Fokus 1900

Auksjon mandag 21. november 2016 kl 18:00

Kavli, Arne (1878-1970)
Ettermiddagskaffe

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.h.: A- Kavli-

Malt i 1947.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1948, kat.nr. 167, med tittel: "Ettermiddagskaffe", oppført i katalogen under året 1947.

Auksjonert mandag 21. november 2016 kl 18:00

Vurdering
NOK 300 000–400 000

LITTERATUR: Nils Messel: «Arne Kavli», Norsk biografisk leksikon 2009, Nbl.no.

Arne Kavli oppholdt seg på Sørlandet hver sommer fra 1925.

Et idyllisk skipperhus på Rønnes ved Grimstad ble hans paradis. Her oppholdt han seg fra tidlig vår til langt utpå høsten og beveget seg knapt utenfor den hvitmalte porten. Som sitt store forbilde Pierre Bonnard vendte han seg mot det fortrolige og intime hageinteriør.