Fokus 1900

Auksjon mandag 21. november 2016 kl 18:00

Krohg, Per (1889-1965)
Grønt landskap 1914

Olje på lerret
86x98
Signert og datert oppe t.v.: Per Krohg -1914

Auksjonert mandag 21. november 2016 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 110 000

LITTERATUR: Steinar Gjessing: «Per Krohg-Iakttager, aktør, iscenesetter. Et aspekt ved hans kunst fra parisertiden», Per Krohg utstillingskatalog Kunstnernes Hus 1989.

Trygve Nergaard: Bilder av Per Krohg, Oslo 2000, avbildet s. 97.