Olje på plate
9,7x12
Signert nede t.v.: Balke
Kunstnernes Hus, 150-års jubileumsutstilling for kunstnerens fødsel, Oslo 1954, kat.nr. 6 med tittel: "Skipbrudd, Nordkapp".
Proveniens:
Frkn. Dagrun og Thora Balke, oppført som eiere i utstillingskatalogen av 1954, og lapp klistret på baksiden av platen: "Ex libris: D. og T. Balke", påført på lappen med penn: "Skogv. 45, Jar".
Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 18 500–24 600EUR 15 900–21 200