Auksjon tirsdag 30. mai 2017 kl 18:00
Fjell, Kai(1907-1989)
Luttspilleren

Olje på lerret
71x60,5
Signert nede t.v.: Kai Fjell

Påtegnet med tittel på lapp på baksiden, på blindrammen. Påtegnet samme sted: 64. (Som er katalognummer på utstillingene.)

Vandreutstilling, Henie-Onstad Kunstsenter 09. juni-14. august 1977, kat.nr. 64 og Trondhjems kunstforening 1977, kat.nr. 64.

Proveniens:

Påtegnet på baksiden av lerretet: "178. A. W. Reg. Nr. 5". Fra Arild Wahlstrøms kunstsamling.

Vurdering
NOK 250 000–350 000USD 29 100–40 700EUR 26 600–37 300

Auksjonert tirsdag 30. mai 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 200 000

For kunstnere er spille-mannen eller -kvinnen ofte et symbol på en kunstners lengsel og drøm.