Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 498x663 mm Motivet: 425x612 mm
Usignert
1919
Woll 630.
Proveniens:
Fra Edvard Munchs testamentariske gave til Oslo Kommune. Premie i Det store Munch-lotteriet 1983. Original avhendelseserklæring forefinnes fra Munch-museet av 1984, hvor det fremkommer at Ths. Fearnley, 1488 Hakadal, var vinner av dette trykket ved lotteriet. Stemplet på verso med tre stempler, det ene: "Fra Edvard Munchs testamentariske gave OSLO KOMMUNE", det andre: "Det store Munch-lotteriet 1983" og det tredje: "Munch-Museet Bo nr 432-15 (nr skrevet med penn) Sch nr ...".
Vurdering
NOK 60 000–80 000USD 7 000–9 500EUR 6 500–8 900