Krohg, Per(1889-1965)
Grønt landskap 1914
Olje på lerret
86x98
Signert og datert oppe t.v.: Per Krohg -1914
Vurdering
Auksjonert mandag 21. november 2016 kl 18:00
Tilslag NOK 110 000
Olje på lerret
86x98
Vurdering
LITTERATUR: Steinar Gjessing: «Per Krohg-Iakttager, aktør, iscenesetter. Et aspekt ved hans kunst fra parisertiden», Per Krohg utstillingskatalog Kunstnernes Hus 1989.
Trygve Nergaard: Bilder av Per Krohg, Oslo 2000, avbildet s. 97.