Auksjon mandag 11. desember 2017 kl 18:00
Nøytralien

Litografi trykket i fem farger med blått og mørkegrønt fra en sten, to grønne nyanser fra en annen og rosa fra en tredje sten på middels tynt gulhvitt, glatt papir
Arket: 574x523-541 mm Motivet: 540x500 mm
Usignert

1915
Woll 527.

Vurdering
NOK 80 000–100 000USD 9 700–12 100EUR 8 200–10 300

Auksjonert mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 70 000

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Motivet med kvinnene som plukker epler ble brukt som felt i Aula-dekorasjonen. S. 342.