Olje på mahogniplate
21,5x27
Signert og datert nede t.v.: P.N. Arbo. 80.
Olje på mahogniplate
21,5x27
Olje på papir, oppklebet på lerret oppklebet på plate
25x31
Signert nede t.h.: Balke
Olje på lerret
63x95
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg 1867.
Akvarell på tykt, hvitt papir
Arket: 49x45
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1885.
Olje på papir, oppklebet på lerret
23x39
Signert og datert nede t.h.: HFG 1847
Olje på lerret
56x80,5
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1874
Blyant og akvarell på papir, lysmål
18,5x25,5
Signert og datert nede t.h.: HFG 1875
33x53
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1881
Olje på lerret
31x38
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand Df 51
Olje på mahogniplate
34x31,5
Signert og datert nede t.h.: Carl Sundt Hansen 1891.
Olje på lerret
53x39
Signert og datert oppe t.h.: Karl Jensen. 84
Olje på lerret
81x65
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Pastell på lerret
51x61
Signert nede t.h.: F. T.
Olje på lerret
38x46
Signert nede t.v.: FT.
Olje på lerret
68x98
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1870.
Olje på lerret
46x63
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1872.
Olje på lerret
123x80
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1887.
Olje på lerret
57x90,5
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1894.
Olje på lerret
56x80
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 99.
Olje på lerret
79x127
Signert og datert nede t.h.: Edvr. Skari 1902.
Olje på lerret
32x55
Signert og datert nede t.h.: Edvr. Skari. 1881.
Olje på lerret
103x77
Signert og datert nede t.v.: N. Bergslien. 1898
Olje på lerret
38,5x51,5
Signert nede t.h.: Hans -Dahl.
Olje på lerret
42x72
Signert og datert nede t.h.: A Normann Düsseldorf 1877
Olje på lerret
59x73
Signert og datert nede t.v.: Asta Nörregaard. 1881
Olje på lerret
57x93
Signert nede t.v.: Kitty L Kielland.
Olje på lerret
48x29
Usignert
Olje på lerret, oppklebet på plate
23,5x29,5
Usignert
Olje på mahogniplate
24,5x35
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Ask. EP 81
Kull og akvarell på papir
Arket: 63x68 cm.
Signert og datert nede t.v.: Skredsvig. 1897:
Olje på mahogniplate
46x37
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: CS 94 Eggedal
FSS315.
Olje på lerret
127x97
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 1912
43,5x47
Usignert
Olje på plate
41x46
Usignert
Olje på lerret
46x48
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Harriet Backer Bergen 1914
Olje på plate
18,5x23,5
Signert nede t.v.: C Krohg-
Olje på lerret
33x50
Signert og datert nede t.v.: Helga Ring 1889
Olje på lerret
73x61
Signert og datert nede t.v.: Andrea Kleen Gram 1894.
Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på papir, oppklebet på plate
39x64
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: No 23/-51 N Møller
Olje på lerret
53,5x85
Signert nede t.h.: L Munthe.
Olje på lerret
67x49
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel
Olje på lerret
56x80
Signert nede t.h.: E. Ulving
Olje på lerret
59x91
Signert nede t.v.: E. Ulving -
Olje på lerret
72x91
Signert nede t.h.: E. Ulving.
Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Th. Holmboe. 91
Olje på lerret
41x59
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 93.
Pastell på papir, oppklebet på papp
71x51,5
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: K Holbö -43.
Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: EW
Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: P Madeline
Olje på lerret
46x54,5
Signert og datert nede t.v.: J Heiberg 1911
Olje på lerret
48x67
Signert og datert nede t.v.: J Heiberg 1959
Olje på lerret
41x72
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Theodor Laureng Juli 99
Olje på plate
53x63
Signert nede t.h.: J. Sitje
Olje på lerret
60x45
Signert og datert nede t.h.: Joronn Sitje -34
Olje på lerret
66x47
Signert og datert nede t.h.: J Rian -34
Olje på lerret
60x73
Usignert
Olje på lerret
48x58
Signert og datert nede t.v.: Erling Enger -41
Akvarell på papir
32x24
Signert nede t.h.: Harald Kihle Datert og påtegnet med tittel nede på arket.
Akvarell på papir
Arket: 49,5x65,5
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 90
Blandingsteknikk, lysmål
48,5x63,5
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 60
Akvarell på papir, lysmål
39x30
Signert og datert nede t.h.: DW 1918
Penn på papir, lysmål
25,5x19,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Svennsund 20/11 78. CS.
Blyant og penn på papir, lysmål
17,5x13
Signert og datert nede t.h.: EW 1901
Penn på papir
10-17,5x12,5-22
Usignert
Penn på papir
15x13,5
Signert nede t.h.: EW
Penn og fargeblyant på papir, lysmål
7x34
Signert og datert nede t.h.: EW 1902
Penn på papir
10x12,5
Signert og datert nede t.v.: EW -91
Penn på papir
15,5x17,5
Signert nede t.v.: EW
Penn på papir
21x15,5
Signert nede på midten: EW
Penn på papir
15,5x29
Signert nede t.h.: EW
Blyant og penn på papir
2x17,5 og 10x14
Signert nede t.v. og nede t.h.: EW
Penn og lavering på papir
31,3x44,5
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen
Tusj på papir
24x32
Signert med tusjpenn nede t.h.: TK.
Tusj på papir
41,5x31,5
Signert med tusjpenn nede t.v.: TK.
Blyant på gulhvitt papir
22x23
Signert nede t.h.: TK.
Fargeradering
Arket: 51x61,3
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Fargemetalltrykk, lysmål
53x35
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.
Litografi
Motivet: 556x393 mm
Signert nede t.h.: R. Nesch.
Litografi
43x31 Lysmål: 48x35
Signert nede t.h.: Nerdrum
Olje på plate og blyant på papir
1 maleri 25x32, 4 tegninger fra 6,5-20x10-12,5
Alle signert: Xan Krohn
Blyant og fargeblyant på papir, lysmål
20,5x27,5
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 1943
Serigrafi, lysmål
53x39
Signert nede t.h.: Espolin Johnson -
Serigrafi, lysmål
41x29
Tresnitt trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 29x25 Motivet: 24x21,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt i svart trykket på japan papir
Arket: 23,3x22,7 Motivet: 19x18,7
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt, lysmål
42x61
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Eikaas /53
Fargeradering
Arket: 78x53 Motivet: 49x37,5
Signert nede t.h.: Eikaas
Radering
Arket: 62x53
Signert nede t.h.: Eikaas Påtegnet nede t.v.: ET.
Fargeradering
Arket: 52x70
Signert nede t.h.: Eikaas
Fargeserigrafi
Arket: 68x47
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas Nummerert nede t.v.: 19/50.
Linosnitt på japanpapir
Arket: 67x53
Usignert
Linoleumssnitt og fettstift
Motiv: 24x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Akvarell på papir
Lysmål: 28x41
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: Kai Fjell 85
Serigrafi
Lysmål: 52x66
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi
Lysmål: 46x62 Motiv: 44x61
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål: 60x48
Arket: 62,5x50,3 Motivet: 57x46
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Litografi, lysmål
62x45
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Litografi
Lysmål: 69x49
Signert nede t.h.: Inger Sitter
Litografi
Arket: 65x48
Litografi
Lysmål: 62x82
Signert nede t.v.: Frans Widerberg
Litografi
Lysmål: 70,5x54
Litografi
Lysmål: 84x61,5
Litografi
Lysmål: 62x82
Litografi
Lysmål: 62x82
Litografi
Lysmål: 83x62
Serigrafi
Lysmål: 57x47
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69
1. utgave
H: 18 cm. B: 12 cm.
Græbes Bogtrykkeri for Gyldendalske Boghandels Forlag (F. Hegel & Søn), København 1879. Innbundet i shertingbind i grønt med svart dekor og skrift i gull. Gullsnitt.
På forsatsen dedikasjon med penn av Henrik Ibsen:
"Herr M: Grönvold
venskabeligst og forbindtligst
tilegnet.
München, julaften 1879.
Henrik Ibsen."
Dypblått glass
H: 11 cm.
Gjøvigs Glasværk, 1807-1843.
Lyseblått og hvitt glass
H: 11,5 cm.
Gjøvigs Glasværk, 1807-1843.
Blått glass
H: 6 cm
Gjøvigs Glasværk 1807-1843. Empire, ca. 1810. Karet med benhvit kant.
Til høyre på foto.
Blått glass
H: 11 cm
Gjøvigs Glasværk 1807-43. Empire, ca. 1810. Korpus med rette sveifinger.
I midten på foto.
Grålig glass
H: 10,5 cm
1 par. Gjøvigs Glasværk, 1807-1843. Empire, ca. 1810-20. Klokke med formede sider (dvs. blåst i form), kort stett med en vulst, støpt firkantet fotplate.
Til venstre på foto.
Manganfarget glass
H: 14 cm
1 par. "Chrystal Desert", Nøstetangen ca. 1750-60. Luftspiraler i stetten med to vulster. En med slipt fot og et ørlite nag i fot. Antagelig også slipt munningsrand. Den andre uten lyter.
Til høyre på foto.
Klart glass
H: 15,5 cm
"Formed knap", Nøstetangen Glaspusteri 1746-1777. Ca 1760. Ombrettet fotrand. Formet stett. Konisk klokke, gravert med kronet speilmonogram F5.
Til venstre på foto.
Grålig glass
H: 18,5 cm
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1760-1808. Korpus med rette sveifinger. Rund fotplate. Ring øverst mot munningsrand.
Til høyre på foto.
Klart glass
H: 20 cm
Hurdal/Gjøvig, ca. 1780-1840. Korpus med sveifinger, lenker, zirater og knupper. Tunget fotplate.
Til venstre på foto.