Katalog
Grev Wedels Moderne og Klassiske Auksjon

Auksjon mandag 3. desember 2018 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Visning 26. november - 3. desember.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Katalog

{lot.title}
1
Arbo, Peter Nicolai(1831-1892)Jaktscene 1880(1880)

Olje på mahogniplate
21,5x27
Signert og datert nede t.v.: P.N. Arbo. 80.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
2
Balke, Peder(1804-1887)Kystmotiv i måneskinn

Olje på papir, oppklebet på lerret oppklebet på plate
25x31
Signert nede t.h.: Balke

NOK 300 000–400 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
3
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Romsdalshorn 1867(1867)

Olje på lerret
63x95
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg 1867.

NOK 300 000–400 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
4
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)I vannkanten, Skottland 1885(1885)

Akvarell på tykt, hvitt papir
Arket: 49x45
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1885.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
5
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Mann med kløvhest i fjellandskap 1847(1847)

Olje på papir, oppklebet på lerret
23x39
Signert og datert nede t.h.: HFG 1847

Gi forhåndsbud
{lot.title}
6
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Vinter i Loshavn ved Farsund 1874(1874)

Olje på lerret
56x80,5
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1874

NOK 600 000–800 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
7
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Vinter i Loshavn ved Farsund 1875(1875)

Blyant og akvarell på papir, lysmål
18,5x25,5
Signert og datert nede t.h.: HFG 1875

Gi forhåndsbud
{lot.title}
8
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Vinter i Loshavn ved Farsund 1881(1881)

33x53
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1881

NOK 30 000–50 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
9
Tidemand, Adolph(1814-1876)Et sørgebudskap 1851(1851)

Olje på lerret
31x38
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand Df 51

NOK 500 000–700 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
10
Sundt-Hansen, Carl(1841-1907)Pike ved gruen 1891(1891)

Olje på mahogniplate
34x31,5
Signert og datert nede t.h.: Carl Sundt Hansen 1891.

NOK 150 000–200 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
11
Jensen-Hjell, Karl(1862-1888)Interiør fra Numedal 1884(1884)

Olje på lerret
53x39
Signert og datert oppe t.h.: Karl Jensen. 84

NOK 150 000–200 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
12
Thaulow, Frits(1847-1906)Apsis til kirken St. Jacques, Dieppe. På vei til aftenmesse(Ca. 1895)

Olje på lerret
81x65
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 120 000–160 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
13
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter

Pastell på lerret
51x61
Signert nede t.h.: F. T.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
14
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Venezia(Ca. 1899)

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.v.: FT.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
15
Askevold, Anders(1834-1900)Ved vanningsstedet 1870(1870)

Olje på lerret
68x98
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1870.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
16
Askevold, Anders(1834-1900)Ved vanningsstedet 1872(1872)

Olje på lerret
46x63
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1872.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
17
Askevold, Anders(1834-1900)Kyr ved et vadested 1887(1887)

Olje på lerret
123x80
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1887.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
18
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1894(1894)

Olje på lerret
57x90,5
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1894.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
19
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåten går ut 1899(1899)

Olje på lerret
56x80
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 99.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
20
Skari, Edvard(1839-1903)Norske kyst 1902(1902)

Olje på lerret
79x127
Signert og datert nede t.h.: Edvr. Skari 1902.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
21
Skari, Edvard(1839-1903)Seilskuter ved Træna 1881(1881)

Olje på lerret
32x55
Signert og datert nede t.h.: Edvr. Skari. 1881.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
22
Bergslien, Nils(1853-1928)Hvem er høyest? 1898(1898)

Olje på lerret
103x77
Signert og datert nede t.v.: N. Bergslien. 1898

Gi forhåndsbud
{lot.title}
23
Dahl, Hans(1849-1937)Sommerdag til fjords, Balestrand

Olje på lerret
38,5x51,5
Signert nede t.h.: Hans -Dahl.

NOK 50 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
24
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med folkeliv 1877(1877)

Olje på lerret
42x72
Signert og datert nede t.h.: A Normann Düsseldorf 1877

NOK 70 000–90 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
25
Nørregaard, Asta(1853-1933)Fransk kjøkkeninteriør 1881(1881)

Olje på lerret
59x73
Signert og datert nede t.v.: Asta Nörregaard. 1881

NOK 300 000–400 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
26
Kielland, Kitty(1843-1914)To sittende piker på en eng

Olje på lerret
57x93
Signert nede t.v.: Kitty L Kielland.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
27
Ukjent, kunstnerInteriør fra basilikaen Santa Maria in Ara Coeli, Roma(1885)

Olje på lerret
48x29
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
28
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fredrikke Gram og datteren Nicoline i hagen på Ask(1879)

Olje på lerret, oppklebet på plate
23,5x29,5
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
29
Peterssen, Eilif(1852-1928)Kveld, Øvre Ask 1881(1881)

Olje på mahogniplate
24,5x35
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Ask. EP 81

Gi forhåndsbud
{lot.title}
30
Skredsvig, Christian(1854-1924)Studie til Ola Velland 1897(1897)

Kull og akvarell på papir
Arket: 63x68 cm.
Signert og datert nede t.v.: Skredsvig. 1897:

Gi forhåndsbud
{lot.title}
31
Skredsvig, Christian(1854-1924)Beret 1894(1894)

Olje på mahogniplate
46x37
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: CS 94 Eggedal

FSS315.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
32
Heyerdahl, Hans(1857-1913)To barn ved frukttre i blomst 1912(1912)

Olje på lerret
127x97
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 1912

NOK 300 000–400 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
33
Welhaven, Margrethe Backer(1851-1940)Portrett av Astri Welhaven(Ca. 1896)

43,5x47
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
34
Welhaven, Margrethe Backer(1851-1940)Portrett av Astri Welhaven

Olje på plate
41x46
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
35
Backer, Harriet(1845-1932)Lavendler 1914(1914)

Olje på lerret
46x48
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Harriet Backer Bergen 1914

NOK 800 000–1 000 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
36
Krohg, Christian(1852-1925)Nissen og katten

Olje på plate
18,5x23,5
Signert nede t.v.: C Krohg-

Gi forhåndsbud
{lot.title}
37
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Fra et svensk fiskerleie 1889(1889)

Olje på lerret
33x50
Signert og datert nede t.v.: Helga Ring 1889

Gi forhåndsbud
{lot.title}
38
Gram Kleen, Andrea(1853-1927)Solsikker og blomkarse i kobbervase 1894(1894)

Olje på lerret
73x61
Signert og datert nede t.v.: Andrea Kleen Gram 1894.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
39
Krohg, Christian(1852-1925)Selvportrett, sittende i kurvstol(1917)

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: C Krohg

NOK 70 000–90 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
40
Møller, Niels Bjørnsen(1827-1887)Møller ved fossestryk 1851(1851)

Olje på papir, oppklebet på plate
39x64
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: No 23/-51 N Møller

Gi forhåndsbud
{lot.title}
41
Munthe, Ludvig(1841-1896)Landskap i aftenbelysning, vinter

Olje på lerret
53,5x85
Signert nede t.h.: L Munthe.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
42
Wentzel, Gustav(1859-1927)Pike med melkekanne i hånden

Olje på lerret
67x49
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel

Gi forhåndsbud
{lot.title}
43
Ulving, Even(1863-1952)Rorbu, Henningsvær, Lofoten

Olje på lerret
56x80
Signert nede t.h.: E. Ulving

NOK 30 000–50 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
44
Ulving, Even(1863-1952)Sløying, Nordland

Olje på lerret
59x91
Signert nede t.v.: E. Ulving -

Gi forhåndsbud
{lot.title}
45
Ulving, Even(1863-1952)Fra Kragerø

Olje på lerret
72x91
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
46
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fiskebåt med tre seil 1891(1891)

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Th. Holmboe. 91

Gi forhåndsbud
{lot.title}
47
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Seilbåt og dampbåt ved kysten, Nord-Norge 1893(1893)

Olje på lerret
41x59
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 93.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
48
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fuglefjell, Røst(1895)

Pastell på papir, oppklebet på papp
71x51,5
Signert nede t.h.: Th Holmboe

NOK 20 000–30 000USD 2 500–3 700EUR 2 100–3 100
Gi forhåndsbud
{lot.title}
49
Holbø, Kristen(1869-1953)Vinter på Lillehammer 1943(1943)

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: K Holbö -43.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
50
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fjellandskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: EW

Gi forhåndsbud
{lot.title}
51
Madeline, Paul(1863-1920)Sittende kone

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: P Madeline

Gi forhåndsbud
{lot.title}
52
Heiberg, Jean(1884-1976)Blomstrende mandeltre 1911(1911)

Olje på lerret
46x54,5
Signert og datert nede t.v.: J Heiberg 1911

Gi forhåndsbud
{lot.title}
53
Heiberg, Jean(1884-1976)Badende gutter 1959(1959)

Olje på lerret
48x67
Signert og datert nede t.v.: J Heiberg 1959

Gi forhåndsbud
{lot.title}
54
Laureng, Theodor(1879-1929)Grønt landskap 1899(1899)

Olje på lerret
41x72
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Theodor Laureng Juli 99

NOK 30 000–50 000USD 3 700–6 200EUR 3 100–5 200
Gi forhåndsbud
{lot.title}
55
Sitje, Joronn(1897-1982)Par - Konflikt

Olje på plate
53x63
Signert nede t.h.: J. Sitje

Gi forhåndsbud
{lot.title}
56
Sitje, Joronn(1897-1982)Norditaliensk kvinne 1934(1934)

Olje på lerret
60x45
Signert og datert nede t.h.: Joronn Sitje -34

Gi forhåndsbud
{lot.title}
57
Rian, Johs.(1891-1981)Marokkansk gutt 1934(1934)

Olje på lerret
66x47
Signert og datert nede t.h.: J Rian -34

Gi forhåndsbud
{lot.title}
58
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Mor og barn

Olje på lerret
60x73
Usignert

Gi forhåndsbud
{lot.title}
59
Enger, Erling(1899-1990)Landskap 1941(1941)

Olje på lerret
48x58
Signert og datert nede t.v.: Erling Enger -41

Gi forhåndsbud
{lot.title}
60
Kihle, Harald(1905-1997)Hestehandler fra Dalen i Telemark 1964(1964)

Akvarell på papir
32x24
Signert nede t.h.: Harald Kihle Datert og påtegnet med tittel nede på arket.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
61
Heramb, Thore(1916-2014)Landskapskomposisjon 1990(1990)

Akvarell på papir
Arket: 49,5x65,5
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 90

Gi forhåndsbud
{lot.title}
62
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1960(1960)

Blandingsteknikk, lysmål
48,5x63,5
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 60

Gi forhåndsbud
{lot.title}
63
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Måker 1918(1918)

Akvarell på papir, lysmål
39x30
Signert og datert nede t.h.: DW 1918

Gi forhåndsbud
{lot.title}
64
Skredsvig, Christian(1854-1924)Bjerketrær med skjærer, vinter 1878(1878)

Penn på papir, lysmål
25,5x19,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Svennsund 20/11 78. CS.

NOK 7 000–9 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
65
Werenskiold, Erik(1855-1938)Mann foran tømmerkoje 1901(1901)

Blyant og penn på papir, lysmål
17,5x13
Signert og datert nede t.h.: EW 1901

NOK 7 000–9 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
66
Werenskiold, Erik(1855-1938)Hilsende menn

Penn på papir
10-17,5x12,5-22
Usignert

NOK 7 000–9 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
67
Werenskiold, Erik(1855-1938)Bjerketre (Livets tre)

Penn på papir
15x13,5
Signert nede t.h.: EW

NOK 7 000–9 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
68
Werenskiold, Erik(1855-1938)Liti Kjersti gjenforenes med sin mor 1902(1902)

Penn og fargeblyant på papir, lysmål
7x34
Signert og datert nede t.h.: EW 1902

Gi forhåndsbud
{lot.title}
69
Werenskiold, Erik(1855-1938)Rev ved skigard 1891(1891)

Penn på papir
10x12,5
Signert og datert nede t.v.: EW -91

Gi forhåndsbud
{lot.title}
70
Werenskiold, Erik(1855-1938)Kvitebjørn og troll

Penn på papir
17x23
Signert nede t.v.: EW

Gi forhåndsbud
{lot.title}
71
Werenskiold, Erik(1855-1938)Leende troll

Penn på papir
21x15,5
Signert nede på midten: EW

Gi forhåndsbud
{lot.title}
72
Werenskiold, Erik(1855-1938)Askeladden og trollkjerring

Penn på papir
15,5x29
Signert nede t.h.: EW

Gi forhåndsbud
{lot.title}
73
Werenskiold, Erik(1855-1938)Ekorn Røyskatt

Blyant og penn på papir
2x17,5 og 10x14
Signert nede t.v. og nede t.h.: EW

Gi forhåndsbud
{lot.title}
74
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Lærde Måneboere disputerer om Jorden er bebodd

Penn og lavering på papir, lysmål
30x44
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen

Gi forhåndsbud
{lot.title}
75
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Sluttvignet til Lasse min dreng (1887)

Tusj på papir
24x32
Signert med tusjpenn nede t.h.: TK.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
76
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Lasse min dreng(1887)

Tusj på papir
41,5x31,5
Signert med tusjpenn nede t.v.: TK.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
77
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fattig kunstner(Ca. 1880)

Blyant på gulhvitt papir
22x23
Signert nede t.h.: TK.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
78
Thaulow, Frits(1847-1906)Svaner

Fargeradering
Arket: 51x61,3
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Gi forhåndsbud
{lot.title}
79
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter

Fargemetalltrykk, lysmål
53x35
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
80
Nesch, Rolf(1893-1975)Par (1946)

Litografi
Motivet: 556x393 mm
Signert nede t.h.: R. Nesch.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
81
Nerdrum, Odd(1944-)Studie for fem syngende kvinner

Litografi
43x31 Lysmål: 48x35
Signert nede t.h.: Nerdrum

Gi forhåndsbud
{lot.title}
82
Krohn, Xan(1882-1959)Maleri - tegninger

Olje på plate og blyant på papir
1 maleri 25x32, 4 tegninger fra 6,5-20x10-12,5
Alle signert: Xan Krohn

NOK 5 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
83
Riis, Bendik(1911-1988)Sjelers minnetoner 1943(1943)

Blyant og fargeblyant på papir, lysmål
20,5x27,5
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 1943

NOK 7 000–9 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
84
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Mot Lofoten(1978)

Serigrafi, lysmål
53x39
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -

Gi forhåndsbud
{lot.title}
85
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Per Anders(1955)

Serigrafi, lysmål
41x29

Gi forhåndsbud
{lot.title}
86
Savio, John(1902-1938)Kortspillere

Tresnitt trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 29x25 Motivet: 24x21,5
Signert nede t.h.: John Savio

Gi forhåndsbud
{lot.title}
87
Savio, John(1902-1938)Gutt og jente

Tresnitt i svart trykket på japan papir
Arket: 23,3x22,7 Motivet: 19x18,7
Signert nede t.h.: John Savio

Gi forhåndsbud
{lot.title}
88
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hest i vind 1953(1953)

Tresnitt, lysmål
42x61
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas /53

Gi forhåndsbud
{lot.title}
89
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Portrett av Gunnar S.

Fargeradering
Motivet: 49x37,5
Signert nede t.h.: Eikaas

Gi forhåndsbud
{lot.title}
90
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sne

Radering
Arket: 62x53
Signert nede t.h.: Eikaas Påtegnet nede t.v.: ET.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
91
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sjåføren

Fargeradering
Arket: 52x70
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 10 000–12 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
92
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Selvportrett med makrelldress

Fargeserigrafi
Arket: 68x47
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas Nummerert nede t.v.: 19/50.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
93
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Uroa ikkje føraren(1980)

Linosnitt på japanpapir
Arket: 67x53
Usignert

NOK 10 000–12 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
94
Fjell, Kai(1907-1989)Gyngehesten(1982)

Linoleumssnitt og fettstift
Motiv: 24x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Gi forhåndsbud
{lot.title}
95
Fjell, Kai(1907-1989)Tre kvinner 1985(1985)

Akvarell på papir
Lysmål: 28x41
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: Kai Fjell 85

Gi forhåndsbud
{lot.title}
96
Fjell, Kai(1907-1989)Menneske(1984)

Serigrafi
Lysmål: 52x66
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Gi forhåndsbud
{lot.title}
97
Fjell, Kai(1907-1989)Vår(1968)

Serigrafi
Lysmål: 46x62 Motiv: 44x61
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Gi forhåndsbud
{lot.title}
98
Fjell, Kai(1907-1989)Den blå krukke(1968)

Serigrafi, lysmål: 60x48
Arket: 62,5x50,3 Motivet: 57x46
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Gi forhåndsbud
{lot.title}
99
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med rød bluse(1982)

Litografi, lysmål
62x45
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Gi forhåndsbud
{lot.title}
100
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel

Litografi
Lysmål: 69x49
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Gi forhåndsbud
{lot.title}
101
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(ca 1988)

Litografi
Arket: 65x48

Gi forhåndsbud
{lot.title}
102
Widerberg, Frans(1934-2017)Tre hester(1980)

Litografi
Lysmål: 62x82
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Gi forhåndsbud
{lot.title}
103
Widerberg, Frans(1934-2017)Lys i landskap(1978)

Litografi
Lysmål: 70,5x54

NOK 10 000–12 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
104
Widerberg, Frans(1934-2017)De usynlige(1979)

Litografi
Lysmål: 84x61,5

NOK 10 000–12 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
105
Widerberg, Frans(1934-2017)Vokteren(1979)

Litografi
Lysmål: 62x82

NOK 10 000–12 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
106
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter(1981)

Litografi
Lysmål: 62x82

Gi forhåndsbud
{lot.title}
107
Widerberg, Frans(1934-2017)I nærheten av ilden(1976)

Litografi
Lysmål: 83x62

Gi forhåndsbud
{lot.title}
108
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1969(1969)

Serigrafi
Lysmål: 57x47
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69

Gi forhåndsbud
{lot.title}
109
Ibsen, Henrik(1828-1906)Et dukkehjem(1879)

1. utgave
H: 18 cm. B: 12 cm.
Græbes Bogtrykkeri for Gyldendalske Boghandels Forlag (F. Hegel & Søn), København 1879. Innbundet i shertingbind i grønt med svart dekor og skrift i gull. Gullsnitt.

På forsatsen dedikasjon med penn av Henrik Ibsen:

"Herr M: Grönvold
venskabeligst og forbindtligst
tilegnet.
München, julaften 1879.
Henrik Ibsen."

NOK 100 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
110
Smørkopp med lokkSmørkopp med lokk(Ca. 1810)

Dypblått glass
H: 11 cm.
Gjøvigs Glasværk, 1807-1843.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
111

Lyseblått og hvitt glass
H: 11,5 cm.
Gjøvigs Glasværk, 1807-1843.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
112
SaltkarSaltkar(Ca. 1810)

Blått glass
H: 6 cm
Gjøvigs Glasværk 1807-1843. Empire, ca. 1810. Karet med benhvit kant.
Til høyre på foto.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
113
LommeflaskeLommeflaske(Ca. 1810)

Blått glass
H: 11 cm
Gjøvigs Glasværk 1807-43. Empire, ca. 1810. Korpus med rette sveifinger.
I midten på foto.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
114
Hetvinsglass Hetvinsglass (Ca. 1810-20)

Grålig glass
H: 10,5 cm
1 par. Gjøvigs Glasværk, 1807-1843. Empire, ca. 1810-20. Klokke med formede sider (dvs. blåst i form), kort stett med en vulst, støpt firkantet fotplate.
Til venstre på foto.

NOK 7 000–9 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
115
HetvinsglassHetvinsglass(Ca. 1750-1760)

Manganfarget glass
H: 14 cm
1 par. "Chrystal Desert", Nøstetangen ca. 1750-60. Luftspiraler i stetten med to vulster. En med slipt fot og et ørlite nag i fot. Antagelig også slipt munningsrand. Den andre uten lyter.
Til høyre på foto.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
116
HetvinsglassHetvinsglass (Ca. 1760)

Klart glass
H: 15,5 cm
"Formed knap", Nøstetangen Glaspusteri 1746-1777. Ca 1760. Ombrettet fotrand. Formet stett. Konisk klokke, gravert med kronet speilmonogram F5.
Til venstre på foto.

NOK 3 000–4 000
Gi forhåndsbud
{lot.title}
117
KaraffelKaraffel(Ca. 1760-1800)

Grålig glass
H: 18,5 cm
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1760-1808. Korpus med rette sveifinger. Rund fotplate. Ring øverst mot munningsrand.
Til høyre på foto.

Gi forhåndsbud
{lot.title}
118
ZiratkaraffelZiratkaraffel(Ca. 1800)

Klart glass
H: 20 cm
Hurdal/Gjøvig, ca. 1780-1840. Korpus med sveifinger, lenker, zirater og knupper. Tunget fotplate.
Til venstre på foto.

Gi forhåndsbud

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her