Sommerauksjon

Auksjon mandag 6. juni 2016 kl 20:00

Holmboe, Thorolf (1866-1935)
Fabrikker ved Akerselven 1902

Olje på lerret
69x90
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1902

Påtegnet med annen tittel på plakett på rammen: "Fra Akerselven ved Hausmanns bro 1902".
LITTERATUR: Kreditkassens 150 års jubileum. Fragmenter fra en kunstsamling, Oslo 1998, avbildet s. 24 med tittel: "Fabrikker ved Akerselva 1902".

Auksjonert mandag 6. juni 2016 kl 20:00

Vurdering

Tilslag NOK 16 000