Auksjon onsdag 9. desember 2015 kl 15:00
På kjærlighetens bølger

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt papir
Arket: 432x542 mm Motivet: 310x419 mm
Usignert

1896
Woll 81.

Vurdering
NOK 400 000–600 000

Auksjonert onsdag 9. desember 2015 kl 15:00

Tilslag NOK 440 000

Med Edvard Munchs egne ord:

“Måneskinn glir over ditt ansikt fullt av jorderiks skjønnhet og smerte … som ett legeme glir vi ut på et stort hav”.