Munch-Auksjonen 2016

Auksjon mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
Brev fra Edvard Munch

Blekk på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 13,5x16,5 cm
Signert nede t.h.: Edvard Munch

Registrert på Munch-museet under: «Hanna Brieschke»: «I privat eie, PN 816. Brev, ikke datert. (Teksten er ikke tilgjengelig ennå.)», se digitalt arkiv over Edvard Munchs tekster: eMunch.no.

Brevets tekst:

"Ærede frue Vil De være så venlig at ringe ud til mig i morgen mandag (overstrøket) Tirsdag helst kl. 10. form - Hvis ikke s. kl. 3 1/2 efterm. Ærbödigst Edvard Munch"

Brev stilet til Munchs modell "Nordlandspiken" Hanna Brieschke, født Selquist (1911-1996). Modell for Munch 1932-42.

PROVENIENS:

Brevet har vært i Hanna Brieschkes families eie siden det ble sendt til henne fra Edvard Munch.

Auksjonert mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Vurdering
NOK 10 000–15 000 USD 1 200–1 750 EUR 1 100–1 650

Tilslag NOK 15 000