Olje på lerret
58x78
Signert og datert nede t.v.: B. Lund. Df 1843.
Olje på lerret
58x78
Olje på papir, oppklebet på papp
15,8x25,3
Signert nede t.h.: Balke
Olje på lerret
131x82
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Fredrik Kolstö. Bergen 1889
Olje på mahogniplate
33x44
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1883.
Olje på lerret
42x64
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1872
Olje på lerret, oppklebet på plate
35x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HFG Husvik Dröbak 24 juli 75
Olje på lerret
66x123
Signert og datert nede t.h.: L. Munthe. 73.
Olje på lerret
39x81
Signert og datert nede t.h.: Gerh. Munthe -München -1878.
Olje på lerret
43x35
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Nils Bergslien 1877
Olje på lerret
36x54
Signert og datert nede t.h.: N. Ulfsten 85
Olje på lerret
83x117
Signert og datert nede t.v.: Smith-Hald 88
Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.h.: Harald. B. Hansen. 83.
Akvarell på papir, oppklebet på papp
27x46
Signert nede t.v.: E. Galien-Laloue
Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.v.: J Bennetter 50
Gouache på papir, lysmål
40x61
Olje på plate
52x30
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på lerret
43x26
Signert nede t.v.: M Grönvold.
Olje på lerret
73x84
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: EP 4 Sept 95 Sele
Pastell, lysmål
40x65 Bakplatens mål: 42x66,5
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 93.
Olje på lerret
48x72
Signert og datert nede t.h.: C Skredsvig -76.
Olje på lerret
77x126
Signert og datert nede t.v.: Skredsvig 93
Olje på lerret
40x55
Signert og datert nede t.h.: Eyolf Soot. 1912
Olje på lerret
68x102
Signert nede t.h.: Morten Müller
Olje på lerret
28x46
Signert og datert nede t.v.: Morten - Müller - 1892.
Olje på lerret
39x55
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 94.
Olje på lerret
60x96
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 97.
Olje på lerret
55x80
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1904.
42x66
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 96
Olje på lerret
55x90
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1891.
Olje på lerret
50x83
Signert og datert nede t.v.: A Normann Dsf 74
Olje på lerret
46x66
Signert og datert nede t.h.: Grimelund 1894
Olje på lerret
38x56
Signert og datert på midten t.v.: Grimelund. 1889.
Olje på papp, oppklebet på treplate
28x42
Signert nede t.v.: W Barth
Olje på lerret
41x63
Signert nedet t.h.: E. Ulving
Olje på lerret
44x90
Signert og datert nede t.v.: G. Wentzel 1896.
Olje på papir, oppklebet på plate
45,5x53,5
Signert nede t.h.: G. Wentzel.
Olje på lerret
121x91
Signert og datert nede t.v.: I. Glöersen 1895
Olje på lerret
29x25
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 77.
Olje på lerret
120x95
Signert nede t.h.: Segelcke Stedsbestemt og datert nede t.v.: Stortorvet Oslo 1925
Olje på lerret
69x90
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1902
Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.v.: E. Werenskiold 1903
Olje på lerret
115x112
Usignert
Olje på lerret
72x132
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1919
Messing
H: 31 cm
Signert på plinten: Durban
Olje på lerret
31x24
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1928
Olje på lerret
66x49
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -20
Olje på lerret
51x62
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli. 62.
Olje på lerret
40x47
Signert nede t.v.: A. Kavli.
Olje på lerret
81x90
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz 1913.
Olje på lerret
41x55
Signert nede t.h.: Laureng
Olje på plate
119x93
Signert og datert oppe t.v.: Henrik Sörensen 1949-50
Olje på plate
110x75
Signert nede t.v.: HS
Relieff i bronse
46,5x63,5
Usignert
Relieff i bronse
47,5x62
Usignert
Relieff i bronse
45,5x38
Usignert
Olje på lerret
66x50
Signert nede t.h.: L. Eikaas
Olje på lerret
81x100
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: A. Schultz -57
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: A. Schultz
Olje på lerret
81x99
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -62
Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: R. Th -30
Olje på plate
26x38
Signert nede t.v.: Storstein
Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Nesjar 60
Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 81
Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.h.: Th Heramb. -63
Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell
56x76
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 63.
Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Weidemann
Olje på plate
73x92
Signert nede t.v.: Weidemann
Olje på lerret
114x89
Signert og datert oppe t.h.: HHK 1979.
Olje på lerret
27x27
Signert nede på midten: Jens
Olje på lerret
30x34
Signert og datert nede t.h.: Jens 60
Olje på lerret
25x30
Olje på lerret
60x50
Signert på baksiden av lerretet: Kjell Erik Killi Olsen
Olje på skrivepapir
20,5x26,5
Signert nede t.h.: K. Nupen
Olje på skrivepapir
20x26,5
Signert nede t.h.: K. Nupen
Olje på papir
42x63
Signert nede t.h.: KN
Olje på lerret
120x100
Signert nede t.v.: Sverre Schyberg Olsen
Olje på lerret, lysmål
27x18
Signert nede t.h.: Gullvåg
Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -80
Sølv, elfenben og agat
H: 8,5 cm Diam.: 15,5 cm Vekt: 489 gr
Stemplet: David Andersen 900S Nybarokk ca. 1914
Fargeradering
55,5x67
Stempelsignert nede t.h.: Frits Thaulow
Fargeradering
53x70
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
35-35,5x46
Signert i platen nede t.h.: Astrup Signert og påtegnet nede på arket: N. Astrup Illustration til H.E. Kinck "Herborgs-peren" (Bygdetyvens død)
Tresnitt trykket i svart på tynt Japanpapir
19x24,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt trykket i svart på riflet, gulhvitt papir
29,5-30x45
Signert nede t.h.: John Savio
30,5x43,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt trykket i svart på tynt Japanpapir,
23,5x33
doublert Signert nede t.h.: John Savio
29x41
Signert nede t.h.: John Savio
30x43,5
Signert nede t.h.: John Savio
30x42,5
Signert nede t.h.: John Savio
22x28,5
Signert nede t.h.: John Savio
Raderinger, alle
45x32,5 cm
Alle signert med blyant nede t.h.: Henrik Lund
Fargelitografi
62,5x78,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.
Serigrafi
32,5x49
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson-56
Serigrafi
38x49
Serigrafi
40x27,5
Serigrafi
34x25
Serigrafi
63x47,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson
Serigrafi
58x45
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Fargelitografi
75x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
60x54
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. - 70
Serigrafi, lysmål
58x58
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Fargelitografi
70x102
Signert og datert med blyant nede t.h.: Appel 1970
Akvarell på papir
20x27
Signert og datert nede t.h.: Weidemann - 92.
Fargelitografi
67,5x50
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77
Olje på tykt hvitt papir
50x65,5
Signert med rød penn, bleket, nede t.h.: Inger Sitter