Sommerauksjon

Auksjon mandag 6. juni 2016 kl 20:00

Thaulow, Frits (1847-1906)
Fransk landsbygate i måneskinn 1893

Pastell, lysmål
40x65 Bakplatens mål: 42x66,5
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 93.

Påtegnet på utstillingslapp på baksiden av bakplaten: "Frits Thaulow Montreuil s/Mer France Nuit d'été en Pas de Calais (Pastel)" (Sommernatt i Pas-de-Calais). Påtegnet på lapp fra galleri i Belgia på baksiden av innrammingen: "Une nuit d'été - Claire de lune dans le Pas". (En sommernatt - Måneskinn i Pas).

Auksjonert mandag 6. juni 2016 kl 20:00

Vurdering
NOK 120 000–150 000

Tilslag NOK 110 000