Normann, Adelsteen(1848-1918)
Fjordlandskap med folkeliv 1876
Olje på lerret
60x96
Signert og datert nede t.h.: Adelsteen Normann Ddf 76
Vurdering
Auksjonert mandag 28. november 2016 kl 18:00
Olje på lerret
60x96
Vurdering
LITTERATUR: Anne Aaserud: Adelsteen Normann. Fra Bodø til Berlin, Oslo 2013.
Fremfor noen annen er han fjordmaleren i norsk kunsthistorie. S. 13.
Ofte kunne han, som her, fremstille sommervarmen og den fredfulle stemningen inne i en lun fjordarm. S. 15.