Fokus 1900

Auksjon mandag 30. mai 2016 kl 20:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Astrup, Nikolai(1880-1928)Ung pike

Tresnitt
32x29
Signert i platen nede t.v.: NA

Tilslag NOK 47 000
{lot.title}
2
Astrup, Nikolai(1880-1928)St Hansbål

Tresnitt
34x34
Signert i platen nede t.h.: NA

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
3
Astrup, Nikolai(1880-1928)Grovær på Sandalstrand

Tresnitt
42x53
Signert i platen nede t.v.: N Astrup

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
4
Astrup, Nikolai(1880-1928)Plognatten

Fargetresnitt med håndkolorering på papir
17,5x25,5
Signert nede t.v.: N. Astrup.

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
5
Astrup, Nikolai(1880-1928)Vårnatt og seljekall

Fargetresnitt med håndkolorering
35x27,5
Signert nede t.h.: N. Astrup

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
6
Astrup, Nikolai(1880-1928)Juninatt, Prestegårdshagen

Olje på lerret
56x78
Signert nede t.v.: Astrup.

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 500 000
{lot.title}
7
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommer i Holmsbu 1917

Olje på lerret
66x74
Signert og datert nede t.h.: Thv. Erichsen 1917

{lot.title}
8
Kavli, Arne(1878-1970)To kvinner sittende i en hage

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.h.: A - Kavli

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
9
Kavli, Arne(1878-1970)Skjærgårdslandskap 1919

Olje på lerret
75x85
Signert og datert nede t.h.: A Kavli 19

Tilslag NOK 86 000
{lot.title}
10
Karsten, Ludvig(1876-1926)I tanker 1920

Olje på lerret
40x66
Signert og datert oppe t.h.: Karsten - 20

NOK 500 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
11
Lund, Henrik(1879-1935)Portrett av kunstnerens hustru, Gunbjør

Olje på lerret
48x40
Signert oppe t.h.: Henrik Lund

{lot.title}
12
Lund, Henrik(1879-1935)Selvportrett

Pastell på papir
59x48
Usignert

{lot.title}
13
Lund, Henrik(1879-1935)Gunbjør steller blomster

Olje på lerret
105x87
Signert nede t.h.: Henrik Lund

Tilslag NOK 95 000
{lot.title}
14
Lund, Henrik(1879-1935)Gunbjør, hvilende

Olje på lerret
81x104
Signert nede t.v.: Henrik Lund

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
15
Onsager, Søren(1878-1946)Kvinner ved sjøen 1933

Olje på lerret
102x125
Signert og datert nede t.v.: Sören Onsager 1933

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 175 000
{lot.title}
16
Onsager, Søren(1878-1946)Liggende akt

Olje på lerret
55x67
Signert nede t.h.: Sören Onsager

Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
17
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Lesende pike 1920

Olje på lerret
88x79
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 20

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
18
Storstein, Aage(1900-1983)Stilleben med fiolin 1928

Olje på lerret
48x60
Signert og datert nede t.h.: Aage Storstein -28

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
19
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Kortspillere

Olje på lerret
87x100
Signert nede t.h.: T. Gjesdal

{lot.title}
20
Aulie, Reidar(1904-1977)Streik 1936

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Aulie -36

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
21
Ekeland, Arne(1908-1994)Ved elven 1950

Olje på plate
65x54
Signert og datert nede t.v.: Arne Ekeland 50

{lot.title}
22
Ekeland, Arne(1908-1994)Jernbanestasjon

Olje på lerret
90x100
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

{lot.title}
23
Riis, Bendik(1911-1988)Pikeportrett 1943

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis. januar. året. 1943.

NOK 30 000
Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
24
Riis, Bendik(1911-1988)Påskelammet

Pastell på tynt brun-grønt papir
47,5x63,5
Signert oppe t.v.: Bendik Riis

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
25
Riis, Bendik(1911-1988)Kristus og den rike yndling 1957

47,5x63,5
Signert oppe på midten: Bendik Riis Datert oppe t.h.: JUNI -1957.

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
26
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på plate
65x81
Signert oppe t.h.: Gunnar S. G.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
27
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1948

Olje på lerret
68x78
Signert og datert oppe t.h.: Gunnar S. G -48.

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
28
Weidemann, Jakob(1923-2001)Båter 1956

Olje på lerret
82x100
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -56

Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
29
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Atelierhjørnet

Olje på lerret
68x54
Signert nede t.h.: L.E.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
30
Picasso, Pablo(1881-1973)Atelierscene

Radering trykket på tykt, hvitt papir
Arket: 450x570 mm Motivet: 315x415 mm
Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.h.: 9.11.63. (speilvendt)

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
31
Picasso, Pablo(1881-1973)Stilleben med bok

Litografi trykket på tykt, hvitt papir
Arket: 565x380 mm Motivet: 420x280 mm
Signert med blyant nede t.h.: Picasso

NOK 30 000
{lot.title}
32
Picasso, Pablo(1881-1973)Tenkende kunstner foran stort lerret

Arket: 475x565 mm Motivet: 315x395 mm
forestillende tre kvinner Signert med blyant nede t.h.: Picasso Datert i platen nede t.h.: 14.4.68. II (speilvendt)

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
33
Johannessen, Jens(1934-)Vekst 1965(1965)

Olje på lerret
140x80
Signert og datert nede t.h.: JJ 65

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
34
Johannessen, Jens(1934-)Interiør II

Olje på lerret
105x70,5
Signert nede på midten: JJ

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
35
Nesch, Rolf(1893-1975)Fisker 1971

Fargemetalltrykk
49,5x64,5
Signert nede t.h.: Rolf Nesch. Datert nede på midten: 24 mars 1971

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
36
Schiøll, Nic(1901-1984)Rådyrhind med kalv

Bronse
Hel H: 111 cm. Plint: B: 91 cm. D: 45 cm.
Signert på plinten: Nic Schiøll

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
37
Aurdal, Synnøve Anker(1908-2000)Laxness

Bomull, ull, metalltråd
37x184
Signert og påtegnet med tittel på påsydd lapp på baksiden: S. A. Aurdal

{lot.title}
38
Rose, Knut(1936-2002)Spove

Olje på lerret
117x152
Signert nede t.v.: Knut Rose

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
39
Advocaat, Gunnvor(1912-1997)Nordisk 1979

Olje på lerret
95x115
Signert og datert nede t.h.: Advocaat 79

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
40
Debre, Olivier(1920-1999)Lofoten i grått 1971

Olje på lerret
80x116
Signert og datert nede t.h.: OD -71

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
41
Warsinski, Richard(1937-1996)Figur

Olje på lerret
99x73
Signert nede t.h.: Warsinski

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
42
Carlsen, Bjørn(1945-)Kunstner med medisin

Olje på lerret
92x51
Signert og datert på baksiden av lerretet: BJ Carlsen 81.

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
43
Opdahl, Ørnulf(1944-)Kyst II 1985

Olje på lerret
105x105
Signert og datert oppe t.v. og oppe t.h.: Örnulf Opdahl 1985

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
44
Opdahl, Ørnulf(1944-)Kyst I 1985

Olje på lerret
100x160
Signert og datert oppe t.v.: Örnulf Opdahl 1985

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
45
Kleiva, Per(1933-2017)Du og eg, heilt stille 1983

Olje og metallfolie på lerret
141x118
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -83

Tilslag NOK 78 000
{lot.title}
46
Bleken, Håkon(1929-)Ishockey Vår 1989

Olje på lerret
120x140
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken - 89.

Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
47
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Mirakelet fra Amsterdam 1980

Olje på plate
150x120
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 80

{lot.title}
48
Ythjall, Terje(1943-)På den andre siden av gjerdet 1981

Olje på lerret
130x100
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: Th Ythjall. Terje Ythjall 1981

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
49
Heramb, Thore(1916-2014)Furutopp 1985

Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb -85

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
50
Sitter, Inger(1929-2015)Blått

Olje på lerret
132x98
Signert nede t.h.: Sitter

Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
51
Tveter, Kåre(1922-2012)Mot vinterkveld - Finnskogen

Olje på lerret
105x140
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
52
Kokkin, Kirsten(1951-)Liggende akt 1994

Bronse
L: 75 cm
Signert og datert på plinten: K. Kokkin 94

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
53
Strand, Svein(1934-)Bord, Speil, Vindu

Olje på lerret
147x114
Signert nede på midten: S. Strand

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
54
Bolling, Svein(1948-)Dame mot mørk bakgrunn

Tempera på lerret
110x80
Signert nede t.h.: Bolling

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
55
Weidemann, Jakob(1923-2001)Krokus i snø 1966

Olje på lerret
60x71
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 66

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
56
Weidemann, Jakob(1923-2001)Mot lyset 1976

Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 76

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
57
Weidemann, Jakob(1923-2001)Det første grønne 1991

Olje på lerret
150x200
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 91

Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
58
Groth, Jan(1938-)Komposisjon 1986

Kullstift på papir
62x87,5
Signert og datert nede t.v.: Groth 1986

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
59
Groth, Jan(1938-)Komposisjon 2002

Kullstift og lavering på papir
62x87,5
Signert og datert nede t.h.: Groth 02

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
60
Lichtenstein, Roy(1923-1997)Cow Going Abstract

Serigrafi, lysmål
65x76
3 stk. En signert nede t.h.: R Lichtenstein

Tilslag NOK 80 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her