Fokus 1900

Auksjon mandag 30. mai 2016 kl 20:00

Rose, Knut (1936-2002)
Spove

Olje på lerret
117x152
Signert nede t.v.: Knut Rose

Signert og datert på baksiden av lerretet: "Knut Rose 30-V-1978". Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen. Brundtland 78.14.

UTSTILT:

Hässelby slott, "Knut Rose", Stockholm 1978, kat.nr. 14. Festspillutstillingen "Knut Rose", Bergens kunstforening 1979, kat.nr. 46 og Trondhjems Kunstforening 1979, kat.nr. 46. Kunstbiennalen i Venezia 1980, kat.nr. 15 (?) eller 303 (?) med tittel: "Numenius Arquata" ("Spove").
Kunstnernes Hus, Oslo 1983, uten kat.nr.

Auksjonert mandag 30. mai 2016 kl 20:00

Vurdering
NOK 120 000–150 000

Tilslag NOK 120 000