Munch-Auksjonen 2015

Auksjon onsdag 9. desember 2015 kl 15:00

Teatersalen, Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
Bordellscene/Julaften i bordell

Blyant på papir
158x180-188 mm
Usignert
Tegnet med blyant på begge sider av arket, antagelig fra en skissebok. Bordellscene: Påtegnet med blyant antagelig av kunsteren nede på midten: "5".

Julaften i bordell: Påtegnet av kunstneren, likeledes med blyant, antydning av fargefelt t.v.: "dunkel roth" (mørkerød) og på kvinnens høyre skulder/bryst "Hel blau" (lyseblå).Ref Woll 573 Bordellscene 1903 og Woll 575 Julaften i bordell 1903-04. Proveniens: Gitt til Edvard Munchs tannlege, Knut Erik Ek, etter 1940.

Auksjonert onsdag 9. desember 2015 kl 15:00

Vurdering

Tilslag NOK 40 000