Auksjon mandag 3. desember 2018 kl 18:00
Thaulow, Frits(1847-1906)
Fra Venezia

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.v.: FT.

Vurdering

Auksjonert mandag 3. desember 2018 kl 18:00

Tilslag NOK 78 000

LITTERATUR: Vidar Poulsson: Frits Thaulow. En internasjonal maler, Oslo 2006.
Nkl.

Frits Thaulow var i Venezia tre ganger i 1885, i 1897 og i 1899. Det står i litteraturen om Thaulow at han siste gang malte lysere bilder fra stedet enn han noensinne hadde gjort. Han var begeistret for:

"denne deilige By ... her, hvor ens Øie er fuldt af Venedigs Farveharmonier, vieux rose og oksyderet Sølvgraat". Poulsson, s. 111.