Auksjon torsdag 22. november 2018 kl 18:00
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)
No 1 - 1957 Fjell

Olje og metallfolie på lerret
89,5x115,5
Signert og datert nede t.v.: ae Bergman 1957.

Signert, påtegnet med tittel og datert på baksiden, på blindrammen: "ae Bergman no 1 - 1957"

36 ? 9?

Vurdering
NOK 300 000–400 000

Auksjonert torsdag 22. november 2018 kl 18:00

Tilslag NOK 880 000

Solgt for NOK 880 000

LITTERATUR: Anna-Eva Bergman, utstillingskatalog Oslo Kunstforening 1989.

Naturen, og spesielt den norske, spilte en stor rolle for Anna-Eva Bergman, og hun brukte bevisst inntrykkene fra naturen som inspirasjon for mange av sine arbeider.

I midten av 50-årene begynte hun for alvor å ta i bruk metallfolier i sine arbeider.
S. 22.