
Sommerflørt
12
Dahl, Hans(1849-1937)Sommerflørt

Olje på lerret
62x86
Signert og påtegnet nede t.h.: Hans - Dahl. Berlin.

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Christian Krohg på Karl Johan 1905
13
Krohg, Oda(1860-1935)Christian Krohg på Karl Johan 1905

Olje på lerret
55x37
Signert nede t.v.: Oda Krohg Datert nede t.h.: 1905

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 150 000
Draugen 1891
14
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Draugen 1891

Blyant og akvarell på tykt, gulhvitt papir
41x53
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen 1891.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 150 000
Klokkeren i Bygden vår
15
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Klokkeren i Bygden vår

Blyant og lavering på papir
24x16
Signert nede t.h.: T K

Vurdering
Klokkeren i Bygden vår
16

Penn og lavering på papir
31,5x21,5
Signert nede t.v.: T K

Vurdering
Dans på Lemmen 1892
17
Bergslien, Nils(1853-1928)Dans på Lemmen 1892

Olje på lerret
66x82
Signert og datert nede t.h.: Nils Bergslien 1892

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Engelsk setter med stokkand i munnen 1891
18
Uchermann, Karl(1855-1940)Engelsk setter med stokkand i munnen 1891

Olje på lerret
72x100
Signert og datert nede t.v.: Karl Uchermann 91.

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Gordon setter og engelsk setter ved en grue
19
Uchermann, Karl(1855-1940)Gordon setter og engelsk setter ved en grue

Olje på lerret
93x126
Signert nede t.v.: Karl Uchermann.-

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Orreleik 1909
20
Liljefors, Bruno(1860-1939)Orreleik 1909

Olje på lerret
42x57
Signert og datert nede t.h.: Bruno Liljefors 1909

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Fra den gamle veien, Skogstad, Valdres 1924
21
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra den gamle veien, Skogstad, Valdres 1924

Olje på lerret
80x70
Signert og datert nede t.v.: Eilif P. 24.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
To menn og en gutt ved hest og kjerre 1907
22
Gløersen, Jakob(1852-1912)To menn og en gutt ved hest og kjerre 1907

Olje på lerret
92x125
Signert og datert nede t.v.: I. Glöersen 1907

Vurdering
Tilslag
NOK 74 000
Losen
23
Krohg, Christian(1852-1925)Losen

Olje på plate
33x27
Signert nede t.v.: C. Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Regatta 1892
24
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Regatta 1892

Akvarell på papir, oppklebet på plate
20x27
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1892

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Sommernatt i Nordland
25
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Sommernatt i Nordland

Olje på lerret
80x70
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Sommeraften Helgeland - Torghatten
26
Ulving, Even(1863-1952)Sommeraften Helgeland - Torghatten

Olje på lerret
93x150
Signert nede til høyre: E. Ulving

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Skåbudalen 1919
27
Holbø, Kristen(1869-1953)Skåbudalen 1919

Olje på lerret
78x96
Signert og datert nede t.h.: K Holbö -19

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Vinterlandskap
28
Wentzel, Gustav(1859-1927)Vinterlandskap

Olje på lerret
40x59
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Fiskehavn i Lofoten
29
Sinding, Otto(1842-1909)Fiskehavn i Lofoten

36x48
Signert nede t.h.: Otto Sinding -

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 16 000
Jente som bærer tiner
30
Ender, Axel(1853-1920)Jente som bærer tiner

Olje på lerret
64x45
Signert nede t.v.: Axel Ender.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 25 000 med forbehold
Sittende mann i interiør
31
Wentzel, Gustav(1859-1927)Sittende mann i interiør

Olje på lerret
80x68

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Kystlandskap med folkeliv
32
Munthe, Ludvig(1841-1896)Kystlandskap med folkeliv

Olje på lerret
53x85
Signert nede t.h.: L. Munthe

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Ved kaien
33
Krohg, Per(1889-1965)Ved kaien

Olje på mahogniplate
22x15,5
Signert nede t.v.: P. Krohg

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
Stående pike
34
Krohg, Christian(1852-1925)Stående pike

Olje på plate
60x40
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Fra Holmsbu 1930
35
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Holmsbu 1930

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.v.: Thv. Eichsen. 30.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Interiør
36
Ulving, Even(1863-1952)Interiør

Olje på lerret
76x100
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Havneparti
37
Skredsvig, Christian(1854-1924)Havneparti

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: C. Skredsvig

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 18 000
Våt 17. mai
38
Aulie, Reidar(1904-1977)Våt 17. mai

Olje på plate
46x57
Signert nede t.h.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Morgenstell 1988
39
Sparre, Victor(1919-2008)Morgenstell 1988

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -88

Vurdering
Det klarner opp i Lofoten 1989
40
Sparre, Victor(1919-2008)Det klarner opp i Lofoten 1989

Olje på lerret
73x60
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -89

Vurdering
41
Drikkekanne

Sølv
H: 20,5 cm Vekt: 1113 gr
Mester: Albrecht Hansen Sinch, virksom 1730-1759. Stavanger 1736. Regence.

Vurdering
Tilslag
NOK 65 000
Vinternatt i Rondane
42
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane

Fargelitografi, oppklebet på papp
69,3x76,3
Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg.

Vurdering
NOK 200 000–250 000
Tilslag
NOK 215 000
Bygdetyvens død
43
Astrup, Nikolai(1880-1928)Bygdetyvens død

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
35-35,5x46
Signert i platen nede t.h.: Astrup Signert og påtegnet nede på arket: N. Astrup Illustration til H.E. Kinck "Herborgs-peren" (Bygdetyvens død)

Vurdering
Selvportrett
44
Astrup, Nikolai(1880-1928)Selvportrett

Tusj på papir
12-13,5x13,5-14
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Akt 1914
45
Karsten, Ludvig(1876-1926)Akt 1914

Kull på papir, lysmål
51x33
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -14

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Akt 1914
46

Kull på papir, lysmål
51x29
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Sofus Claussen fra Karsten -14

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1956
47
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1956

Pastell på papir
51x68
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -56

Vurdering
Komposisjon 1993
48
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1993

Olje på papir, lysmål
42x35
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 93

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Komposisjon 1993
49

Olje på papir
45x38
Signert og datert i svart nede t.h.: Inger Sitter -93

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
50
Nesjar, Carl(1920-2015)Komposisjon

Blandingsteknikk på papir, lysmål
43x60
Signert nede t.h.: Nesjar

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 000
Kystbilde 1985-86
51
Nesjar, Carl(1920-2015)Kystbilde 1985-86

Olje og sand på papir, lysmål
45x60
Signert og datert nede t.h.: Nesjar 85-86

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Delt svaberg 1986
52
Nesjar, Carl(1920-2015)Delt svaberg 1986

Olje og sand på papir, lysmål
46x62
Signert og datert nede t.h.: Nesjar 86

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Gud skaper mannen
53
Chagall, Marc(1887-1985)Gud skaper mannen

Radering med håndkolorering, lysmål
33x25
Signert nede t.h.: M. Ch.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Engel som leder Elias
54
Chagall, Marc(1887-1985)Engel som leder Elias

31x27
Signert nede t.h.: M Ch.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
David og Batseba
55
Chagall, Marc(1887-1985)David og Batseba

Fargelitografi, lysmål
59x44
Signert nede t.h.: Marc Chagall

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Sittende akt
56
Strand, Svein(1934-2020)Sittende akt

Gouache
31,5x24
Signert nede t.h.: S Strand

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Liggende akt
57
Strand, Svein(1934-2020)Liggende akt

Gouache
38,5x29,5
Signert nede t.h.: S Strand

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1987
58
Bleken, Håkon(1929-)Komposisjon 1987

Litografi
76x56
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken 87

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Bruden
59
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi
65x48
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 34 000
Bruden
60
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell Påtegnet nede t.v.: KT

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 42 000
Pikehode
61
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Litografi trykket på tykt, hvitt japanpapir
75,5x55,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 56 000
I vannet 1979
62
Fjell, Kai(1907-1989)I vannet 1979

Akvarell på tynt hvitt papir
21x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 20 000
Høst
63
Fjell, Kai(1907-1989)Høst

Serigrafi
51x68,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Komposisjon med figurer
64
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon med figurer

Blyant og gouache på papir
33x41
Signert på baksiden av arket med blå penn: Arne Ekeland

Vurdering
NOK 15 000
Skjærgårdsøen
65
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Skjærgårdsøen

Serigrafi
32,5x41
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
Familien
66
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Familien

Serigrafi
17,5x28,5

Vurdering
Nykene i storm
67
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Nykene i storm

Serigrafi
44x58,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 500
Petter Dass I
68
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Petter Dass I

Litografi, oppklebet på papp
48,5x74,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
De tre hellige gamle menn
69
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)De tre hellige gamle menn

Serigrafi, opplebet på plate
50x60,5

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
Solregn
70
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Solregn

Litografi med håndlavering
52x42
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -87

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 5 000
71
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
59x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Svevende
72
Widerberg, Frans(1934-2017)Svevende

Litografi, lysmål
83,5x62
Signert nede t.v.: Frans

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Jan Erik Vold, Elg 1990
73
Kleiva, Per(1933-2017)Jan Erik Vold, Elg 1990

Serigrafi, lysmål
51x70
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -90

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Generasjoner
74
Riis, Bendik(1911-1988)Generasjoner

Blyant og pastell på papir, lysmål
45x63
Signert nede t.h.: Bendik Riis

Vurdering
Isfjorden Svalbard
75
Tveter, Kåre(1922-2012)Isfjorden Svalbard

Akvarell, lysmål
72x102
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Horisont
76
Nupen, Kjell(1955-2014)Horisont

Litografi med tekst og bilder innbundet i bok
Bokens format: 43x32 cm.
Bare signert på siste side der det står hva boken inneholder på fransk.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
77
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Litografi
90x238
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 32 000
78
Nesch, Rolf(1893-1975)Hane 1964

Fargemetalltrykk
64,5x48
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 38 000
Dawn
79
Nerdrum, Odd(1944-)Dawn

Radering trykket i svart på tykt hvitt papir
91x115
Signert med blyant nede t.v.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 56 000
Landskap med hus 1955
80
Weidemann, Jakob(1923-2001)Landskap med hus 1955

Olje på plate
22x27
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.v.: Weidemann. 55 . Til Kari

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Landskap med hus 1957
81
Weidemann, Jakob(1923-2001)Landskap med hus 1957

Olje på plate
24x33
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 57.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Sydlandsk landskap med hus
82
Weidemann, Jakob(1923-2001)Sydlandsk landskap med hus

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Komposisjon 1970
83
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1970

Olje på papir, lysmål
33x16
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 70

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
84
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på papir, lysmål
33x16
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
85

Olje på plate
25x10
Noe utydelig signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Komposisjon 1950
86
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1950

Olje på plate
35x27
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 50.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 200
Komposisjon 1969
87
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1969

Olje på papir, lysmål
42x30
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 69.

Vurdering
I boudoiret 1943 -46
88
Weidemann, Jakob(1923-2001)I boudoiret 1943 -46

Akvarell på papir
27x33,5
Dobbeltsignert og dobbeltdatert nede t.v.: Weidemann 43 Weidemann 46.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 6 000
Kvinne som kler på seg 1943
89
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinne som kler på seg 1943

Akvarell på papir, lysmål
20x11
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 43

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Jente i interiør 1960
90
Weidemann, Jakob(1923-2001)Jente i interiør 1960

Blyant og akvarell på papir, lysmål
34x23
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 60

Vurdering
Dans 1943
91
Weidemann, Jakob(1923-2001)Dans 1943

24x33,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 43.

Vurdering
NOK 5 000
Arbeidere 1943
92
Weidemann, Jakob(1923-2001)Arbeidere 1943

20x26
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 43.

Vurdering
NOK 5 000
Komposisjon 1964
93
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1964

Akvarell på papir, lysmål
33x41
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 64.

Vurdering
NOK 5 000
Komposisjon 1963
94
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1963

Litografi, lysmål
48x31
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 63.

Vurdering
95

Litografi med håndkolorering, lysmål
40x56
Signert nede t.v.: Weidemann

Vurdering
Komposisjon 1975
96
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1975

Litografi, lysmål
76x56
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 75.

Vurdering
Komposisjon 1976
97
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1976

Litografi, lysmål
63x48
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 76

Vurdering
Komposisjon 1974
98
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1974

Litografi, lysmål
48x63
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 74

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Mannshoder
99
Weidemann, Jakob(1923-2001)Mannshoder

Tusj og lavering på papir, lysmål
18x13
Dobbeltsignert i blått og svart nede t.h.: Weidemann. Weidemann

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Flagging 1946
100
Weidemann, Jakob(1923-2001)Flagging 1946

Tusj i svart og blått på papir, lysmål
25x18
Signert i blått nede t.v.: Weidemann

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 5 000
Selvportrett
101
Weidemann, Jakob(1923-2001)Selvportrett

Penn på papir, lysmål
20x14

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Selvportrett
102

Tusj og penn på papir
27,5x21,5
Signert i blått nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 5 000
Kvinne
103
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinne

Blyant på papir, lysmål
19x13

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 2 800
Hode 1951
104
Weidemann, Jakob(1923-2001)Hode 1951

Blyant på papir
20-21,5x21
Signert i blått nede på midten: Weidemann Signert og datert med blyant nede t.h.: Weidemann. 1951.

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 2 500
Kvinnehode
105
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinnehode

Blyant på papir
20,5x14,5

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Dagbladet
106
Weidemann, Jakob(1923-2001)Dagbladet

Blyant på papir, lysmål
18x13

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Frigjøring 1946
107
Weidemann, Jakob(1923-2001)Frigjøring 1946

25x19

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 4 800
Skisse til Partisan 1946
108
Weidemann, Jakob(1923-2001)Skisse til Partisan 1946

29x19

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 4 800
Sittende kvinne 1950
109
Weidemann, Jakob(1923-2001)Sittende kvinne 1950

Blyant på papir, lysmål
29x21
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 50

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 6 500
Kvinneakt med fugl 1962
110
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinneakt med fugl 1962

Tusj på papir, lysmål
35x42
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 62.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Skissebøker
111
Weidemann, Jakob(1923-2001)Skissebøker

Blyant og blekk på papir

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 12 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på