Munch-Auksjonen 2016

Auksjon mandag 12. desember 2016 kl 14:00

Hotel Continental

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Fra Grüners Have

Akvarell på tykt gulhvitt papir
142x188 mm
Usignert

NOK 40 000–60 000USD 4 700–7 000EUR 4 500–6 700
Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Tête-à-tête

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt japanpapir
Arket: 309x415-417 mm Motivet: 205x315 mm
Signert og nummerert med blyant nede t.h.: Edvard Munch 9.

NOK 400 000–600 000USD 47 000–70 000EUR 45 000–67 000
Tilslag NOK 360 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Måneskinn. Natt i Saint-Cloud

Arket: 396-399x316-318 mm Motivet: 310x254 mm
Signert og nummerert av kunstneren med blyant nede t.h.: Edvard Munch 9.

NOK 700 000–900 000USD 82 000–106 000EUR 78 000–100 000
Tilslag NOK 720 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 397-399x470-474 mm Motivet: 205x290 mm
Signert, datert og påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h.: E. Munch 1895 1 ter Abz. 2 Z. (1 (Erster) Abz. (Abzug) 2 (Zweiter) Z. (Zustand). = 1 (Første) avtrykk/avtrekk 2 (Annen) Tilstand.)

NOK 200 000–300 000USD 23 500–35 000EUR 22 000–33 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
5

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 388x464 mm Motivet: 206x285 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 200 000–250 000USD 23 500–29 500EUR 22 000–28 000
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning II

Arket: 380x446 mm Motivet: 266x336 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 600 000–800 000USD 70 000–94 000EUR 67 000–89 000
Tilslag NOK 450 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Dr. Max Asch

Arket: 395-398x275-276 mm Motivet: 250x176 mm
Usignert

NOK 25 000–30 000USD 2 900–3 500EUR 2 800–3 300
Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett

Litografi trykket i svart på tynt japanpapir
Arket: 552-558x400-407 mm Motivet: 455x319 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch (Det er en viss usikkerhet om signaturens autentisitet).

NOK 500 000USD 59 000EUR 55 000
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Helge Rode

Radering trykket i brunlig på tykt gulhvitt papir
Arket: 504x345 mm Motivet: 255x185 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 20 000–30 000USD 2 350–3 500EUR 2 200–3 300
Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Teaterprogram: Peer Gynt

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 248x315 mm Motivet: 245x295 mm
Signert i steinen nede t.v.: E Munch

NOK 100 000–150 000USD 12 000–17 500EUR 11 000–16 500
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Teaterprogram: Jean Gabriel Borkman

Arket: 281x382 mm Motivet: 210x320 mm
Signert i steinen to steder nede t.h.: E Munch

{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Smertens blomst

Tresnitt trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 531x380 mm Motivet: 457x328 mm

NOK 150 000–200 000USD 17 500–23 500EUR 16 500–22 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Fru Marie Linde(1902)

Radering trykket i brunt på tykt gulhvitt papir
Arket: 600x439 mm Motivet: 340x254 mm

NOK 90 000USD 10 600EUR 10 000
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Hagen

Radering i bruntonet svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 567-569x713-723 mm Motivet: 446x555 mm

{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Bordellpike

Radering trykket i brunsvart på tykt gulhvitt papir
Arket: 407x297 mm Motivet: 235x170 mm

NOK 80 000USD 9 500EUR 8 900
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode

Arket: 257x180 mm Motivet: 115x83 mm
Usignert

NOK 6 000–8 000USD 700–950EUR 650–890
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Gorilla

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 277-279x240 mm Motivet: 260x147 mm

NOK 40 000USD 4 700EUR 4 500
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Skogen

Litografi trykket i svart på tykk hvit kartong
Arket: 478x648 mm Motivet: 330x420 mm

Tilslag NOK 145 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen og bjørnen

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 285-288x277-280 mm Motivet: 198x215 mm
Usignert

NOK 80 000USD 9 500EUR 8 900
Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)For retten

Litografi trykket i svart på middels tynt japanpapir
Arket: 273x627 mm Motivet: 222x455 mm

NOK 80 000USD 9 500EUR 8 900
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Karikatur: Den skutte hjort stanger!

Arket: 470x301-304 mm Motivet: 300x286 mm
Usignert

NOK 70 000USD 8 200EUR 7 800
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Portrett av modell

Kullstift på tynt gulhvitt papir
Arket: 407x255-261 mm

NOK 300 000–400 000USD 35 000–47 000EUR 33 000–45 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)To liggende løvinner

Arket: 396-400x452-454 mm Motivet: 145x276 mm
Påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h.: Probedruck (Prøvetrykk)

NOK 30 000–40 000USD 3 500–4 700EUR 3 300–4 500
Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker

Arket: 324x421 mm Motivet: 171x234 mm
Usignert

NOK 80 000–100 000USD 9 400–12 000EUR 8 900–11 000
{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)Historien

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt papir, oppklebet til tykt gulhvitt papir
Arket: 542x921 mm Motivet: 420x790 mm

Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
26
Munch, Edvard(1863-1944)Løvetemmeren

Litografi trykket i svart på middels tynt blågrått papir
Arket: 632x637 mm Motivet: 490x500 mm

Tilslag NOK 170 000
{lot.title}
27
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med skjegg

Arket: 498x663 mm Motivet: 425x612 mm
Usignert

NOK 60 000–80 000USD 7 000–9 500EUR 6 500–8 900
{lot.title}
28
Munch, Edvard(1863-1944)Inger Barth

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 754x998 mm Motivet: 590x600 mm

{lot.title}
29
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med hatt I

Arket: 484x400 mm Motivet: 200x185 mm

NOK 100 000USD 12 000EUR 11 000
Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
30
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne i rød kjole

Olje på kalkerpapir, oppklebet på sponplate
72x38 cm
Usignert

NOK 2 000 000–3 000 000USD 235 000–350 000EUR 220 000–330 000
{lot.title}
31
Munch, Edvard(1863-1944)Arkitekt Henrik Bull

Litografi trykket i svart på middels tykt beige papir
Arket: 498x481 mm Motivet: 335x340 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

NOK 60 000USD 7 000EUR 6 700
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
32
Munch, Edvard(1863-1944)Birgitte III

Fargetresnitt trykket i svart og rødbrunt på tykt gulhvitt papir
Arket: 680x588 mm Motivet: 596x322 mm

NOK 400 000–500 000USD 47 000–70 000EUR 45 000–67 000
Tilslag NOK 350 000
{lot.title}
33
Munch, Edvard(1863-1944)Brev fra Edvard Munch

Blekk på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 13,5x16,5 cm
Signert nede t.h.: Edvard Munch

NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 750EUR 1 100–1 650
Tilslag NOK 15 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her