Auksjon mandag 21. november 2016 kl 18:00
Ransve, Bjørn(1944-)
Maske bak gule linjer 1999

Akryl på plate
125x86
Signert nede t.v.: Ransve

Signert og datert på baksiden av platen: "Bjørn Ransve 1999". Ransve malerier 2009, kat.nr. 270 med tittel: "Mask behind yellow lines".

Vurdering

Auksjonert mandag 21. november 2016 kl 18:00

LITTERATUR: Audun Eckhoff: Bjørn Ransve, Oslo 2000.

Bjørn Ransves bilder kan betraktes som en rekke forskjelligartede utkast, alle med den alvorlige ambisjon å nærme seg og synliggjøre mennesket, figuren, livet. Når han tidlig ble kjent som en av de mest uforutsigelige av norske kunstnere, var det fordi hans tilnærminger til dette grunntemaet krevde stadige omveier og variasjoner. S. 5.