Auksjon mandag 28. november 2016 kl 18:00

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Liten pike i folkedrakt
1
Frich, Joachim(1810-1858)Liten pike i folkedrakt

Olje på papir, oppklebet på tykk papp
22x16
Signert nede t.h.: Frich

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
En skjennepreken 1826
2
Dahl, Johan Christian(1788-1857)En skjennepreken 1826

24,5x37,5
Antagelig signert nede t.v.: JD (i ligatur og brukt som "D"'en på Den i datoen) Stedsbestemt og datert nede t.v.: Krogen Den 2 August 1826

Vurdering
Tilslag
NOK 39 000
Norderhov kirke
3
Flintoe, Johannes(1787-1870)Norderhov kirke

Penn og lavering på papir, oppklebet på papp
10,5x16
Usignert

Vurdering
Gudstjeneste 1847
4
Zeuthen, Christian Olavius(1812-1890)Gudstjeneste 1847

Olje på lerret
40x54
Signert og datert nede t.v.: Zeuthen. 1847.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Sognebud 1859
5
Bergslien, Knud(1827-1908)Sognebud 1859

Olje på lerret
72x84
Signert og datert nede t.v.: K. Bergslien 1859.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Morens undervisning 1856
6
Tidemand, Adolph(1814-1876)Morens undervisning 1856

Olje på lerret
50x44
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand. 56.

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 450 000
Brudepynting
7
Ukjent, kunstnerBrudepynting

Olje på lerret
83,5x66
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Høytlesning 1854
8
Nordenberg, Bengt(1822-1902)Høytlesning 1854

Olje på lerret
86x110
Signert og datert nede t.v.: B. Nordenberg 1854

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 98 000
Oppstilling med vase og blomster 1874
9
Bøe, Frants(1820-1891)Oppstilling med vase og blomster 1874

Olje på lerret
52x45
Signert og datert nede t.h.: F. Böe. Bergen 1874.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Oppstilling med vase og blomster 1856
10
Bøe, Frants(1820-1891)Oppstilling med vase og blomster 1856

Olje på lerret
35,5x27,5
Signert og datert nede t.h.: F D Böe Paris 1856.

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Oppstilling med frukt 1852
11
Bøe, Frants(1820-1891)Oppstilling med frukt 1852

Olje på lerret
22x27
Signert og datert nede t.h.: F Böe Paris 1852

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Oppstilling med epler og pærer 1882
12
Scheel, Benedicte(1851-1929)Oppstilling med epler og pærer 1882

Olje på lerret
31,5x40,5
Signert og datert oppe t.h.: B Scheel 82.

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Fra Bjergsted
13
Hertervig, Lars(1830-1902)Fra Bjergsted

Akvarell på papir, oppklebet på papp
29,7x40,9
Signert noe utydelig nede t.h.: L Herterv

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 210 000
Fiskevær i Lofoten med folkeliv og dampbåt
14
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i Lofoten med folkeliv og dampbåt

Olje på lerret
139x208
Signert nede t.v.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Nansen i skinnhyre 1893
15
Werenskiold, Erik(1855-1938)Nansen i skinnhyre 1893

Olje på lerret
118x63
Signert og datert nede t.v.: EW. 1893

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Aftenstjernen 1894
16
Skredsvig, Christian(1854-1924)Aftenstjernen 1894(1894)

Pastell på papir, oppklebet langs kantene til tynt lerret
47,5x46
Signert og datert nede t.h.: C. S 94.
FSS327

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 62 000
Fiskerfamilie i fjordlandskap 1877
17
Müller, Morten(1828-1911)Fiskerfamilie i fjordlandskap 1877

Olje på lerret
73x102
Signert og datert nede t.v.: Morten- Müller 77.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 70 000
Fjordlandskap med folkeliv 1876
18
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med folkeliv 1876

Olje på lerret
60x96
Signert og datert nede t.h.: Adelsteen Normann Ddf 76

Vurdering
Barnehode i profil 1889
19
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Barnehode i profil 1889

Olje på lerret, oppklebet på plate
30x24
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring 1889

Vurdering
Fiskergutt
20
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Fiskergutt

Olje på lerret
43x32
Signert oppe t.h.: J. Ekenæs.

Vurdering
Kvinne i åkerlandskap 1889
21
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Kvinne i åkerlandskap 1889

Olje på plate
30x50
Signert og datert nede t.v.: Jörgen Sorensen. 89.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Fra Kristiania havn
22
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Fra Kristiania havn

Olje på lerret
18x27
Signert nede t.h.: Heyerdahl

Vurdering
Fra Asker 1877
23
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Asker 1877

33x54
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: G. Munthe. Asker. 1877.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Kyr ved vanningsstedet 1873
24
Munthe, Ludvig(1841-1896)Kyr ved vanningsstedet 1873

Olje på lerret
66x123
Signert og datert nede t.h.: L. Munthe. 73.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Fjordlandskap med folkeliv 1879
25
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1879

Olje på lerret
38x63
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1879.

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
Landskap med kuer 1880
26
Skredsvig, Christian(1854-1924)Landskap med kuer 1880(1880)

Olje på lerret
72x116
Signert og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig. Paris 80.

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Fjordlandskap
27
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap

40x55
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Fjellandskap med budeie
28
Müller, Morten(1828-1911)Fjellandskap med budeie

Olje på plate
18x24
Signert nede t.v.: Morten Müller

Vurdering
Kystlandskap 1916
29
Strøm, Halfdan(1863-1949)Kystlandskap 1916

Olje på lerret
57x75
Signert og datert nede t.h.: Halfdan Ström. 1916-

Vurdering
Seilskute ved Lille Præsteskjær fyr 1907
30
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved Lille Præsteskjær fyr 1907

Olje på lerret
97x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1907

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
D/S "Norge" i innseilingen til Kristiania, vinter
31
Aagaard, Martin(1863-1913)D/S "Norge" i innseilingen til Kristiania, vinter

Olje på lerret
36x54
Signert nede t.v.: M Aagaard

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Marine
32
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Marine

Olje på mahogniplate
32x17
Signert nede t.h.: Barth

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Fra Eikvåg 1881
33
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Fra Eikvåg 1881

Olje på plate, oppklebet på papp
15x22
Signert nede t.h.: Ulfsten

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Mortefiskere
34
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Mortefiskere

Olje på lerret
36x54
Signert nede t.h.: N. Ulfsten.

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Kystlandskap med folkeliv 1876
35
Grimelund, Johannes(1842-1917)Kystlandskap med folkeliv 1876

Olje på lerret
38x55
Signert, datert og påtegnet nede t.v.: J. M. Grimelund. 76. Paris.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Seilbåter i frisk bris 1886
36
Thaulow, Frits(1847-1906)Seilbåter i frisk bris 1886

Olje på plate
28,5x26
Signert og datert nede t.h.: F.T. 86

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Elvebåter
37
Thaulow, Frits(1847-1906)Elvebåter

Olje på plate
25x18
Signert nede t.v.: F. T.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Fra Nord-Frankrike
38
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Nord-Frankrike

Olje på papir, oppklebet på plate
15x20
Sekundær signatur nede t.v.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Fransk landsby
39
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk landsby

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 95 000
Vinter ved Akerselven
40
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter ved Akerselven

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Tilslag
NOK 420 000
Akershus 1883
41
Løchen, Kalle(1865-1893)Akershus 1883(1883)

Olje på plate
20x31
Signert og datert nede t.h.: Löchen. -83

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 105 000
Hvassende hester 1891
42
Sinding, Elisabeth(1846-1930)Hvassende hester 1891

Olje på lerret
66x94
Signert og datert nede t.v.: E Sinding 91.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Skogsinteriør 1895
43
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Skogsinteriør 1895

Olje på lerret
106x65
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.h.: 26 d. Apr. 1895

Vurdering
Ved solnedgang i skjærgården
44
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Ved solnedgang i skjærgården

Olje på lerret
53x78
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1886

Vurdering
Tilslag
NOK 84 000
Tarbert slott Skottland
45
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Tarbert slott Skottland

Penn og akvarell på papir, oppklebet på papp,
45x72
Signert og stedsbestemt nede t.h.: HF Gude Tarbert Schottland

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Kvinne og barn på strand 1886
46
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Kvinne og barn på strand 1886

Akvarell på papir
31x26,5
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1886

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Fiskevær i ettermiddagslys 1888
47
Ulving, Even(1863-1952)Fiskevær i ettermiddagslys 1888

Olje på lerret
26x35
Signert og datert nede t.h.: E Ulving. 88.

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
Kvinne som plukker blomster 1879
48
Conti, Tito(1842-1924)Kvinne som plukker blomster 1879

Olje på lerret
45x32
Signert og datert oppe t.v.: Tito Conti 1879

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Portrett av Fridtjof Nansen
49
Werenskiold, Erik(1855-1938)Portrett av Fridtjof Nansen

Kullstift på papir
60x44,5
Signert nede t.h.: EW

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Selvportrett 1871 og Kalv 1873
50
Skredsvig, Christian(1854-1924)Selvportrett 1871 og Kalv 1873

Henholdsvis penn og blyant på papir
14,5x11 og 13x11
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Tre ekorn i flukt
51
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Tre ekorn i flukt

Blyant og tusj på papir
17x24,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Tiur i grantopp
52
Skredsvig, Christian(1854-1924)Tiur i grantopp

Pastell på papir, lysmål
22x27
Signert nede t.h.: CS.

Vurdering
En pike og en gutt 1891
53
Skredsvig, Christian(1854-1924)En pike og en gutt 1891

Blyant på papir, oppklebet på papp
16,5x30,5
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig. 91.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Ulv og rein I
54
Savio, John(1902-1938)Ulv og rein I

Tresnitt
23x33
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 000
Løve
55
Vigeland, Gustav(1869-1943)Løve

Tresnitt, lysmål
16x22
Signert nede t.h.: Gustav Vigeland

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 9 000
Yttersta Skären 1913
56
Zorn, Anders(1860-1920)Yttersta Skären 1913

Radering trykket på riflet papir
Arket: 30,5x39,5 Motivet: 18x25,5
Signert nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1913

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Skog i Hallingdal
57
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Skog i Hallingdal

Tresnitt, lysmål
39x51
Signert nede t.h.: Ludv Eikaas

Vurdering
Pikehode
58
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Serigrafi, lysmål
40x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Mor og barn
59
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Serigrafi
58x44
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
Dikteren Sandemose
60
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Dikteren Sandemose

Relieff i bronse
40x26
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Skytterdansen
61
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Skytterdansen

Relieff i bronse
27x33,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Mannshode
62
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Mannshode

Relieff i bronse
50,5x32
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Drøm
63
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Drøm

Litografi, lysmål
39x30
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Skøyter
64
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Skøyter

Serigrafi med håndlavering
58x44

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Enken
65
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Enken

Litografi
37x48,5

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Nattkelneren
66
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Nattkelneren

Akvarell og skrapeteknikk på tykt, blankt papir
27x30
Dobbeltsignert nede t.v.: Espolin Johnson

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Uten tittel Blå former
67
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel Blå former

Fargelitografi
Arket: 76x58 Motivet: 72x55
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Blå 1968
68
Sitter, Inger(1929-2015)Blå 1968

Serigrafi
Arket: 75x55 Motivet: 58x44
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 68

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Komposisjon 1970
69
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1970

Serigrafi, lysmål
60x53
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -70.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 12 000
Senvinter 1905
70
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Senvinter 1905

Olje på lerret
78x65
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1905

Vurdering
I skogkanten
71
Wentzel, Gustav(1859-1927)I skogkanten

Olje på lerret
55x45
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Veikryss 1903
72
Werenskiold, Erik(1855-1938)Veikryss 1903

Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.v.: E. Werenskiold 1903

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Fjordlandskap, Nord-Norge
73
Ulving, Even(1863-1952)Fjordlandskap, Nord-Norge

Olje på lerret
64x101
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Fra Soon 1906
74
Dørnberger, Karl(1864-1940)Fra Soon 1906

Olje på plate
39x50
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Dörnberger. 1906. Soon

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Badende kvinner
75
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Badende kvinner

Olje på lerret
115x112
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Etter regnvær
76
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Etter regnvær

Olje på lerret
41x46
Signert nede t.h.: Thv. E.

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Høstblomster
77
Midelfart, Willi(1904-1975)Høstblomster

Olje på plate
38x55
Signert nede t.v.: W. Midelfart

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Høstlandskap
78
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Høstlandskap

Olje på plate
62x75
Signert nede t.h.: RK

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Fjordlandskap med hus
79
Haakø, Hans(1897-1984)Fjordlandskap med hus

Olje på lerret
40x52
Signert nede t.v.: H. Haakø.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Fjordlandskap med tre 1944
80
Haakø, Hans(1897-1984)Fjordlandskap med tre 1944

Olje på lerret oppklebet på plate
45x59
Signert og datert nede t.v.: H. Haakö. 1944.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Komposisjon med figurer 1979
81
Hansen-Krone, Johanne Marie(1952-)Komposisjon med figurer 1979

Olje på lerret
114x89
Signert og datert oppe t.h.: HHK 1979.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 10 000
Kortspillere
82
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Kortspillere

Olje på lerret
87x100
Signert nede t.h.: T. Gjesdal

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Skogsinteriør 1915
83
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Skogsinteriør 1915

Olje på lerret
86x80
Signert og datert nede t.h.: R. Th. -15.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Trær 1927
84
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Trær 1927

Olje på lerret
65x60
Signert og datert nede t.h.: R. Th. -27.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Badende gutter
85
Bratland, Jacob(1859-1906)Badende gutter

Olje på lerret
46x54
Signert nede t.v.: Bratland

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Heklende kvinne i interiør 1906
86
Jorde, Lars(1865-1939)Heklende kvinne i interiør 1906

Olje på lerret
72x76
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 06

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Jernbanestasjon
87
Ekeland, Arne(1908-1994)Jernbanestasjon

Olje på lerret
90x100
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Ved elven 1950
88
Ekeland, Arne(1908-1994)Ved elven 1950

Olje på plate
65x54
Signert og datert nede t.v.: Arne Ekeland 50

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Sommersol 1984
89
Rumohr, Knut(1916-2002)Sommersol 1984

Olje på lerret
81x101
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -84

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Komposisjon 1966
90
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1966

Olje på lerret
140x115
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -66

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
Komposisjon 1988
91
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1988

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -88

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Rødt 1991
92
Rumohr, Knut(1916-2002)Rødt 1991

Olje på lerret
115x140
Signert og datert nede t.v.: Knut Rumohr -91

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Natt-ventende
93
Nilsen, Ulf(1950-)Natt-ventende

Olje på lerret
116x116
Signert nede t.h.: Ulf Nilsen

Vurdering
Ut 1980
94
Nilsen, Ulf(1950-)Ut 1980

Olje på lerret
87x105
Signert og datert nede t.h.: Ulf Nilsen 80

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Stående figur 1981
95
Karlsen, Per Morten(1952-)Stående figur 1981

Olje på lerret
131x73
Signert og datert nede t.h.: pmk -81

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Rivertown IV
96
Pettersen, Arvid Jarle(1943-)Rivertown IV

Olje på lerret
200x85

Vurdering
Vinter
97
Harr, Karl-Erik(1940-)Vinter

Olje på lerret
75x90
Signert nede t.v.: KE Harr

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
98
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Olje på papir
42x63
Signert nede t.h.: KN

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Rytter 1972
99
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter 1972

Akvarell og blyant på papir
90x63
Signert og datert nede t.v.: Frans Widerberg 1972

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Laxness
100
Aurdal, Synnøve Anker(1908-2000)Laxness

Bomull, ull, metalltråd
37x184
Signert og påtegnet med tittel på påsydd lapp på baksiden: S. A. Aurdal

Vurdering
Mirakelet fra Amsterdam 1980
101
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Mirakelet fra Amsterdam 1980

Olje på plate
150x120
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 80

Vurdering
Komposisjon 1969
102
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon 1969

Olje på lerret
30x31
Signert og datert nede t.v.: JJ 69

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Hus i landskap 1959
103
Johannessen, Jens(1934-)Hus i landskap 1959

Olje på plate, oppklebet på plate
19,5x23
Signert og datert nede t.v.: 59 Jens Johannessen.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
104
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Olje på lerret
21x21
Signert på baksiden av lerretet: Jens Joh.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Komposisjon 1959
105
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon 1959

Olje på lerret
18x18
Signert nede t.v.: Jens Johannessen Datert nede t.v.: Julen 59

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på