Auksjon mandag 3. desember 2018 kl 18:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske Auksjon

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Jaktscene 1880
1
Arbo, Peter Nicolai(1831-1892)Jaktscene 1880(1880)

Olje på mahogniplate
21,5x27
Signert og datert nede t.v.: P.N. Arbo. 80.

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Kystmotiv i måneskinn
2
Balke, Peder(1804-1887)Kystmotiv i måneskinn

Olje på papir, oppklebet på lerret oppklebet på plate
25x31
Signert nede t.h.: Balke

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 370 000
Romsdalshorn 1867
3
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Romsdalshorn 1867(1867)

Olje på lerret
63x95
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg 1867.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 420 000
I vannkanten, Skottland 1885
4
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)I vannkanten, Skottland 1885(1885)

Akvarell på tykt, hvitt papir
Arket: 49x45
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1885.

Vurdering
Mann med kløvhest i fjellandskap 1847
5
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Mann med kløvhest i fjellandskap 1847(1847)

Olje på papir, oppklebet på lerret
23x39
Signert og datert nede t.h.: HFG 1847

Vurdering
Vinter i Loshavn ved Farsund 1874
6
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Vinter i Loshavn ved Farsund 1874(1874)

Olje på lerret
56x80,5
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1874

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 680 000
Vinter i Loshavn ved Farsund 1875
7
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Vinter i Loshavn ved Farsund 1875(1875)

Blyant og akvarell på papir, lysmål
18,5x25,5
Signert og datert nede t.h.: HFG 1875

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Vinter i Loshavn ved Farsund 1881
8
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Vinter i Loshavn ved Farsund 1881(1881)

33x53
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1881

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 82 000
Et sørgebudskap 1851
9
Tidemand, Adolph(1814-1876)Et sørgebudskap 1851(1851)

Olje på lerret
31x38
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand Df 51

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Pike ved gruen 1891
10
Sundt-Hansen, Carl(1841-1907)Pike ved gruen 1891(1891)

Olje på mahogniplate
34x31,5
Signert og datert nede t.h.: Carl Sundt Hansen 1891.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 100 000
Interiør fra Numedal 1884
11
Jensen-Hjell, Karl(1862-1888)Interiør fra Numedal 1884(1884)

Olje på lerret
53x39
Signert og datert oppe t.h.: Karl Jensen. 84

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 330 000
Apsis til kirken St. Jacques, Dieppe. På vei til aftenmesse
12
Thaulow, Frits(1847-1906)Apsis til kirken St. Jacques, Dieppe. På vei til aftenmesse(Ca. 1895)

Olje på lerret
81x65
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 120 000–160 000
Tilslag
NOK 125 000
Vinter
13
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter

Pastell på lerret
51x61
Signert nede t.h.: F. T.

Vurdering
Fra Venezia
14
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Venezia(Ca. 1899)

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.v.: FT.

Vurdering
Tilslag
NOK 78 000
Ved vanningsstedet 1870
15
Askevold, Anders(1834-1900)Ved vanningsstedet 1870(1870)

Olje på lerret
68x98
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1870.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Ved vanningsstedet 1872
16
Askevold, Anders(1834-1900)Ved vanningsstedet 1872(1872)

Olje på lerret
46x63
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1872.

Vurdering
Tilslag
NOK 64 000
Kyr ved et vadested 1887
17
Askevold, Anders(1834-1900)Kyr ved et vadested 1887(1887)

Olje på lerret
123x80
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1887.

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Fjordlandskap med folkeliv 1894
18
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1894(1894)

Olje på lerret
57x90,5
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1894.

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Losbåten går ut 1899
19
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåten går ut 1899(1899)

Olje på lerret
56x80
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 99.

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Norske kyst 1902
20
Skari, Edvard(1839-1903)Norske kyst 1902(1902)

Olje på lerret
79x127
Signert og datert nede t.h.: Edvr. Skari 1902.

Vurdering
Seilskuter ved Træna 1881
21
Skari, Edvard(1839-1903)Seilskuter ved Træna 1881(1881)

Olje på lerret
32x55
Signert og datert nede t.h.: Edvr. Skari. 1881.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Hvem er høyest? 1898
22
Bergslien, Nils(1853-1928)Hvem er høyest? 1898(1898)

Olje på lerret
103x77
Signert og datert nede t.v.: N. Bergslien. 1898

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Sommerdag til fjords, Balestrand
23
Dahl, Hans(1849-1937)Sommerdag til fjords, Balestrand

Olje på lerret
38,5x51,5
Signert nede t.h.: Hans -Dahl.

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 42 000
Fjordlandskap med folkeliv 1877
24
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med folkeliv 1877(1877)

Olje på lerret
42x72
Signert og datert nede t.h.: A Normann Düsseldorf 1877

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Fransk kjøkkeninteriør 1881
25
Nørregaard, Asta(1853-1933)Fransk kjøkkeninteriør 1881(1881)

Olje på lerret
59x73
Signert og datert nede t.v.: Asta Nörregaard. 1881

Vurdering
NOK 300 000–400 000
To sittende piker i en eng
26
Kielland, Kitty(1843-1914)To sittende piker i en eng

Olje på lerret
57x93
Signert nede t.v.: Kitty L Kielland.

Vurdering
Interiør fra basilikaen Santa Maria in Ara Coeli, Roma
27
Ukjent, kunstnerInteriør fra basilikaen Santa Maria in Ara Coeli, Roma(1885)

Olje på lerret
48x29
Usignert

Vurdering
Fredrikke Gram og datteren Nicoline i hagen på Ask
28
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fredrikke Gram og datteren Nicoline i hagen på Ask(1879)

Olje på lerret, oppklebet på plate
23,5x29,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Kveld, Øvre Ask 1881
29
Peterssen, Eilif(1852-1928)Kveld, Øvre Ask 1881(1881)

Olje på mahogniplate
24,5x35
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Ask. EP 81

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Studie til Ola Velland 1897
30
Skredsvig, Christian(1854-1924)Studie til Ola Velland 1897(1897)

Kull og akvarell på papir
Arket: 63x68 cm.
Signert og datert nede t.v.: Skredsvig. 1897:

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
Beret 1894
31
Skredsvig, Christian(1854-1924)Beret 1894(1894)

Olje på mahogniplate
46x37
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: CS 94 Eggedal

FSS315.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
To barn ved frukttre i blomst 1912
32
Heyerdahl, Hans(1857-1913)To barn ved frukttre i blomst 1912(1912)

Olje på lerret
127x97
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 1912

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Portrett av Astri Welhaven
33
Welhaven, Margrethe Backer(1851-1940)Portrett av Astri Welhaven(Ca. 1896)

43,5x47
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Portrett av Astri Welhaven
34
Welhaven, Margrethe Backer(1851-1940)Portrett av Astri Welhaven

Olje på plate
41x46
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Lavendler 1914
35
Backer, Harriet(1845-1932)Lavendler 1914(1914)

Olje på lerret
46x48
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Harriet Backer Bergen 1914

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 700 000
Nissen og katten
36
Krohg, Christian(1852-1925)Nissen og katten

Olje på plate
18,5x23,5
Signert nede t.v.: C Krohg-

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Fra et svensk fiskerleie 1889
37
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Fra et svensk fiskerleie 1889(1889)

Olje på lerret
33x50
Signert og datert nede t.v.: Helga Ring 1889

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Solsikker og blomkarse i kobbervase 1894
38
Gram Kleen, Andrea(1853-1927)Solsikker og blomkarse i kobbervase 1894(1894)

Olje på lerret
73x61
Signert og datert nede t.v.: Andrea Kleen Gram 1894.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Selvportrett, sittende i kurvstol
39
Krohg, Christian(1852-1925)Selvportrett, sittende i kurvstol(1917)

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 68 000
Møller ved fossestryk 1851
40
Møller, Niels Bjørnsen(1827-1887)Møller ved fossestryk 1851(1851)

Olje på papir, oppklebet på plate
39x64
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: No 23/-51 N Møller

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Landskap i aftenbelysning, vinter
41
Munthe, Ludvig(1841-1896)Landskap i aftenbelysning, vinter

Olje på lerret
53,5x85
Signert nede t.h.: L Munthe.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Pike med melkekanne i hånden
42
Wentzel, Gustav(1859-1927)Pike med melkekanne i hånden

Olje på lerret
67x49
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Rorbu, Henningsvær, Lofoten
43
Ulving, Even(1863-1952)Rorbu, Henningsvær, Lofoten

Olje på lerret
56x80
Signert nede t.h.: E. Ulving

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 30 000
Sløying, Nordland
44
Ulving, Even(1863-1952)Sløying, Nordland

Olje på lerret
59x91
Signert nede t.v.: E. Ulving -

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Fra Kragerø
45
Ulving, Even(1863-1952)Fra Kragerø

Olje på lerret
72x91
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fiskebåt med tre seil 1891
46
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fiskebåt med tre seil 1891(1891)

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Th. Holmboe. 91

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Seilbåt og dampbåt ved kysten, Nord-Norge 1893
47
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Seilbåt og dampbåt ved kysten, Nord-Norge 1893(1893)

Olje på lerret
41x59
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 93.

Vurdering
Fuglefjell, Røst
48
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fuglefjell, Røst(1895)

Pastell på papir, oppklebet på papp
71x51,5
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 500–3 700EUR 2 100–3 100
Tilslag
NOK 12 000
Vinter på Lillehammer 1943
49
Holbø, Kristen(1869-1953)Vinter på Lillehammer 1943(1943)

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: K Holbö -43.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Fjellandskap
50
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fjellandskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: EW

Vurdering
Sittende kone
51
Madeline, Paul(1863-1920)Sittende kone

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: P Madeline

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Blomstrende mandeltre 1911
52
Heiberg, Jean(1884-1976)Blomstrende mandeltre 1911(1911)

Olje på lerret
46x54,5
Signert og datert nede t.v.: J Heiberg 1911

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Badende gutter 1959
53
Heiberg, Jean(1884-1976)Badende gutter 1959(1959)

Olje på lerret
48x67
Signert og datert nede t.v.: J Heiberg 1959

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Grønt landskap 1899
54
Laureng, Theodor(1879-1929)Grønt landskap 1899(1899)

Olje på lerret
41x72
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Theodor Laureng Juli 99

Vurdering
NOK 30 000–50 000USD 3 700–6 200EUR 3 100–5 200
Par - Konflikt
55
Sitje, Joronn(1897-1982)Par - Konflikt

Olje på plate
53x63
Signert nede t.h.: J. Sitje

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Norditaliensk kvinne 1934
56
Sitje, Joronn(1897-1982)Norditaliensk kvinne 1934(1934)

Olje på lerret
60x45
Signert og datert nede t.h.: Joronn Sitje -34

Vurdering
Marokkansk gutt 1934
57
Rian, Johs.(1891-1981)Marokkansk gutt 1934(1934)

Olje på lerret
66x47
Signert og datert nede t.h.: J Rian -34

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Mor og barn
58
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Mor og barn

Olje på lerret
60x73
Usignert

Vurdering
Landskap 1941
59
Enger, Erling(1899-1990)Landskap 1941(1941)

Olje på lerret
48x58
Signert og datert nede t.v.: Erling Enger -41

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Hestehandler fra Dalen i Telemark 1964
60
Kihle, Harald(1905-1997)Hestehandler fra Dalen i Telemark 1964(1964)

Akvarell på papir
32x24
Signert nede t.h.: Harald Kihle Datert og påtegnet med tittel nede på arket.

Vurdering
Landskapskomposisjon 1990
61
Heramb, Thore(1916-2014)Landskapskomposisjon 1990(1990)

Akvarell på papir
Arket: 49,5x65,5
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 90

Vurdering
Komposisjon 1960
62
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1960(1960)

Blandingsteknikk, lysmål
48,5x63,5
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 60

Vurdering
Måker 1918
63
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Måker 1918(1918)

Akvarell på papir, lysmål
39x30
Signert og datert nede t.h.: DW 1918

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Bjerketrær med skjærer, vinter 1878
64
Skredsvig, Christian(1854-1924)Bjerketrær med skjærer, vinter 1878(1878)

Penn på papir, lysmål
25,5x19,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Svennsund 20/11 78. CS.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 9 000
Mann foran tømmerkoje 1901
65
Werenskiold, Erik(1855-1938)Mann foran tømmerkoje 1901(1901)

Blyant og penn på papir, lysmål
17,5x13
Signert og datert nede t.h.: EW 1901

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Hilsende menn
66
Werenskiold, Erik(1855-1938)Hilsende menn

Penn på papir
10-17,5x12,5-22
Usignert

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Bjerketre (Livets tre)
67
Werenskiold, Erik(1855-1938)Bjerketre (Livets tre)

Penn på papir
15x13,5
Signert nede t.h.: EW

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 11 000
Liti Kjersti gjenforenes med sin mor 1902
68
Werenskiold, Erik(1855-1938)Liti Kjersti gjenforenes med sin mor 1902(1902)

Penn og fargeblyant på papir, lysmål
7x34
Signert og datert nede t.h.: EW 1902

Vurdering
Rev ved skigard 1891
69
Werenskiold, Erik(1855-1938)Rev ved skigard 1891(1891)

Penn på papir
10x12,5
Signert og datert nede t.v.: EW -91

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kvitebjørn og troll Utkast til Per Gynt
70
Werenskiold, Erik(1855-1938)Kvitebjørn og troll Utkast til Per Gynt

Penn på papir
15,5x17,5
Signert nede t.v.: EW

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Leende troll
71
Werenskiold, Erik(1855-1938)Leende troll

Penn på papir
21x15,5
Signert nede på midten: EW

Vurdering
Askeladden og trollkjerring
72
Werenskiold, Erik(1855-1938)Askeladden og trollkjerring

Penn på papir
15,5x29
Signert nede t.h.: EW

Vurdering
Tilslag
NOK 7 200
Ekorn Røyskatt
73
Werenskiold, Erik(1855-1938)Ekorn Røyskatt

Blyant og penn på papir
2x17,5 og 10x14
Signert nede t.v. og nede t.h.: EW

Vurdering
Tilslag
NOK 5 400
Lærde Måneboere disputerer om Jorden er bebodd
74
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Lærde Måneboere disputerer om Jorden er bebodd

Penn og lavering på papir
31,3x44,5
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Sluttvignet til Lasse min dreng
75
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Sluttvignet til Lasse min dreng (1887)

Tusj på papir
24x32
Signert med tusjpenn nede t.h.: TK.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Lasse min dreng
76
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Lasse min dreng(1887)

Tusj på papir
41,5x31,5
Signert med tusjpenn nede t.v.: TK.

Vurdering
Fattig kunstner
77
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fattig kunstner(Ca. 1880)

Blyant på gulhvitt papir
22x23
Signert nede t.h.: TK.

Vurdering
Svaner
78
Thaulow, Frits(1847-1906)Svaner

Fargeradering
Arket: 51x61,3
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Eselrytter
79
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter

Fargemetalltrykk, lysmål
53x35
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Par
80
Nesch, Rolf(1893-1975)Par (1946)

Litografi
Motivet: 556x393 mm
Signert nede t.h.: R. Nesch.

Vurdering
Studie for fem syngende kvinner
81
Nerdrum, Odd(1944-)Studie for fem syngende kvinner

Litografi
43x31 Lysmål: 48x35
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Maleri - tegninger
82
Krohn, Xan(1882-1959)Maleri - tegninger

Olje på plate og blyant på papir
1 maleri 25x32, 4 tegninger fra 6,5-20x10-12,5
Alle signert: Xan Krohn

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 7 000
Sjelers minnetoner 1943
83
Riis, Bendik(1911-1988)Sjelers minnetoner 1943(1943)

Blyant og fargeblyant på papir, lysmål
20,5x27,5
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 1943

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 9 000
Mot Lofoten
84
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Mot Lofoten(1978)

Serigrafi, lysmål
53x39
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Per Anders
85
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Per Anders(1955)

Serigrafi, lysmål
41x29

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Kortspillere
86
Savio, John(1902-1938)Kortspillere

Tresnitt trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 29x25 Motivet: 24x21,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Gutt og jente
87
Savio, John(1902-1938)Gutt og jente

Tresnitt i svart trykket på japan papir
Arket: 23,3x22,7 Motivet: 19x18,7
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Hest i vind 1953
88
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hest i vind 1953(1953)

Tresnitt, lysmål
42x61
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas /53

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Portrett av Gunnar S.
89
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Portrett av Gunnar S.

Fargeradering
Arket: 78x53 Motivet: 49x37,5
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Sne
90
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sne

Radering
Arket: 62x53
Signert nede t.h.: Eikaas Påtegnet nede t.v.: ET.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Sjåføren
91
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sjåføren

Fargeradering
Arket: 52x70
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 26 000
Selvportrett med makrelldress
92
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Selvportrett med makrelldress

Fargeserigrafi
Arket: 68x47
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas Nummerert nede t.v.: 19/50.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Uroa ikkje føraren
93
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Uroa ikkje føraren(1980)

Linosnitt på japanpapir
Arket: 67x53
Usignert

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Gyngehesten
94
Fjell, Kai(1907-1989)Gyngehesten(1982)

Linoleumssnitt og fettstift
Motiv: 24x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Tre kvinner 1985
95
Fjell, Kai(1907-1989)Tre kvinner 1985(1985)

Akvarell på papir
Lysmål: 28x41
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: Kai Fjell 85

Vurdering
Menneske
96
Fjell, Kai(1907-1989)Menneske(1984)

Serigrafi
Lysmål: 52x66
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Vår
97
Fjell, Kai(1907-1989)Vår(1968)

Serigrafi
Lysmål: 46x62 Motiv: 44x61
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Den blå krukke
98
Fjell, Kai(1907-1989)Den blå krukke(1968)

Serigrafi, lysmål: 60x48
Arket: 62,5x50,3 Motivet: 57x46
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 68 000
Pike med rød bluse
99
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med rød bluse(1982)

Litografi, lysmål
62x45
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Uten tittel
100
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel

Litografi
Lysmål: 69x49
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Uten tittel
101
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(ca 1988)

Litografi
Arket: 65x48

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Tre hester
102
Widerberg, Frans(1934-2017)Tre hester(1980)

Litografi
Lysmål: 62x82
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Lys i landskap
103
Widerberg, Frans(1934-2017)Lys i landskap(1978)

Litografi
Lysmål: 70,5x54

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
De usynlige
104
Widerberg, Frans(1934-2017)De usynlige(1979)

Litografi
Lysmål: 84x61,5

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
Vokteren
105
Widerberg, Frans(1934-2017)Vokteren(1979)

Litografi
Lysmål: 62x82

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
Rytter
106
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter(1981)

Litografi
Lysmål: 62x82

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
I nærheten av ilden
107
Widerberg, Frans(1934-2017)I nærheten av ilden(1976)

Litografi
Lysmål: 83x62

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1969
108
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1969(1969)

Serigrafi
Lysmål: 57x47
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Et dukkehjem
109
Ibsen, Henrik(1828-1906)Et dukkehjem(1879)

1. utgave
H: 18 cm. B: 12 cm.
Græbes Bogtrykkeri for Gyldendalske Boghandels Forlag (F. Hegel & Søn), København 1879. Innbundet i shertingbind i grønt med svart dekor og skrift i gull. Gullsnitt.

På forsatsen dedikasjon med penn av Henrik Ibsen:

"Herr M: Grönvold
venskabeligst og forbindtligst
tilegnet.
München, julaften 1879.
Henrik Ibsen."

Vurdering
NOK 100 000
Smørkopp med lokk
110
Smørkopp med lokkSmørkopp med lokk(Ca. 1810)

Dypblått glass
H: 11 cm.
Gjøvigs Glasværk, 1807-1843.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Smørkopp med lokk
111

Lyseblått og hvitt glass
H: 11,5 cm.
Gjøvigs Glasværk, 1807-1843.

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Saltkar
112
SaltkarSaltkar(Ca. 1810)

Blått glass
H: 6 cm
Gjøvigs Glasværk 1807-1843. Empire, ca. 1810. Karet med benhvit kant.
Til høyre på foto.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Lommeflaske
113
LommeflaskeLommeflaske(Ca. 1810)

Blått glass
H: 11 cm
Gjøvigs Glasværk 1807-43. Empire, ca. 1810. Korpus med rette sveifinger.
I midten på foto.

Vurdering
Hetvinsglass
114
Hetvinsglass Hetvinsglass (Ca. 1810-20)

Grålig glass
H: 10,5 cm
1 par. Gjøvigs Glasværk, 1807-1843. Empire, ca. 1810-20. Klokke med formede sider (dvs. blåst i form), kort stett med en vulst, støpt firkantet fotplate.
Til venstre på foto.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 6 000
Hetvinsglass
115
HetvinsglassHetvinsglass(Ca. 1750-1760)

Manganfarget glass
H: 14 cm
1 par. "Chrystal Desert", Nøstetangen ca. 1750-60. Luftspiraler i stetten med to vulster. En med slipt fot og et ørlite nag i fot. Antagelig også slipt munningsrand. Den andre uten lyter.
Til høyre på foto.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Hetvinsglass
116
HetvinsglassHetvinsglass (Ca. 1760)

Klart glass
H: 15,5 cm
"Formed knap", Nøstetangen Glaspusteri 1746-1777. Ca 1760. Ombrettet fotrand. Formet stett. Konisk klokke, gravert med kronet speilmonogram F5.
Til venstre på foto.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 7 000
Karaffel
117
KaraffelKaraffel(Ca. 1760-1800)

Grålig glass
H: 18,5 cm
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1760-1808. Korpus med rette sveifinger. Rund fotplate. Ring øverst mot munningsrand.
Til høyre på foto.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Ziratkaraffel
118
ZiratkaraffelZiratkaraffel(Ca. 1800)

Klart glass
H: 20 cm
Hurdal/Gjøvig, ca. 1780-1840. Korpus med sveifinger, lenker, zirater og knupper. Tunget fotplate.
Til venstre på foto.

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på