Gouache, lysmål
70x75
Usignert
NOK 200 000–300 000
Gouache, lysmål
70x75
Usignert
Olje på lerret
47x63
Usignert
Olje på papir, oppklebet på lerret
25x31
Beskåret signatur nede t.h.: ... slien
Olje på lerret
86x74
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien. 1862
Olje på papir, oppklebet på plate
20,5x27,5
Usignert
Malt i 1854/55.
Akvarell og gouache på papir, lysmål
32x49,5
Signert og datert nede på midten: L.H. 1856 Signert og datert nede t.h.: Lars Hertervig 1874
Olje på lerret
26x35
Usignert
Olje på plate
50x40
Signert og datert nede t.v.: K Dørnberger. 1908.
Olje på lerret
81x101
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Dørnberger 1906 Soon
Olje på lerret
95x148
Signert nede t.v.: Axel Ender-
Olje på lerret
82x117
Signert og datert nede t.h.: Smith-Hald 92
Olje på lerret
62x86
Signert og påtegnet nede t.h.: Hans - Dahl. Berlin.
Olje på lerret
55x37
Signert nede t.v.: Oda Krohg Datert nede t.h.: 1905
Blyant og akvarell på tykt, gulhvitt papir
41x53
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen 1891.
Blyant og lavering på papir
24x16
Signert nede t.h.: T K
Penn og lavering på papir
31,5x21,5
Signert nede t.v.: T K
Olje på lerret
66x82
Signert og datert nede t.h.: Nils Bergslien 1892
Olje på lerret
72x100
Signert og datert nede t.v.: Karl Uchermann 91.
Olje på lerret
93x126
Signert nede t.v.: Karl Uchermann.-
Olje på lerret
42x57
Signert og datert nede t.h.: Bruno Liljefors 1909
Olje på lerret
80x70
Signert og datert nede t.v.: Eilif P. 24.
Olje på lerret
92x125
Signert og datert nede t.v.: I. Glöersen 1907
Olje på plate
33x27
Signert nede t.v.: C. Krohg
Akvarell på papir, oppklebet på plate
20x27
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1892
Olje på lerret
80x70
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på lerret
93x150
Signert nede til høyre: E. Ulving
Olje på lerret
78x96
Signert og datert nede t.h.: K Holbö -19
Olje på lerret
40x59
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel
36x48
Signert nede t.h.: Otto Sinding -
Olje på lerret
64x45
Signert nede t.v.: Axel Ender.
Olje på lerret
80x68
Olje på lerret
53x85
Signert nede t.h.: L. Munthe
Olje på mahogniplate
22x15,5
Signert nede t.v.: P. Krohg
Olje på plate
60x40
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.v.: Thv. Eichsen. 30.
Olje på lerret
76x100
Signert nede t.v.: E. Ulving.
Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: C. Skredsvig
Olje på plate
46x57
Signert nede t.h.: Aulie
Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -88
Olje på lerret
73x60
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -89
Sølv
H: 20,5 cm Vekt: 1113 gr
Mester: Albrecht Hansen Sinch, virksom 1730-1759. Stavanger 1736. Regence.
Fargelitografi, oppklebet på papp
69,3x76,3
Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg.
Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
35-35,5x46
Signert i platen nede t.h.: Astrup Signert og påtegnet nede på arket: N. Astrup Illustration til H.E. Kinck "Herborgs-peren" (Bygdetyvens død)
Tusj på papir
12-13,5x13,5-14
Usignert
Kull på papir, lysmål
51x33
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -14
Kull på papir, lysmål
51x29
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Sofus Claussen fra Karsten -14
Pastell på papir
51x68
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -56
Olje på papir, lysmål
42x35
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 93
Olje på papir
45x38
Signert og datert i svart nede t.h.: Inger Sitter -93
Blandingsteknikk på papir, lysmål
43x60
Signert nede t.h.: Nesjar
Olje og sand på papir, lysmål
45x60
Signert og datert nede t.h.: Nesjar 85-86
Olje og sand på papir, lysmål
46x62
Signert og datert nede t.h.: Nesjar 86
Radering med håndkolorering, lysmål
33x25
Signert nede t.h.: M. Ch.
31x27
Signert nede t.h.: M Ch.
Fargelitografi, lysmål
59x44
Signert nede t.h.: Marc Chagall
Gouache
31,5x24
Signert nede t.h.: S Strand
Gouache
38,5x29,5
Signert nede t.h.: S Strand
Litografi
76x56
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken 87
Serigrafi
65x48
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell Påtegnet nede t.v.: KT
Litografi trykket på tykt, hvitt japanpapir
75,5x55,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Akvarell på tynt hvitt papir
21x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 79
Serigrafi
51x68,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Blyant og gouache på papir
33x41
Signert på baksiden av arket med blå penn: Arne Ekeland
Serigrafi
32,5x41
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.
Serigrafi
17,5x28,5
Serigrafi
44x58,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -
Litografi, oppklebet på papp
48,5x74,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson
Serigrafi, opplebet på plate
50x60,5
Litografi med håndlavering
52x42
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -87
Serigrafi, lysmål
59x50
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Litografi, lysmål
83,5x62
Signert nede t.v.: Frans
Serigrafi, lysmål
51x70
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -90
Blyant og pastell på papir, lysmål
45x63
Signert nede t.h.: Bendik Riis
Akvarell, lysmål
72x102
Signert nede t.h.: Kåre Tveter
Litografi med tekst og bilder innbundet i bok
Bokens format: 43x32 cm.
Bare signert på siste side der det står hva boken inneholder på fransk.
Litografi
90x238
Signert nede t.h.: K. Nupen.
Fargemetalltrykk
64,5x48
Signert nede t.h.: Rolf Nesch
Radering trykket i svart på tykt hvitt papir
91x115
Signert med blyant nede t.v.: Nerdrum
Olje på plate
22x27
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.v.: Weidemann. 55 . Til Kari
Olje på plate
24x33
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 57.
Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Weidemann
Olje på papir, lysmål
33x16
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 70
Olje på papir, lysmål
33x16
Usignert
Olje på plate
25x10
Noe utydelig signert nede t.h.: Weidemann
Olje på plate
35x27
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 50.
Olje på papir, lysmål
42x30
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 69.
Akvarell på papir
27x33,5
Dobbeltsignert og dobbeltdatert nede t.v.: Weidemann 43 Weidemann 46.
Akvarell på papir, lysmål
20x11
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 43
Blyant og akvarell på papir, lysmål
34x23
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 60
24x33,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 43.
20x26
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 43.
Akvarell på papir, lysmål
33x41
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 64.
Litografi, lysmål
48x31
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 63.
Litografi med håndkolorering, lysmål
40x56
Signert nede t.v.: Weidemann
Litografi, lysmål
76x56
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 75.
Litografi, lysmål
63x48
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 76
Litografi, lysmål
48x63
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 74
Tusj og lavering på papir, lysmål
18x13
Dobbeltsignert i blått og svart nede t.h.: Weidemann. Weidemann
Tusj i svart og blått på papir, lysmål
25x18
Signert i blått nede t.v.: Weidemann
Penn på papir, lysmål
20x14
Tusj og penn på papir
27,5x21,5
Signert i blått nede t.h.: Weidemann
Blyant på papir, lysmål
19x13
Blyant på papir
20-21,5x21
Signert i blått nede på midten: Weidemann Signert og datert med blyant nede t.h.: Weidemann. 1951.
Blyant på papir
20,5x14,5
Blyant på papir, lysmål
18x13
25x19
29x19
Blyant på papir, lysmål
29x21
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 50
Tusj på papir, lysmål
35x42
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 62.
Blyant og blekk på papir