Olje på papir, oppklebet på plate
16x22
Usignert
NOK 60 000–80 000USD 7 400–9 900EUR 6 300–8 500
16x22
Usignert
Olje på plate
8,8x11,2
Signert nede t.v.: Balke
Olje på plate
9,7x12
Signert nede t.v.: Balke
Olje på plate
13,5x16
Signert nede t.h.: Balke
Olje på plate
8,5x11
Usignert
Olje på mahogniplate
32x42,5
Signert nede t.h.: HFGude
Olje på lerret
46x64
Signert og datert nede t.v.: J F Eckersberg 1869.
Olje på lerret
57,5x86,5
Signert og datert nede t.h.: HFGude 1860
Olje på lerret
72x84
Signert og datert nede t.v.: K. Bergslien 1859.
Olje på lerret
108x93
Signert og datert nede t.h.: Carl SundtHansen 1896
Olje på lerret
60x94
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen
Datert nede t.h.: 1925
Olje på lerret
62x94
Signert nede t.h.: Reinholdt Boll.
Olje på lerret
56x82
Signert nede t.v.: J: Bennetter.
Datert nede t.h.: 14/10 1864.
Olje på lerret
42x58
Signert nede t.h.: Morten - Müller
Olje på mahogniplate
29x41
Signert og datert nede på midten: Mgs. Bagge 1866
Olje på papir, hengslet til plate
27,5x44
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Förde Seet fra Halbrentsebacken d. 21. Octbr. 1852 TCJ.
Olje på mahogniplate
28x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Sandö 30 Aug 82 Fits Thaulow
Olje på lerret
46x61
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Olje på lerret
44x83
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 1876.
Olje på lerret
65x82
Olje på lerret
33x56
Signert nede t.h.: E. Dinet
Olje på lerret
24x35
Signert nede t.h.: H Ring
Olje på plate
25x30
Signert nede t.v.: Marie Lökke
Olje på lerret
46x33
Usignert
Olje på lerret
32x21
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: A mon ami Fritz Thaulow en toute amitie Emile Claus 1892 Astene
Olje på lerret
90x70
Signert og datert nede t.v.: Otto Valstad -13
Olje på lerret
72x119
Olje på lerret
30x47
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen
Olje på lerret
68x122
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1927.
Olje på lerret
40x60,5
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 93.
Olje på lerret
57,5x77,5
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 84.
Olje på lerret
51x81
Signert nede t.h.: Hans Dahl Berlin
Olje på lerret
45x63,5
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1885.
Olje på lerret
132,5x147,5
Signert og datert nede t.h.: Nils: Bergslien 1896
Olje på mahogniplate
21x15,5
Signert nede t.h.: Heyerdahl
Pastell på lerret
100x73
Signert nede t.v.: Heyerdahl
Akvarell, gouache, pastell og blyant på papir
58x67,5
Signert innenfor en sirkel og datert nede t.h.: C. L. 1904.
Olje på lerret
91x82
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Jacob Sömme 1 Juli 1900
Bronse
H: 34,5 cm.
Signert på plinten: G. Vigeland
Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: Gustav. Wentzel 95
Olje på lerret
35x52
Signert nede t.h.: G. Wentzel
Olje på lerret
32x41
Signert og datert nede t.v.: Gerh. Munthe. 1887.
Olje på lerret
28x44
Signert nede t.h.: G. Munthe.
Olje på lerret
49x37
Signert nede t.h.: Otto Sinding.
Olje på lerret
55x39
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 05.
Akvarell
24x41
Usignert
Olje på lerret, oppklebet på plate
30x58
Signert og datert nede t.h.: Gunnar Berg 10 Apr 88
Blyant på skissepapir
10,5x16,8, Lysmål: 10x16,5
Usignert
Blyant på skissepapir
11x17, Lysmål: 9,5x15,5
Usignert
Blyant på skissepapir, lysmål
9,5x15,5 Arket: 11x17
Usignert
Blyant på skissepapir
8,3x10,9, Lysmål: 8x10,5
Usignert
Blyant og akvarell på skissepapir
8,3x11,3
Usignert
Blyant på skissepapir
17x23, Lysmål: 16,5x22,5
Signert nede t.h.: G B.
Olje på lerret
70x50
Signert nede t.v.: Axel Ender -
Olje på lerret
71x53
Signert nede t.v.: Karl Uchermann
Olje på lerret
80x67
Signert nede t. v.: Xan Krohn
Olje på plate
61x49
Signert nede t.h.: Sigmund Sinding
Olje på lerret
100x80
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: C Dörnberger. 1903. Soon
Olje på lerret
66x76
Signert og datert nede t.v.: Ange. Bouilly 1885
Olje på lerret, oppklebet på papp
17x30
Olje på lerret
42x57
Signert nede t.v.: E Ulving
Olje på lerret
80x98
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz -44.
Olje på lerret
70x81
Signert nede t.v.: A. Kavli
Olje på lerret
44x51
Signert nede t.v.: A. Kavli
Olje på plate
37x45,5
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz 36.
Olje på plate
46x73
Signert og datert nede t.v.: Storstein - 59
Olje på plate
38x45,5
Signert og datert nede t.h.: Storstein -53
Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: J. Heiberg 1944
Olje på lerret
52x63
Signert nede t.h.: Revold
Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Hj. Haalke
Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbö 1944.
Olje på lerret
55x70
Signert nede t.h.: Einar Sandberg.
Olje på lerret
52x47
Olje på plate
49x42
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde. 30
Olje på plate
41x46
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 26
Olje på lerret
50x40
Signert og datert nede t.v.: K Holbö 26
Olje på lerret
60x85
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1904
Olje på lerret
100x180
Signert nede t.h.: Diriks.
27x35
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1921
Akvarell, lysmål
24x37,5
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80
Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Weidemann
Olje og bladgull på lerret
100x80
Signert og datert nede t.v.: Anne Knoff 87
Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
61x78, Lysmål: 51x67,5
Signert og datert i trykket nede t.h.: Sohlberg 1914. Signert nede t.h.: Sohlberg.
Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
27x26,5, Lysmål: 25x24
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt, lysmål
32x49,5
Signert nede t.h.: Gustav Vigeland
Tresnitt, lysmål
49,5x32
Tresnitt, lysmål
49,5x32 Arket: 50x32,5
Tresnitt, lysmål
32x49,5
Olje på lerret
50x54
Signert nede t.h.: Frans W
Akvarell på papir, lysmål
17x25
Signert og datert nede t.h.: F W 16 7 77
Akvarell på papir, lysmål
25x17
Signert med blyant oppe t.v.: Frans W Signert noe utydelig nede t.h.: F W
Serigrafi, lysmål
63,5x48
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Fargelitografi montert på lerret i segmenter for folding, originalt som utgitt
63x49
Utarbeidet og tegnet av Ing. E. Bjerknes
Grålig glass
H: 16 cm.
Antagelig Nøstetangen.
Grålig glass
H: 16 cm.
Antagelig Hurdal.
Grålig glass med gravyr
H: 17 cm.
Antagelig Hurdal 1779-1808.
Grålig glass
H: 16 cm.
Nøstetangen.
Manganfarget glass
H: 15,9 cm.
Nøstetangen.
Lyseblått glass med hvit kant på koppens munningsrand og på lokknapp
H: 13,5 cm. Diam. kopp: 10,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.
Benhvitt/lyseblått glass med brun kant ved munningsrand
H: 4 cm. Diam.: 14,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.
Grålig glass med zirater og knopper
H: 19,5 cm.
Hurdal glassverk, 1779-1809/Gjøvik glassverk, 1807-1843.
H: 22,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.
Grønlig glass
H: 21 cm.
H: 22,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.
Klart og hvitt glass med innslag av metalltråder
H: 16 cm.
Stemplet under: Plus BM Norway
Klart og blågrønt glass
H: 9 cm.
Signert og datert under: BM 71
Blågrått glass med luftbobler
H: 24,5 cm.
Signert og datert under: BM 69
Klart glass med en stripe av flerfarget glass i hvitt, blått, gult og brungrønt
H: 21 cm.
Signert og datert under: BM 82
Klart glass med luftbobler
H: 22 cm.
Signert og påtegnet under: Hadeland. W. J.