Fokus 1900

Auksjon torsdag 22. november 2018 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Visning 15. - 22. november.

Visning 15. - 22. november.
Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Widerberg, Frans (1934-2017)
Sving

Olje på lerret
145x106
Signert nede t.v.: Frans W

Påtegnet, antagelig av kunstneren, på baksiden på blindrammen: "Sving The bend".

UTSTILT:

Kunstnerforbundet, Oslo, mars 1986, kat.nr. 9.
Kunstnernes Hus, Oslo, 10. mars-11. april 1990, kat.nr. 21 med tittel: "Passasje/Passage".
Astrup Fearnley Museet, 06.10.1996 - 05.01.1997, kat.nr. 39 med tittel: "Passasje".

Auksjonert torsdag 22. november 2018 kl 18:00

Vurdering
NOK 300 000–400 000

LITTERATUR: Frans Widerberg. Malerier 1980-1990, utstillingskatalog Kunstnernes Hus 1990, kat.nr. 21, avbildet s. 56.

Vi lå under jordenVi fulgte hverandres skyggerbak stjerneneOg alle elementerJord, Luft, Vann, Ildbar oss

En ganghar jeg kanskje vært degEn ganghar du kanskje vært meg

Stein Mehren. S. 1.