Auksjon mandag 30. november 2015 kl 19:00

Våre lokaler, Gamle Logen

Hertervig, Lars (1830-1902)
Landskap med seter 1856

Akvarell og gouache på papir, lysmål
32x49,5
Signert og datert nede på midten: L.H. 1856 Signert og datert nede t.h.: Lars Hertervig 1874

LITTERATUR: Holger Koefoed: "Lars Hertervig. Lysets maler", Oslo 1984, 3. oppl. 1992, avbildet s. 61.

Auksjonert mandag 30. november 2015 kl 19:00

Vurdering
NOK 200 000–300 000

Tilslag NOK 190 000