Fjell, Kai(1907-1989)
Luttspilleren
Olje på lerret
71x60,5
Signert nede t.v.: Kai Fjell
Påtegnet med tittel på lapp på baksiden, på blindrammen. Påtegnet samme sted: 64. (Som er katalognummer på utstillingene.)
Vandreutstilling, Henie-Onstad Kunstsenter 09. juni-14. august 1977, kat.nr. 64 og Trondhjems kunstforening 1977, kat.nr. 64.
Proveniens:
Påtegnet på baksiden av lerretet: "178. A. W. Reg. Nr. 5". Fra Arild Wahlstrøms kunstsamling.
Vurdering
NOK 250 000–350 000USD 29 100–40 700EUR 26 600–37 300
Auksjonert tirsdag 30. mai 2017 kl 18:00
Tilslag NOK 200 000