Munch-Auksjonen 2017

Auksjon mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Visning 6.-11. desember.
Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Katalog

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Utstillingsplakat: Lenket ørn(1910)

Litografi trykket i grønt og rødt, teksten satt i rødt, på tynt gulhvitt papir
Arket: 1380x470 mm Motivet: 1250x420 mm
Usignert

NOK 20 000–30 000USD 2 400–3 600EUR 2 100–3 100
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Pernille Kirkeby Stående liten norsk pike I(1908-09)

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 620x225 mm Motivet: 430x150 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 60 000–80 000USD 7 300–9 700EUR 6 200–8 200
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne med hånden ved munnen(1920)

Litografi trykket i svart på middels tynt, gråhvitt papir
Arket: 491x369 mm Motivet: 380x275 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Ung kvinne med hatt(1920-22)

Litografi trykket i svart på middels tykt beige papir
Arket: 492x428 mm Motivet: 305x310 mm

NOK 50 000–70 000USD 6 100–8 500EUR 5 100–7 200
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I(1895)

Radering trykket i svart på tykt beige papir
Arket: 344x446 mm Motivet: 205x285 mm
Sekundær signatur med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 150 000–200 000USD 18 200–24 300EUR 15 400–20 600
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Dagen derpå(1894)

Radering trykket i brunsvart på tykt gulhvitt papir
Arket: 412-417x513-515 mm Motivet: 191x273 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 400 000–600 000USD 48 600–72 800EUR 41 200–61 800
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Det Syke Barn(1894)

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 506x397 mm Motivet: 361x269 mm
Signert med blyant nede t.h.: E. Munch

NOK 500 000–700 000USD 60 700–85 000EUR 51 500–72 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Unge Kvinner på stranden II(1907)

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 264-274x315 mm Motivet: 106x171 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 300 000–400 000USD 36 400–48 600EUR 30 900–41 200
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen og hjertet(1896)

Arket: 491x348 mm Motivet: 239x233 mm

{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett(1895)

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt japanpapir
Arket: 629x438-441 mm Motivet: 457x321-324 mm

{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Sjalusi II(1896)

Litografi trykket i svart på tynt japanpapir, doublert på tynt japanpapir
Arket: 653x777-785 mm Motivet: 470x564-567 mm
Usignert

NOK 600 000–800 000USD 72 800–97 100EUR 61 800–82 300
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Kiøsterudgården, Åsgårdstrand(1905)

Fargestift, rødbrun, tegnet på middels tykt, grågrønt papir
Arket: 360x250 mm
Usignert

NOK 300 000USD 36 400EUR 30 900
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Klesvask ved vannkanten(1903)

Tresnitt trykket i to farger, rødt og svart, på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 444-451x595-597 mm Motivet: 328-330x459 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edvard Munch 18/9 38

NOK 200 000–250 000USD 24 300–30 300EUR 20 600–25 700
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Snølandskap(1898)

Tresnitt trykket i svart på tynt papir, doublert
Arket: 387-389x529-532 mm Motivet: 322x458 mm
Påtegnet med blyant av kunstneren nede t.h.: Selv tryk

NOK 80 000–100 000USD 9 700–12 100EUR 8 200–10 300
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnehode(1899)

Tresnitt trykket trolig i to farger svart og lys beige på tykt, riflet gulhvitt papir
Arket: 505-508x342-346 mm Motivet: 244-247x198 mm

{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnehode(Ca. 1920)

Akvarell på tykt hvitt, riflet papir
Arket: 254x178 mm
Signert med blyant oppe t.v.: Edv Munch

{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen II(1895)

Radering trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 385-390x494-497 mm Motivet: 297x347 mm

NOK 800 000–1 000 000USD 97 100–121 400EUR 82 300–102 900
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Modellstudie 1895(1895)

Radering trykket i svart på tykk, gråhvit kartong
Arket: 451x351 mm Motivet: 266x191-193 mm
Signert, datert og påtegnet med blyant av kunstneren nede t.h.: E Munch 95 Avant Lettre

{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Under åket(1896)

Arket: 457x341 mm Motivet: 238x216 mm

NOK 200 000–300 000USD 24 300–36 400EUR 20 600–30 900
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Ruletten(1903)

Radering trykket i brunt på tykt gulhvitt papir
Arket: 440x598 mm Motivet: 265x440 mm

NOK 250 000–350 000USD 30 300–42 500EUR 25 700–36 000
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 325x405 mm Motivet: 208x285 mm
Usignert

NOK 100 000–150 000USD 12 100–18 200EUR 10 300–15 400
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Nøytralien (1915)

Litografi trykket i fem farger med blått og mørkegrønt fra en sten, to grønne nyanser fra en annen og rosa fra en tredje sten på middels tynt gulhvitt, glatt papir
Arket: 574x523-541 mm Motivet: 540x500 mm
Usignert

{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)Kafé Bauer(1902)

Radering i bruntonet svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 258x348 mm Motivet: 91x126 mm

NOK 40 000–60 000USD 4 900–7 300EUR 4 100–6 200
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Ung Gatepike(1919-20)

Arket: 498x374 mm Motivet: 455x310 mm
Usignert

NOK 35 000–40 000USD 4 200–4 900EUR 3 600–4 100
{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)Omega og blomsten(1908-09)

Litografi trykket i svart på middels tykt, hvitt papir, doublert
Arket: 311x239 mm Motivet: 258x186 mm
Usignert

{lot.title}
26
Munch, Edvard(1863-1944)Den fri kjærlighets by(1908-09)

Litografi trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 432x295 mm Motivet: 312x235 mm

{lot.title}
27
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode(1906)

Arket: 255x190 mm Motivet: 113x83 mm
Usignert

NOK 6 000–8 000USD 700–1 000EUR 600–800
{lot.title}
28

Usignert

{lot.title}
29
Munch, Edvard(1863-1944)Brosjen. Eva Mudocci(1903)

Arket: 690x580 mm Motivet: 610x470 mm

NOK 2 000 000–3 000 000USD 242 800–364 200EUR 205 800–308 800
{lot.title}
30
Munch, Edvard(1863-1944)På kjærlighetens bølger(1896)

Litografi trykket i svart på middels tynt gråhvitt kinapapir
Arket: 347-359x450-467 mm Motivet: 310x419 mm
Påtegnet med blyant av kunstneren under signaturen: "Fruhdruck 1896 (?)"

{lot.title}
31
Munch, Edvard(1863-1944)Liggende halvakt II(1920)

Litografi trykket i svart på middels tykt, gulhvitt papir
Arket: 630x938 mm Motivet: 430x555 mm
Usignert

NOK 180 000–200 000USD 21 900–24 300EUR 18 500–20 600

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her