Sommerauksjon

Auksjon mandag 6. juni 2016 kl 20:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Lund, Bernt(1812-1885)Stille sommerdag ved en innsjø

Olje på lerret
58x78
Signert og datert nede t.v.: B. Lund. Df 1843.

{lot.title}
2
Balke, Peder(1804-1887)Marine

Olje på papir, oppklebet på papp
15,8x25,3
Signert nede t.h.: Balke

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
3
Kolstø, Fredrik(1860-1945)En stril 1889

Olje på lerret
131x82
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Fredrik Kolstö. Bergen 1889

{lot.title}
4
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Damer i solen 1883

Olje på mahogniplate
33x44
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1883.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 410 000
{lot.title}
5
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Storm på heden 1872

Olje på lerret
42x64
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1872

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
6
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Landingsbrygge Husvik, Drøbak 1875

Olje på lerret, oppklebet på plate
35x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HFG Husvik Dröbak 24 juli 75

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
7
Munthe, Ludvig(1841-1896)Kyr ved vanningsstedet 1873

Olje på lerret
66x123
Signert og datert nede t.h.: L. Munthe. 73.

{lot.title}
8
Munthe, Gerhard(1849-1929)Gårdstun 1878

Olje på lerret
39x81
Signert og datert nede t.h.: Gerh. Munthe -München -1878.

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
9
Bergslien, Nils(1853-1928)Fint besøk

Olje på lerret
43x35
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Nils Bergslien 1877

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
10
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Fiskere i havn på Jæren 1885

Olje på lerret
36x54
Signert og datert nede t.h.: N. Ulfsten 85

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
11
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Aftenstemning på bryggen 1888

Olje på lerret
83x117
Signert og datert nede t.v.: Smith-Hald 88

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 78 000
{lot.title}
12
Bertrand (Hansen), Harald(1856-1890)Vårdag på Karl Johan 1883

Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.h.: Harald. B. Hansen. 83.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
13
Galien-Laloue, Eugene(1854-1941)Le Trocadero

Akvarell på papir, oppklebet på papp
27x46
Signert nede t.v.: E. Galien-Laloue

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
14
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Seilskute i storm 1850

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.v.: J Bennetter 50

{lot.title}
15
Lind, Andreas (Anders)(1815-1885)Seilskuten Morninglight i kanalen

Gouache på papir, lysmål
40x61

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
16
Krohg, Christian(1852-1925)Gammel kone

Olje på plate
52x30
Signert nede t.v.: C Krohg

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
17
Grønvold, Marcus(1845-1929)To kvinner med parasoll

Olje på lerret
43x26
Signert nede t.v.: M Grönvold.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
18
Peterssen, Eilif(1852-1928)Tarekjøring, Sele 1895

Olje på lerret
73x84
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: EP 4 Sept 95 Sele

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
19
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk landsbygate i måneskinn 1893

Pastell, lysmål
40x65 Bakplatens mål: 42x66,5
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 93.

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
20
Skredsvig, Christian(1854-1924)Landskap med gjeterjente og kyr 1876

Olje på lerret
48x72
Signert og datert nede t.h.: C Skredsvig -76.

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
21
Skredsvig, Christian(1854-1924)Aften på seteren 1893

Olje på lerret
77x126
Signert og datert nede t.v.: Skredsvig 93

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
22
Soot, Eyolf(1859-1928)Den døde fabrikk, Hexhus, Kapp 1912

Olje på lerret
40x55
Signert og datert nede t.h.: Eyolf Soot. 1912

{lot.title}
23
Müller, Morten(1828-1911)Mann i pram

Olje på lerret
68x102
Signert nede t.h.: Morten Müller

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
24
Müller, Morten(1828-1911)Fjordlandskap med folkeliv 1892

Olje på lerret
28x46
Signert og datert nede t.v.: Morten - Müller - 1892.

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
25
Krohg, Christian(1852-1925)Lystring

Olje på lerret
39x55
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
26
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåt blant klipper 1894

Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 94.

{lot.title}
27
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losskøyte på vei ut mot seilskute 1897

Olje på lerret
60x96
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 97.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
28
Haaland, Lauritz(1855-1938)Måkunger 1904

Olje på lerret
55x80
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1904.

{lot.title}
29
Hansteen, Nils(1855-1912)Båter ved Dyna Fyr 1896

42x66
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 96

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
30
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv, dampbåten kommer 1891

Olje på lerret
55x90
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1891.

{lot.title}
31
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med folkeliv 1874

Olje på lerret
50x83
Signert og datert nede t.v.: A Normann Dsf 74

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
32
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fra Ørstenvik 1894

Olje på lerret
46x66
Signert og datert nede t.h.: Grimelund 1894

{lot.title}
33
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fra Fiskebäckskil 1889

Olje på lerret
38x56
Signert og datert på midten t.v.: Grimelund. 1889.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
34
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Fra Svinør

Olje på papp, oppklebet på treplate
28x42
Signert nede t.v.: W Barth

NOK 5 000
{lot.title}
35
Ulving, Even(1863-1952)Torghatten

Olje på lerret
41x63
Signert nedet t.h.: E. Ulving

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
36
Wentzel, Gustav(1859-1927)Utsyn over Christianiafjorden fra Askerlandet 1896

Olje på lerret
44x90
Signert og datert nede t.v.: G. Wentzel 1896.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
37
Wentzel, Gustav(1859-1927)Bondeinteriør

Olje på papir, oppklebet på plate
45,5x53,5
Signert nede t.h.: G. Wentzel.

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
38
Gløersen, Jakob(1852-1912)Klesvask 1895

Olje på lerret
121x91
Signert og datert nede t.v.: I. Glöersen 1895

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
39
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Kinning 1877

Olje på lerret
29x25
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 77.

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
40
Segelcke, Severin(1867-1940)Stortorvet, vinter 1925

Olje på lerret
120x95
Signert nede t.h.: Segelcke Stedsbestemt og datert nede t.v.: Stortorvet Oslo 1925

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
41
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fabrikker ved Akerselven 1902

Olje på lerret
69x90
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1902

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
42
Werenskiold, Erik(1855-1938)Veikryss 1903

Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.v.: E. Werenskiold 1903

{lot.title}
43
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Badende kvinner

Olje på lerret
115x112
Usignert

{lot.title}
44
Gjemre, Per(1864-1928)Fra Kvalbein, Jæren 1919

Olje på lerret
72x132
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1919

NOK 10 000
{lot.title}
45
Durban, Arne(1912-1993)Ung pike

Messing
H: 31 cm
Signert på plinten: Durban

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
46
Krohg, Per(1889-1965)Teppebanking 1928

Olje på lerret
31x24
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1928

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
47
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinneportrett 1920

Olje på lerret
66x49
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -20

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
48
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes, Grimstad 1962

Olje på lerret
51x62
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli. 62.

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
49
Kavli, Arne(1878-1970)Sommerdag ved Rønnes

Olje på lerret
40x47
Signert nede t.v.: A. Kavli.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
50
Deberitz, Per(1880-1945)Landskap 1913

Olje på lerret
81x90
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz 1913.

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
51
Laureng, Theodor(1879-1929)Fra Skagen

Olje på lerret
41x55
Signert nede t.h.: Laureng

{lot.title}
52
Sørensen, Henrik(1882-1962)Eika ved Støa, Holmsbu 1949-50

Olje på plate
119x93
Signert og datert oppe t.v.: Henrik Sörensen 1949-50

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
53
Sørensen, Henrik(1882-1962)Mor og barn

Olje på plate
110x75
Signert nede t.v.: HS

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
54
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hest i vind

Relieff i bronse
46,5x63,5
Usignert

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
55
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Dyr i kamp

Relieff i bronse
47,5x62
Usignert

{lot.title}
56
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Måne i sjøen

Relieff i bronse
45,5x38
Usignert

{lot.title}
57
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Oppstilling med krukke, kanne og fat

Olje på lerret
66x50
Signert nede t.h.: L. Eikaas

{lot.title}
58
Schultz, Alexander(1901-1981)Okseforspann 1957

Olje på lerret
81x100
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: A. Schultz -57

NOK 10 000
Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
59
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: A. Schultz

{lot.title}
60
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap 1962

Olje på lerret
81x99
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -62

{lot.title}
61
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Sommerdag ved fjorden 1930

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: R. Th -30

{lot.title}
62
Storstein, Aage(1900-1983)Sne på Bygdøy

Olje på plate
26x38
Signert nede t.v.: Storstein

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
63
Nesjar, Carl(1920-2015)Kyst 1960

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Nesjar 60

{lot.title}
64
Heramb, Thore(1916-2014)Solverv 1981

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 81

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
65
Heramb, Thore(1916-2014)Kingeåsen 1963

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.h.: Th Heramb. -63

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
66
Fjell, Kai(1907-1989)Hvilende mor

Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
67
Weidemann, Jakob(1923-2001)Skogbunn 1963

56x76
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 63.

{lot.title}
68
Weidemann, Jakob(1923-2001)Figurer i landskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Weidemann

{lot.title}
69
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på plate
73x92
Signert nede t.v.: Weidemann

Tilslag NOK 19 000
{lot.title}
70
Hansen-Krone, Johanne Marie(1952-)Komposisjon med figurer 1979

Olje på lerret
114x89
Signert og datert oppe t.h.: HHK 1979.

{lot.title}
71
Johannessen, Jens(1934-)Selvportrett

Olje på lerret
27x27
Signert nede på midten: Jens

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
72
Johannessen, Jens(1934-)Landskap 1960

Olje på lerret
30x34
Signert og datert nede t.h.: Jens 60

{lot.title}
73
Johannessen, Jens(1934-)Landskap med bjerker 1960

Olje på lerret
25x30

{lot.title}
74
Olsen, Kjell Erik Killi(1952-)Døden i Venedig

Olje på lerret
60x50
Signert på baksiden av lerretet: Kjell Erik Killi Olsen

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
75
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Olje på skrivepapir
20,5x26,5
Signert nede t.h.: K. Nupen

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
76

Olje på skrivepapir
20x26,5
Signert nede t.h.: K. Nupen

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
77

Olje på papir
42x63
Signert nede t.h.: KN

{lot.title}
78
Schyberg Olsen, Sverre(1971-)Portrett av Edvard Munch

Olje på lerret
120x100
Signert nede t.v.: Sverre Schyberg Olsen

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
79
Gullvåg, Håkon(1959-)Monark

Olje på lerret, lysmål
27x18
Signert nede t.h.: Gullvåg

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
80
Sparre, Victor(1919-2008)Høytlesning 1980

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -80

{lot.title}
81
Beger på fire ben

Sølv, elfenben og agat
H: 8,5 cm Diam.: 15,5 cm Vekt: 489 gr
Stemplet: David Andersen 900S Nybarokk ca. 1914

NOK 5 000
Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
82
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering
55,5x67
Stempelsignert nede t.h.: Frits Thaulow

{lot.title}
83
Thaulow, Frits(1847-1906)Skiltvakten

Fargeradering
53x70
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

{lot.title}
84
Astrup, Nikolai(1880-1928)Bygdetyvens død

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
35-35,5x46
Signert i platen nede t.h.: Astrup Signert og påtegnet nede på arket: N. Astrup Illustration til H.E. Kinck "Herborgs-peren" (Bygdetyvens død)

{lot.title}
85
Savio, John(1902-1938)To reinokser

Tresnitt trykket i svart på tynt Japanpapir
19x24,5
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
86
Savio, John(1902-1938)Ulv og Rein I

Tresnitt trykket i svart på riflet, gulhvitt papir
29,5-30x45
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 10 000
Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
87
Savio, John(1902-1938)Vågekallen, Lofoten

30,5x43,5
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
88
Savio, John(1902-1938)Til bygden

Tresnitt trykket i svart på tynt Japanpapir,
23,5x33
doublert Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
89
Savio, John(1902-1938)Godvær

29x41
Signert nede t.h.: John Savio

NOK 10 000
Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
90
Savio, John(1902-1938)Kveld ved Osan, Svolvær

30x43,5
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
91
Savio, John(1902-1938)Trolltindan II

30x42,5
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
92
Savio, John(1902-1938)Fra vidden

22x28,5
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
93
Lund, Henrik(1879-1935)Mappe med 12 portretter av næringslivsledere

Raderinger, alle
45x32,5 cm
Alle signert med blyant nede t.h.: Henrik Lund

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
94
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Grenselandet

Fargelitografi
62,5x78,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

NOK 35 000–40 000
Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
95
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Røstskøyter I 1956

Serigrafi
32,5x49
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson-56

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
96
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trane i flukt

Serigrafi
38x49

{lot.title}
97
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gubber, Lofoten

Serigrafi
40x27,5

{lot.title}
98
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)I havsnød

Serigrafi
34x25

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
99
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Mot Lofoten

Serigrafi
63x47,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

{lot.title}
100
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og datter

Serigrafi
58x45
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 20 000
Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
101
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Fargelitografi
75x56
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 96 000
{lot.title}
102
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1970

Serigrafi, lysmål
60x54
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. - 70

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
103
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
58x58
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
104
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon 1970

Fargelitografi
70x102
Signert og datert med blyant nede t.h.: Appel 1970

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
105
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1992

Akvarell på papir
20x27
Signert og datert nede t.h.: Weidemann - 92.

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
106
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1977

Fargelitografi
67,5x50
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77

{lot.title}
107
Sitter, Inger(1929-2015)Grå komposisjon

Olje på tykt hvitt papir
50x65,5
Signert med rød penn, bleket, nede t.h.: Inger Sitter

Tilslag NOK 15 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her