Munch-Auksjonen 2015

Auksjon onsdag 9. desember 2015 kl 15:00

Teatersalen, Hotel Continental

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Bordellscene/Julaften i bordell

Blyant på papir
158x180-188 mm
Usignert
Tegnet med blyant på begge sider av arket, antagelig fra en skissebok. Bordellscene: Påtegnet med blyant antagelig av kunsteren nede på midten: "5".

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Piken ved vinduet

Radering trykket i svart på tykt beige engelsk
Arket: 478x345 mm Motivet: 203x144 mm
kobbertrykkspapir Usignert

NOK 100 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Arket: 343x478 mm Motivet: 205x285 mm
kobbertrykkspapir Usignert

NOK 100 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Måneskinn. Natt i Saint-Cloud

Arket: 478x345 mm Motivet: 307x255 mm
kobbertrykkspapir Usignert

NOK 300 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn

Arket: 479x342 mm Motivet: 356x270 mm
kobbertrykkspapir Usignert

NOK 500 000
Tilslag NOK 500 000
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Dr. Max Asch

Arket: 478x344 mm Motivet: 247x172 mm
kobbertrykkspapir Usignert

NOK 20 000
Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Måneskinn II

Fargetresnitt trykket i to farger, svart og grått
Arket: 486-490x469-474 mm
Motivet: 464-466x450-453 mm
på middels tykt beige papir
Usignert

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 450 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn I

Litografi trykket i to farger, svart og gult
Arket: 527x669 mm Motivet: 420x560 mm
på japanpapir, doublert Signert i steinen nede t.h.: E. Munch Signert og påtegnet med dedikasjon med blyant nede t.h.: Til Niels Kjær fra E Munch-

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 550 000 med forbehold
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)På kjærlighetens bølger

Litografi trykket i svart på tynt japanpapir
Arket: 315x422 mm Motivet: 310x416 mm
Usignert

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett

Litografi trykket i svart på middels tynt gråhvitt
Arket: 457-459x318-323 mm
kinapapir, oppklebet på kartong
Motivet: 457-459x318-323 mm
Signert med blyant nede t.h.: E. Munch

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 660 000
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning I

Arket: 521x413 mm Motivet: 472x355 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 290 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Mot skogen I

Fargetresnitt trykket i tre farger, gråblått
Arket: 725-730x830-842 mm
grønt og gulbrunt på tynt japanpapir
Motivet: 495-497x645-647 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 2 000 000–3 000 000
Tilslag NOK 2 900 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Hode ved hode

Fargetresnitt trykket i fire farger,
Arket: 583-587x692-695 mm Motivet: 395x540 mm
svart, blågrønt, rødt og rødbrunt på middels tykt gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 1 000 000–1 500 000
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Brosjen. Eva Mudocci

Arket: 815x616 mm Motivet: 598x455 mm

NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag NOK 2 500 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)August Strindberg

Litografi trykket i svart på middels tykt blågrått
Arket: 635x488 mm Motivet: 610x460 mm
papir
Signert i stenen nede t.v.: E Munch

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Piken og hjertet

Radering trykket i brunt på middels tykt
Arket: 439-445x380-382 mm Motivet: 235x234 mm
gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne som tar linnetet på

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 503-505x345 mm Motivet: 276-280x180-183 mm

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Hjørdis Gierløff

Arket: 365x273 mm Motivet: 235x160 mm

NOK 50 000
Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Tøytørk i Travemunde

Radering trykket i brunsvart på
Arket: 377-380x494-497 mm Motivet: 206x265 mm
middels tykt gulhvitt papir Usignert

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Hagen

Arket: 575x738 mm Motivet: 448x555 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med sigar

Litografi trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 650x475 mm Motivet: 566x455 mm

NOK 300 000–350 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett ved vinen

Litografi trykket i svart på middels tynt,
Arket: 490-492x622 mm Motivet: 420x515 mm
riflet gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 290 000
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)Salome

Arket: 536x390 mm Motivet: 395x305

NOK 250 000–350 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Dødskyss

Litografi trykket i svart på middels tynt riflet
Arket: 362-366x531 mm Motivet: 295x460 mm

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)Mannsakt

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt
Arket: 607x448 mm Motivet: 483-499x365-370 mm
japanpapir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

{lot.title}
26
Munch, Edvard(1863-1944)Urnen

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 500x294 mm Motivet: 458x260 mm
papir Usignert

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
27
Munch, Edvard(1863-1944)Pikene på broen

Fargetresnitt trykket i blått og sinkografi
Arket: 652x558 mm
trykket i grønt, gult og rødt på middels tynt gulhvitt papir
Motivet: 499x430 mm

NOK 2 000 000–3 000 000
{lot.title}
28
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode i kvinnehår

Fargetresnitt trykket i tre farger, svart, grått
Arket: 634-650x457-461 mm
og brunt på tynt japanpapir
Motivet: 544-547x377-380 mm

NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag NOK 1 200 000
{lot.title}
29

Fargetresnitt trykket i to farger, grønt og
Arket: 475-480x627-643 mm Motivet: 398x537 mm
orange på tykt gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 850 000
{lot.title}
30
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna

Fargelitografi trykket i tre farger, svart, rødt,
Arket: 645x490 mm Motivet: 604x445 mm
og blått på tynt Kinapapir, doublert Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 4 000 000–6 000 000
{lot.title}
31
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne med rødt hår og grønne øyne. Synden

Litografi trykket i gult, rødt og blått på
Arket: 770x468 mm Motivet: 700x400
gulhvitt papir, oppklebet på papp

NOK 700 000–900 000
{lot.title}
32

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt papir
Arket: 432x542 mm Motivet: 310x419 mm
Usignert

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 440 000
{lot.title}
33
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett 1895

Litografi trykket i svart på tykt beige papir
Arket: 528x395 mm Motivet: 455x315 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv. Munch 95

NOK 500 000
Tilslag NOK 560 000
{lot.title}
34

Litografi trykket i svart på middels tynt
Arket: 590x425 mm Motivet: 510x367 mm
gulhvitt papir Signert i stenen nede t.v.: E Munch Noe usikker signatur med blyant nede t.h.: E Munch.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 130 000 med forbehold
{lot.title}
35

Fargelitografi trykket i fire farger, svart, grått
Arket: 538-541x692-694 mm
gult og rødt på tynt japanpapir, doublert Motivet: 417-420x561-566 mm Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag NOK 1 100 000
{lot.title}
36
Munch, Edvard(1863-1944)Historien

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 530x895 mm Motivet: 420x790 mm
papir med håndkolorering med akvarell i grønt, rødt, lyseblått, gult, gulbrunt og rødbrunt Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 1 000 000
Tilslag NOK 2 200 000
{lot.title}
37
Munch, Edvard(1863-1944)Alma Mater

Arket: 600x1000 mm Motivet: 380x840 mm
papir med håndkolorering med akvarell i grønt, rødt, lyseblått, gult, gulbrunt og rødbrunt Signert nede t.h.: Edv. Munch

NOK 1 000 000
{lot.title}
38
Munch, Edvard(1863-1944)Galopperende hest

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 595x490 mm Motivet: 395x337 mm
papir

NOK 100 000–120 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
39
Munch, Edvard(1863-1944)Ruletten

Radering trykket i svart på tykt japanpapir
Arket: 434x629 mm Motivet: 263x435 mm

NOK 300 000–350 000
Tilslag NOK 330 000
{lot.title}
40
Munch, Edvard(1863-1944)Nils Onsager

Arket: 448x375-377 mm Motivet: 230x202 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch Påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h.: 2 den Tryk

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
41
Munch, Edvard(1863-1944)Anna og Walter Leistikow

Litografi trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 614x940 mm Motivet: 522x868 mm
papir

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
42
Munch, Edvard(1863-1944)Tittelblad

Litografi trykket i svart på middels tykt
Arket: 347x238 mm Motivet: 258x192 mm
gulhvitt papir Usignert

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
43
Munch, Edvard(1863-1944)Innholdsfortegnelse

Arket: 305x260 mm Motivet: 235x195 mm
gulhvitt papir Usignert

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
44
Munch, Edvard(1863-1944)Omegas flukt

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 428x619 mm Motivet: 255x500 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
45
Munch, Edvard(1863-1944)Alfas avkom

Litografi trykket i svart på japanpapir
Arket: 354-360x519-521mm Motivet: 248x504 mm
Usignert

NOK 40 000–50 000
Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
46
Munch, Edvard(1863-1944)Karikatur: Den skutte hjort stanger!

Arket: 470x301-304 mm Motivet: 300x286 mm
papir
Usignert

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
47
Munch, Edvard(1863-1944)Karikatur: Den lystige ektemann

Arket: 443-445x605-610 mm Motivet: 345x500 mm
Usignert

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
48
Munch, Edvard(1863-1944)Sel og isbjørn

Litografi trykket i svart på tykt japanpapir
Arket: 285x487 mm Motivet: 200x320 mm
Monogramstempel i rødt nede t.v.: HS (Lugt 1376 a).

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
49
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 255x190 mm Motivet: 113x83
papir Usignert

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
50
Munch, Edvard(1863-1944)Bokverk 1907

Trykket i svart på vanlig, tykt gulhvitt papir
Arket: 221x135 mm
Motivet: 108x79 mm og 84x123 mm Gustav Schiefler: Verzeichnis des Graphischen Werks Edvard Munchs bis 1906. Berlin Verlag: Bruno Cassirer 1907

Tilslag NOK 28 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her