Auksjon torsdag 22. november 2018 kl 18:00
Widerberg, Frans(1934-2017)
Sving

Olje på lerret
145x106
Signert nede t.v.: Frans W

Påtegnet, antagelig av kunstneren, på baksiden på blindrammen: "Sving The bend".

Kunstnerforbundet, Oslo, mars 1986, kat.nr. 9.
Kunstnernes Hus, Oslo, 10. mars-11. april 1990, kat.nr. 21 med tittel: "Passasje/Passage".
Astrup Fearnley Museet, 06.10.1996 - 05.01.1997, kat.nr. 39 med tittel: "Passasje".

Vurdering
NOK 300 000–400 000

Auksjonert torsdag 22. november 2018 kl 18:00

LITTERATUR: Frans Widerberg. Malerier 1980-1990, utstillingskatalog Kunstnernes Hus 1990, kat.nr. 21, avbildet s. 56.

Vi lå under jordenVi fulgte hverandres skyggerbak stjerneneOg alle elementerJord, Luft, Vann, Ildbar oss

En ganghar jeg kanskje vært degEn ganghar du kanskje vært meg

Stein Mehren. S. 1.